Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Доколкото аз разбрах, в задачата се пита за разлики между кракната и некракната една и съща програмна версия, а не между различните версии. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, тройката е с усб ключ, и съответната емулация, а двойката е без усб ключ. Все едно, ... РАЗЛИКА ИМА... (за тези които могат да я чуят)...ПОЗДРАВИ!

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. разлика има в качеството между 2 и 3? Предполагам, но трябва да го пробвам, понеже Cubase 2 никога не съм ползвал (започнах от 3). Необнародван - също нивга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, наскоро се сдобих с програмата cubase, казаха ми че е много добра но, ако някой може да ми обясни как се използва защото изобщо не съм на ти с техниката дори не знам как да записвам с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-лесния начин е да отвориш програмата и да натиснеш F1 и започваш да четеш отворения документ с инструкция за работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз мога да ти дам едни видео уроци, само че едните са на руски а другите на английски.В тях най-подробно се обяснява как се работи с Cubase.Ако си заинтересовам ми пиши ЛС защото правилата непозволяват да ти ги дам тук в теамата.

 

А пък аз искам да попитам, къде в настройките трябва да барна за да мога да си преместя миксера на другия монитор.Преди няколко месеца преди да си преинсталирам Cubase ставаше този номер, с едно просто влачене.А сега се опитвам ,но пустия миксер неизлиза от очертанията на програмата.Дали е от настройките на програмата или на мониторите?Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пустия миксер неизлиза от очертанията на програмата.

 

Пробвай да "демаксимизираш" прозореца на Кюбейза (средното от трите квадратчета горе в дясно Restore) и да завлечеш миксера на втория монитор. После пак максимизирай - поне при Сонара на времето ставаше с този въртел на ХР-то. Със 7-цата съм нямал подобни преживявания.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пустия миксер неизлиза от очертанията на програмата.

 

Десен бутон на микера и "Always on Top"

Редактирано от Nic Toms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се получава и по двата начина.Нищо неизлиза когато натисна десен бутон на миксера.То даже е неактивен и бутона за разпъване на прозореца на цял екран, само другите два са активни за минимизиране и за затваряне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другият вариант е да си разчекнеш общия прозорец на цялата програма на двата монитора и вътре в него да си подреждаш вътрешните прозорци на разните елементи - аранжор, миксер(и), плъгини и т.н.Предимството в това е че можеш да си оставяш само определени прозорци с "always on top" така че те да са ти винаги откгоре! Виж примерен скрийн:

Cubase60009.jpg

 

Бележка: Мониторите са 23" с 1680/1050 рез. и 24" с 1920/1200 рез. за това е тоя празен черен бар отдолу на половината скрийншот!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то и тва е вариант ама при съотношение на моите екрани 19" при 1280/1024 и 42" плазмен TV при 1360/768 едва ли ще изглежда много красиво, но ще го пробвам и това.А нещо като скинове има ли Cubase?

Редактирано от CHINOSZ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Новият 6.0.2. ъпдейт, с множество поправки и въведена цветна схема за фейдърите на различните типове канали в миксера :):

 

C602Mixer.jpg

 

линк за даунлоуд:

http://www.steinberg.net/forum/viewtopic.php?f=19&t=7714

http://www.steinberg.net/en/newsandevents/news/newsdetail/archive/2011/04/27/article/cubase-602-update-available-1553-1.html

 

Поздрави :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.