Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

Айде и аз да се похваля!

Лютиерска китара която притежавам от доста време малко променена.

cbbd665cac722259.JPG

 

db982c49178b16b9.JPG

 

Китарата беше бяла. Черните кръгове са от 3М каст фолио за автомобили рязано на плотер, файла аз си го правих по китарата за да се вижда канта по краищата. Залепил съм го без да има мехурчета или каквото и да е било от долу. Адаптерите са EMG 81/85. Врътките са 2 волума, 1 тон контрол общ а четвъртата врътка е AB EMG бустер. Китарата изглежда много по красива от колкото си личи на снимките и звучи убийствено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

а би ли споделил има ли ефект АВ-то с активните адаптери може и на лично

 

Иначе бих се израдвал на една снимка на китарата с цял ръст

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Всичко хубаво, ама като видя струните направени на "антена" и ми се повръща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Всичко хубаво, ама като видя струните направени на "антена" и ми се повръща!

Чакай да получи ""трудова злопулука" от тия струни и ще почне да ги подрязва още със слагането.

 

До собственика на китарата, има голяма вероятност някоя от тия струни да ги бръкне в окото. Поне моя случай е такъв, не ослепях но ходих на доктор и си патих от така хвърчащи струни.

 

Инструмента с който се подрязват струни се казва "клещи секачки" или "клещи секачки мини" и по магазините са от цени 2,80 до 15 - 20 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

640d4c59972734dc.JPG

 

Разбира се че има ефект! То той си е 20-децибелов бустер! Няма значение дали адаптерите са активни или пасивни.

ехххааааа аферим машалла бравос много добре особено с тази глава на грифа. ма мноооо мъ кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега и аз много и се кефа! Благодаря на Вълчинов за добрата изработка.

Струните са на антена защото са стари и бяха свалени за интервенцията (EMG и фолиото). И гордия собственик на инструмента нямаше търпение и просто ги нави за първоначалната проба на инструмента. И мен ме дразни да стърчат!  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно планирано отдавна участие:

 

Taylor K24ce (Коа) - 2009

taylork24ce.jpg

 

Черпя! Наздраве!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Данчо, голяма красавица.

 

Дойде ред и аз да се похваля.

След като се оказа, че 6 струнните инструменти вече наистина не са за мен, реших да сменя Jpm-a за нещо 7 струнно.

Исках и мечтаех единствено само за едно, един сравнително рядък Ibanez Universe, а именно Uv7Pwh.

Модела се произвежда само 4 години (от 1990 до 1993) и съществуват 872 бройки от него. Само през първата година на производство слагат Edge 7 тремоло и моделите с него са доста редки. От самото начало знаех, че ще е невъзможна мисия, но въпреки всичко реших да опитам и да си пробвам късмета.

След адски много перипетии и обрати достойни за холивудски филм, огромни нерви и невероятно много късмет успях да бартеросам Jpm-a за този Universe.

 

IMG_3391_zpsf09c43bb.jpg

 

Uv7Pwh, произведен 1990 година, с оригинално Edge 7 тремоло и нисък сериен номер. Китарата е невероятно запазена за 23-24 годишен инструмент. Нямам търпение да я сетъпна спрямо моите изисквания и да я скъсам от свирене. :greenangel:

 

Поздрави!

 

;) Марио B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за новите придобивки, момчета!

Невероятни инструменти са и Taylor-a, и Ibanez-a, със здраве да свирите на тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.