Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Създай нова стерео група и после прати всички канали(инструмени), които искаш да са ти с един и същи ефект(компресор и тн).Новосъздадената група я прати към общия микс.За миди - Не работя с Кюбейс, но предполагам, че принципа е както при Сонар(ако работиш с виртуални синтезатори)Отварят ти се два трака На двата трака даваш Freez,после сплитваш желаната част ,инсъртваш ефект.Ако е само миди.то тогава трябва да го обърнеш в аудио на отделен трак и после да го обработваш.Надявам се да съм ти бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ЗЯ ОТГОВОРА :)

 

Така и предполагах , че трябва през сендс .. а това с group cannal не го знаех ;) , но ми изглежда също като сендс ефектс .

Но проблема е там , че със сендс и group cannal-а, някакси едни и същи ефекти , с едни и същи банки, ми ги дава различно , или може би , има едно такова като аут левел , и аз не мога да го наглася.(просто има малка разлика)

 

 

А втория въпрос , не можах да го разбера.

Как се сплитва тази част , която искам да й сложа ефект и от къде се инсъртва ефекта ?

От десния бутон не ми дава такава опция , а от лентата с инструменти, от audio , plug-ins, ми ги дава празни .

 

Предполагам ,че трябва да е като при готов аудио трак.

Когато импортна готов аудио трак , като му отворя семпъл едитора , като маркирам дадената част и натисна десния бутон, ми излиза опция plug-ins, и от там си ги вада ефектите . От готови импортнати аудио тракове , нямам проблеми да слагам ефекти , но при миди проджект-а , на самите миди канали не мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Зависи какъв ефект искаш. В кюбейз има миди ефекти, които могат да ти свършат работа без да рендваш към аудио. Намират се в миди канала- midi inserts. Ако си свързал мидито към vst инструмент, тогава направо слагаш аудио ефекта на изхода на инструмента. Но първо трябва да активираш оutputs на въпросния инструмент (F11-стрелката вляво на инстумента-activate all outputs).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, преди известно време си купих професионална звукова карта за домашно звукозаписно студио и микрофон. Успях да инсталирам Cubase 5, но все още разучавам основните неща. Интересува ме кои са детайлите които трябва да знам за да звучи парчето ми професионално става въпрос за вокал с пеене и или рапиране. Ето линк на второто парче което е записано с Cubase 5 - мисля, че доста неща му липсват в обработката.

 

http://vbox7.com/play:434d78a8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да се заема със мастеринг-а

 

само че трябва да записваш вокалите в акустично третирана стая с хубав микрофон

защото това което чувам гласът ти е извън микс-а не си му обърнала внимание при обработката

 

за Кюбейс можем да си говорим много... истината е обаче една -

 

за да направиш добър звук трябва да чуваш добре за целта ти трябват добри монитори и стая която е акустично третирана.

от там нататък обработката е какво искаш като звучене и какви са ти възможностите гласови най вече... защото в един момент - Маймун застанал - маймун излязъл

пиши ми в Скайп за да ти пусна някой мои обработки за да не звуча като въздух под налягане - peter_stoqnov_stoqnov

 

ПП - на това парче му липсва аранжимент най-вече...

Не познавам тоя стил добре но микса на инструментала е добре (предполагам че си го взела готов, незнам)

вокалите са направени на бързо и без никаква обработка. Тоя хоръс на припевите трябва или да го няма или да е за кратко и по-дълбок. Липсва ми пространственост на микса ... гласа ти е оставен в центъра а има възможност да се поиграе със панорамата

... и много други работи това успях да чуя от прима виста

Редактирано от peterko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

?!!! Микрофона ми е B1 Behringer за домашни условия става. Не мисля, че това, което изпея е най - важно, да важно е, но Cubase 5 и за тва се е погрижил незнам колко разбираш, ако ти говори нещо VariAudio, аз съм нова в Cubase5, но не са ми ясни доста неща като например какъв левел се използва за normalize и какво се пише в noise gate. От къде мога да сваля VST efecti за вокал безплатно защото в Cubase5 ima samo chours i studio chors което съм ползвала в песента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Из нета се въргалят сума си туториали, включително и видео такива, за Кюбейз.

И в Кюбеиза има куп други ефекти за вокал. Прочети си хелпа, поинтересувай се и малко от теория на звукозаписа, защото въпросите са ти супер ламерски, не само за Кюбейза.

не можах да се сдържа - оправи си л-то, че е пернишки кошмар :cheers2:

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Из нета се въргалят сума си туториали, включително и видео такива, за Кюбейз.

И в Кюбеиза има куп други ефекти за вокал. Прочети си хелпа, поинтересувай се и малко от теория на звукозаписа, защото въпросите са ти супер ламерски, не само за Кюбейза.

не можах да се сдържа - оправи си л-то, че е пернишки кошмар :)

:recourse::rocker::greenangel: :greenangel: :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, ползвам Cubase SX 3 с H20 TRuEmu v4.1 и искам да инсталирам Hypersonic 2, като този семплер работи с някакъв Protection Driver, който ме кара да изтрия H20-то. В този случай няма да мога да пускаме Cubase-а. Какво да направя за да мога да ползвам и двете програми паралелно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те колеги и честита коледа на всички !!!

Значи бихте ли ме насочили кой от двата софтуера на Steinberg да ползвам т.е. Nuendo или Cubase?

 

Благодаря предварително !!!

Редактирано от nota
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nuendo е за аудио обработка на видео файлове,разликата с Cubase e създаване на многоканално аудио(5+1)

Така,че ти препоръчвам Cubase.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nuendo е за аудио обработка на видео файлове,разликата с Cubase e създаване на многоканално аудио(5+1)

Така,че ти препоръчвам Cubase.

Успех!

 

 

Аха благодаря за инфото колега kiusha82

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Честито!

 

http://www.steinberg.net/en/products/cubas...w_features.html

 

Чакам да се появи в Алмар и го поръчвам.

 

 

Доколкото разбрах няма да поддържат win XP, което ме изненада малко, но предполагам това не значи, че няма да върви под XP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.