Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

  • Отговори 350
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Здравейте на всички във форума.

Като си записвам с Reaper и нещо не ми хареса с Del изтривам записаното и записвам наново.

Обаче старата версия си остава записана във WAV файл и ми пълни папката на проекта.

Има ли начин да се укаже да не се запазват междинните версии до натискане на бутона за запис ?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам само един начин-когато си запазиш вече харесания проект/ctrl+s/,без да му затваряш прозореца-file>clean current project directory>и ти показва кои файлове не са активни в проекта/разбирай-кои тейкове си "изтрил" и не използваш/.Избираш си тези ,които искаш и ...remove.Така се освобождават мноого мбайти.Не съм се замислял дали има и предварителни настройки за това,но според мен и този начин върши свръх ефективна работа.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте пичове и честита Коледа :)

 

Някой пази ли образователните видеота , че ми се искаше да ги гледам , но линковете не работят вече ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Имам превод на менютата на тази прогрмама, на български работи за последната версия 3.4 или 3.51 май.

Може да пробвате:

 

<a href="http://www.4shared.com/file/JEHdlaU-/ReaperBG.html" target="_blank">http://www.4shared.com/file/JEHdlaU-/ReaperBG.html</a>

 

опа, начи зарежда се от Options-Custom Toolbars/Menus

 

The file link that you requested is not valid.

 

абе как един не написа нещо като хората в темата за най-лесната и достъпна програма :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

И аз имам проблем с Рийпъра - на скоро смених компютъра и не съм сигурен какви настройки съм му бил задал преди, но си записваше без проблем. Сега обаче като запиша един трак и тръгна да записвам втори, без да изключа звука на първия, на втория трак се записва звука от първия. Записвам през лайн ин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имал съм го този проблем.

При мен идваше от настройката на саунд картата ми.

Аз съм с ему апс. И там като се отвори миксера, трябва да попрочетеш и да си поиграеш

и след това е хубаво да запазиш като конфигурация ( сейва се) и после, като го отвориш

ще е ок. Иначе пак ще те връща по дифолтският и ще ти наслагва траковете.

 

Изобщо не съм доволен от компютара си като daw система.

Рипъра записва нереалистично, според мен. А може да е заради саунд картата.

Например намирам, че нивото на записа, когато свиря на ниските струни е по-високо от когато солирам.

Не е нормално.

АПС-ката има супер възпроизвеждане на аудиото, нисък шум, вградени звуци.

Може би по-натам нещо ще ъпгрейтвам.

Изобщо стигнал съм до извод, че трябва да има пс или лаптоп, който да се ползва само за записи и нищо друго.

Е, аз си решх проблема с един цифров дигитал стейшън. Корг Д1600.

16 траково студио, хакнал съм му и 300 гб. И вече съм щастлив и доволен, докога - не знам.

Първо, записва много по-готино от рипъра ( да не говорим, че с рипъра пц-то понякога и бъгва).

Имам достатъчно канали, памет и мобилност.

Като имам запис, ще си го хвърлям на рипъра, ще рендвам и поствам, примерно.

Като за мен е ок, че така и не се научих да боравя с компютъра, като записващо устройство, с моделириращите програми ( дразни ме латанцията например, колкото и да е минимална). Пробвал съм как е и при приятели. Навсякъде ги има проблемите.

Чувам как някои съфорумци се справят отлично ( напр. Черната птица и др), но ще я карам, като човек от сравнително по-стара генерация.

 

Наскоро видях как Аксел Руди Пел твори.

Ползва същият корг стейшън, Лайн 6 бъбрек, ямаха клавир и дръм компютър.

Така си измисля песните и им прави демо.

После се отива в студио и се записва като хората.

 

Или другият вариант - един ламптоп - само за записи, никакъв нет.

 

sasog , довечера ще мога да ти отговоря на ЛС, как съм програмирал миксера за да записва, без да наслагва траковете.

пиши, ако не си се справил.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Здеавейте имам проблем с Reaper v4.10... при стартирането му ми изписва MIDI error: Тhe following MIDI inputs could not be opened: G2Nu/G2.1Nu Ver.1.00 [947FDA54] (G2Nu/G2.1Nu е китарен процесор на ZOOM, с който свързвам китарата към компютъра и ползвам ефекти от него съответно)

Потърсих из Google , но не можах да разбера точно какъв е проблема и как да го отрстраня ако може някой да помогне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам едно въпросче относно програмата.Може ли да се пусне бекинг трак на дадена песен и върху него да се запише китара,и ако може някой да ми обясни как става и в какъв формат трябва да е трака(mp3;wav) и те така.Предварително благодаря на всички които могат и биха помогнали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може. Ако беше пробвал, сигурно щеше да го намериш как става за времето, за което аз ти го пиша. Наизуст малко, но в общи линии:

- правиш нов трак

- от Insert менюто даваш Media File (каквото е там, mp3, wav)

- още един нов трак

- настройваш му от кой канал на интерфейса да записва и му даваш record enable (предварително си докарваш нивата, разбира се)

- натискаш запис и свириш върху бекинг трака

- оправяш си микса между двата трака след това и даваш File -> Render за да ги запишеш в какъвто там формат искаш изходния микс

 

Общо взето, както и във всяка друга DAW се прави ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря пак,успях да подкарам бектрака сега остава и да разбера как да го запиша,ама ще падне пак едно цъкане по копчалъците защото едва от два дни се занимавам с такива програми ама с малко помощ може и да стане,все пак съм новобранец и ми е простено мисля :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.