Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

direct from disk - DFD

 

Най лесно пробвай как е със забранено ДФД, макар че така заема доста повече памет поне не би трябвало да има проблем тей като зарежда абслютно всичко в паметта и не чете нищо от диска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.И аз съм се натъквал на този проблем.Поне си мисля,че е същия.Виж в настройките на метронома.Използвай AUDIO,а не MIDI метроном.Това закъснение(поне при мен) беше,че MIDI звуците на WINDOWS-а имат някаква латенция.Надявам се да се оправи.При мен стана.Сега вече нямам проблем. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да е заради висока стойност на латенцията? Щото аз като сложа на 10 мс. и трудно се свири, да не кажа хич! Но ме съмнява да е това при теб, защото явно и при просвирване след това го имаш този проблем...

Това, което се сещам е да изключиш кеширането, за да ти се заредят всички семпли в РАМ. Преди това (за да намалиш количеството семпли) изключи всички микрофони/ОХ/АМБ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, ...

 

Зареждам МИДИ трак в Cubase-a и слагам VST Synthology Ivory v2.0

 

Като прослушвам в реално време - се чува убийствено - никога не съм чувал по-добро пиано от това.

Но проблема става пусна ли опцията рендиране към уейв файл. Тогава има чувствителна разлика между това, което се чува в реално време - състейна изчезва, даже и пуканки се появяват!

Някои има ли идеи ?

 

Моля, хееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееелп!

 

П.С. Компа ми е с 4 ГБ рам, и АМД 3.2+ процесор. Изобщо не е от него си мисля... Казвам ако е от значение ...

Редактирано от musicman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай си последния ъпдейт от сайта им, там това е оправено (така пише поне). Друго обяснение нямам, защото аз нямам и не съм имал проблем с експортването. Пише се Synthogy, между другото :cheers:

 

P.S. Сега забелязвам, че си писал и версия 2.0, каквато не съществува. Последната е 1.5. Нещо се бъркаш здраво май.

Редактирано от CyberGene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя с 10 мсек латентност и никога не съм имал проблеми...

 

musicman - да не би да слагаш плеъин който да не може да работи в реално време? пробвай да включиш plugin delay compensation и виж, може и тва да е - според зависи как си си направил руутинга е напълно възможно

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намира се горе в ляво на прозореца на проекта.. мисля че е втория бутон от ляво на дясно

 

нямам тук кубейс да видя

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен работи в реално време. Само дето при по-ниски стойности за латенси-то започват пуканки при просвирването на повече семпли едновременно. Но на 10 мс. е перфекто! (Ползвам Крейтив АСИО и Аудиджи 1)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в инспектора за всеки трак има точно под волюма и панорамата има един друг контрол с един часовник - да не си мръднал там без да искаш вместо панорамата.. Тогава съответния трак ще ти изостава или изпреварва с колкото си го настроил.. Ако пък не си го пипал от там можеш да си ги напаснеш ако не откриеш от къде другаде идва проблема..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама то проблема е че ДКФХ-то се разминава с вградения клок. И то много странно... започват заедно и след това се разминават... все едно си пуснал друго темпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.