Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптер 9 V за ефекти


Recommended Posts

Ако не ти се разглобява измери разликата с товар и без и ще разбереш. Сложи селектора на 9 волта и закачи 1-2 ефекта. Ако е стабилизирано няма да "клекне" и ще остане долу-горе пак 9 волта, ако не е стабилизирано (само грец+кондензер) може да клекне от 12-13 на 7-8 волта, зависи колко товар ще сложиш... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно в случая как ще клекне ако е 2000 мА, а сумарно педалите са 500 мА да кажем?

По-скоро имаш предвид да ги гръмне ако не е стабилизирано.... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, надали ще ги гръмне. ама напрежението все ще падне. аз предлагам - сложи го на 9в и го премери на празен ход. ако ти дава към 12-13, не е стабилизирано. може и да греша, де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да е стабилизирано и да не е, ако трафът не може да даде толкова ток колкото ефектите гълтат, все ще кляка. Работата е, че в единия случай, при нестабилизирано захранване, ще имаш повече брум. Също така ако трафът е "хилав" и имаш стабилизирано захранване а голяма консумация, като клекне, пак ще излезе брум.

 

Тоест трябва ти адаптер който да покрие нормите по ток сумарно на ефектите и да е стабилизиран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам от любознателност само, не за да споря.

Не виждам за какво клякане говорим ако на адаптера пише 2000 мА, а ефектите са общо 500 мА.

Тук даже въпроса май е обратен - да не "скокне" напрежението при такава ниска консумация и да гръмне нещо. За този случай питам как влияе стабилизацията.

 

Макар че не мисля да ползвам това общо захранване поради проблема с общата маса, за който имаше една тема от Nikifena.

Пак казвам, питам от интерес само

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако Е стабилизирано поддържа нужното напрежение и при вдигане на консумацията в един момент вече "кляка" под него.

А ако НЕ Е стабилизирано?

При ниска консумация ще подава ли нужното напрежение или ще бъде доста по-високо?

Ако е така, не може ли да си настоиш селектора на 7,5 В и тогава да се получат на изхода 9 В някъде поради това "вдигане" :unsure:

А пулсациите са отделен въпрос май....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ужас установих днес, че адаптера, който ползвам от години с моя дистер му подава под товар 13 V!

Меря го между жакчето на захранването (+) в леко извадено положение и масата (-) на жака от китарата, би трябвало да е коректно - масата е обща.

Колко волта издържат в крайна сметка тия ефекти и дали това по-високо напрежение изменя чувствително звука му при тая различна работна точка?

А брум не се чува да има......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не сте разбрали, имам нов адаптер за ефекти благодарение на Nikifena. Защото съседите вече разбраха :rocker:

http://forum.muzikan...page__p__419433

Използвам случая да кажа и аз няколко добри думи за неговото изделие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Искам да питам тука да не отварям нова тема,какъв адаптер ми трябва за digitech whammy?Оригиналния е за американски контакти и е на 110V output-9V 1.3A.Пробвах с 220V-9V адаптер и светна обаче звука е пращящ и не работи.Help!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето какво пише на моя:

Input: 230V~50hz 20w

Output: 9v~1.3a

 

Силно ти препоръчвам да си купищ ориг. захранване. Моето се пре*ба и сега чакам да ми пристигне от томан...50лв.. братче ;)

 

Захранване в Томан (цък)

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.