Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Нищо подобно! Венгето има всичко, макар да не е клен или абанос високи си има достатъчно. Махагона не винаги звучи мътно и запушено.
Освен това тая китара съм убеден, че ще има много добър състейн.
Имах гриф от едно парче Венге, тялото беше ясен... китарата беше като пиано!!!
 
За тремоло ти препоръчвам такова на Gotoh модела 510 със стоманен блок. Много сполучлив модел, не случайно Suhr го слагат.
За адаптерите мога да ти кажа само едно - пробвай всичко, което ти харесва или дойде на ум! В един момент нещата ще си дойдат на мястото.
Това не е класическа комбинация от дърво, така че и адаптерите, които приложиш няма да са такива...
Другото което ще препоръчам е да сложиш в бридж и нек позиция адаптери с не много голяма разлика в аутпута и честотните характеристики (това най-вече ако свириш рок).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментарите. Относно тремолото основните варианти са, както ти спомена Gotoh 510 и Hipshot, смятам да пробвам и тремоло блок от месинг. Адаптери имам посъбрани и първо ще пробвам да видя как звучи китатара преди да се ориентирам към някакъв краен вариант. Интересно ми е да пробвам Bill Lawrence(Wilde) l45, на фона на цените на останалите производители изглеждат доста привлекателни, а и отзивите са много добри. За бридж варианта може да пробвам l90 или l500l, Dimarzio Area серията също будят интерес. Сглабяне на китарата по този начин е голяма краста, човек може да избере точно компонентите които са му на сърце :)

Редактирано от TheKhan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От днес, мога да се оплача, вече, че съм притежавал абсолютно всички модели процесори на LINE 6 . Ето какво нямах до днес:

525781_0_original.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И докато няма минуси, да се похваля и аз с нещо по-скромничко.... Гъзарийка е!!! :greenball:


 


35659.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не издържах, пък и Коледа е.

Gibson Custom Shop ES339.

Каквото и да напиша, в еуфорията от първите десет акорда и няколкото чаши червено вино за подслаждане на свирнята... ще ми се стори малко :)

Наздраве, весели празници !

 

img0813tc.jpg

 

img0820na.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка, едва ли някога съм завиждал по-благородно! Страхотна е! Аз като голям Гибсън фен съм сигурен, че страшно те радва още от първи допир ( звук). Еййй, страшни подаръци таз Коледа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз тука взех едни адаптерчета, финиш черен хром :)

 

dsc02959e.jpg

 

Сигурно ще са някакви много компресирани и с много малко хармоници, но....не съм много взискателен :D

Е всъщност в повечето ревюта казва, че звучат по-натурално от стандартните и реагират повече на волюм пот-а, ама... :D

 

Освен ако не си го казал с ирония, де... :D Сигурно са много гадни тия EMG :D

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DYLGIQ е решил май да организира едно цунами по посока турското азиатско черноморие с туй чудо дето е плеснал сега

 

ха честито да му е и после да напише статистическите данни след цунамито

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.