Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

  • Отговори 350
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сега за бързо да ви отговоря към ANADEM с удоволствие бих го прочел ако го има на български ;) а към Mairomaster еми не ме мързи нали съм от село а тук такива не виреят,а ти ако можеш помогни или те мързи. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление ако си решил малко или много да се занимаваш със звукозапис английския е задължителен ... все пак ако е трагично положението google translate не е идеален, но е повече от нищо, особено при положение че за да започнеш ти трябват 2-3 глави не целия документ :-). Пак повтарям - доста кадърно е написан и има достатъчно картинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте, предварително се извинявам ако мястото на тази тема не е в този раздел, но не знаех за къде е наосчена точно. Та, проблема ми е много странен и не знам дали ще мога да го обясня много точно. Става въпрос за това, че скоро, когато се опитах да записвам в Reaper, за първи път ми се случи така, че звука на китарата ми да звучи нормално за около 5-6 секунди, след това постепенно затихва и все едно е с Phaser. За първи път ми се случва, записвал съм адски много неща, не съм барал никакви настройки и не знам на какво се дължи проблема. Изтеглих си новите драйвъри на ASIO, даже опитах да сменя и версията на Reaper, ама резултатът е все същият. Много ще съм ви благодарен ако можете да помогнете. Благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте съфорумци,

ползвам FL studio и Reaper. Експортвам wave файл от FL Studio с темпо 100, АСИО драйвъри 44100 и 16бита. Импортвам този файл в Reaper с темпо 100, АСИО 44100 и 16 бита и като го копирам 30 пъти примерно (зщото файла е 5 сек семпъл) и след 10-тата секунда започва да се разминава с метронома. След минута вече е обърнат такта. Защо подяволите се разминава при положение, че всичко е едно и също. Rate също е на 1:000000. Би трябвало да няма проблеми. Преинсталирах АСИО-то, Reaper, ПОМОГНЕТЕ!!!!!

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е самия файл да не е хептен съвсем баш колкото трябва?

Ако искаш пусни го да тестваме и на други DAWs. Аз мога да пробвам на MacOS с Logic & Reaper .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега преинстална Win XP, и всичко останало. Утре ще пробвам, ако пак има нещо ще кача тук файловете да пробвате и вие. Сърдечно благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настройките на grid-a на рипър са няколко вида, 1/2, 1/4, 1/4 Т и . т.н. там се взирай- ако лепиш по grid в някакъв неравномерен размер, може от там да ти идват проблемите- най-малко вероятно е да е от бъг в рипър, за да го преинсталираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте, имам странен въпрос: Искам да пиша миди трак с мишката (както става в FL STUDIO), цъкам на квадратчето в мидии едитора и да ми се запълни осмина примерно. Дава ми да ги дърпам и разтеглям, ама голям филм докато всичките ги намествам. Иначе гледах туториали как се едитват от миди клавиатурка и е супер, но аз в момента искам да си ги пиша с кликвания на мишката. Ако някой знае, моля да сподели.

Честита Коледа на всички и много вдъхновение през 2013г. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето по-конкретно, виж отбелязаното място:

 

029335515.jpg

 

"Вкарването на ноти" става с двукратно кликване или с натискане на клавиша Insert.

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сте живи и здрави, най-сетне го разбрах тоя миди едитор, малко е труден, но сега вече всичко е ок.

Да Ви питам още нещо , че ме мъчи: Искам да си направя FX bar над всеки трак да се виждат 4-5 празни полета и като цъкна ми зарежда директно ефект и се вижда, както е в Logic. Има начин, защото съм го виждал, но незнам как става....

Предварително благодаря..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сте живи и здрави, най-сетне го разбрах тоя миди едитор, малко е труден, но сега вече всичко е ок.

Да Ви питам още нещо , че ме мъчи: Искам да си направя FX bar над всеки трак да се виждат 4-5 празни полета и като цъкна ми зарежда директно ефект и се вижда, както е в Logic. Има начин, защото съм го виждал, но незнам как става....

Предварително благодаря..

Наистина трябва да го разгледаш по-подробно тоя рипър с презумцията, че може доста неща - погледни options>preferences>appearance>media И най вероятно ще ти стане ясно, с тия подменюта малко е тегава работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Пф, това става като "удължиш" вертикалните тракове, чак тогава се показват опциите, онова предното което казах е за да се видят опциите във тейка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.