Jump to content
Българският форум за музиканти

Дължината на ремъкът за китара


Slacoth

Китарния ремък в сантиметри  

108 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Всичко е въпрос на навик и комфорт...

Вземете Нуно Бетенкорт например... много техничен китарист с ужасно ниска позиция на китарата. Дали в студио или наживо все едно - свири невероятни неща въпреки ниската постановка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Без да проверявам пак, мисля, че Мъстейн беше получил проблема от това, че е заспал на ръката си. Няма нищо общо със свиренето му. Поне това са ми спомените от четено, може да се поразтърся...

 

 

 

Предполагам, че не само аз съм забелязал странния начин, по който Дейв Мъстейн си държи перцето, като свири, което сигурно е повлияло на цялостното натоварване на ръцете му.

Като начинаещ (1993г.), аз ползвах подобна постановка, но получих болки в китката и с повече упоритост свикнах да държа перото по общоприетия начин.

 

За да не бъдем голословни, ето един пример с всеизвестния Dave Mustane:

 

In January 2002, Mustaine suffered a compressed radial nerve in his left hand and arm, making it impossible for him to play guitar. In April of that year, Megadeth was disbanded.

(източник - ЦЪК)

 

 

 

edit: проверих:

 

In January 2002, Mustaine was admitted to the hospital to remove a kidney stone. While undergoing treatment, he was administered pain medication, which triggered a relapse. Following his hospital stay, he immediately checked himself into a treatment center in Texas.[58] While at the treatment center, Mustaine suffered a freak injury causing severe nerve damage to his left arm. The injury, induced by falling asleep with his left arm over the back of a chair, caused compression of the radial nerve. He was diagnosed with radial neuropathy, which left him unable to grasp or even make a fist with his left hand (a condition known as Saturday Night Palsy)

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^мдаа така е!Гласувах за средна позиция,защото ми е най-удобна и за сола и за ритъм.Ако вземем примерно Зак Уайлд,та той свири супер ниско, само че на солата си слага крака върху един кейс на сцената и китарата на крака и повдига грифа за да му е по-лесно достигането на последните прагчета.Иначе наистина си е по голяма гъзария да свириш с ниска позиция,но това важи само като свиря ритъм иначе ако се опитам да свиря като Нуно ме заболява китката на лявата ръка.Доста е неудобно.Правило няма ,въпроса е да не те боли нищо след двучасово свирене и да можеш да изсвириш всичко безпробелмно :)

ZakkWylde.jpg

ZakkWylde29.jpg

extreme_004.jpg

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че най добре е да се свири с нормална постановка. Не за друго, а много неща не могат да се изсвирят с ниска такава. Според мен същата идва по скоро от някакви естетически разбирания и няма никакви реални предимства пред нормалната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувах с "нормална дължина". Допреди 2-3 години я държах много ниско, но забелязах, че ми пречи да свиря с лекота и в крайна сметка се отказах и я качих на нормална височина.

Това съвпадна горе - долу с времето, когато разбрах, че има и други хубави стилове освен Рок и Метъл :thumbdown: Отказах се да гоня "култов газарски имидж", пък и някои от по - разчепатените акорди за свирене са невъзможни с ниска китара. Просто прекалено трябва да чупя китка и ще си докарам нещо на главата, после да се чудя откъде ми е дошло... :hysterical: Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъкът трябва да е между 35 сантиметра и половина и 42 см и 7 мм....

 

А сега сериозно - нормалната постановка си е нормална, точно защото е най-фунцкионална. По-високата също си има предимства. СвиСтил описа колко ниско си пускам моята доста точно - горния и ръб ме чеше по пъпа, а ако имах капак за пружини на тремолото (което нямам) токата от колана щеше да го драска постоянно по средата :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие още ли не сте разбрали, че тея кухини дето са пружините изобщо не им е предназначението да се настройва тремоло и т.н. Тва е за удобство на пакета. Те тава е нормалната височина, на която трябва да ви седи китара. Музиканти... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отначало я държах по-високо май и братовчед ми ме видя един път и вика ти на цигулка ли свириш :hysterical: И си я свалих на нормална височина, което е добре, щото почнах да свиря и с палеца. Забелязал съм, че хората които свирят предимно седнали си качват китарата супер високо като се изправят или както беше написал авторът "папионка" :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със стъпването върху нещо го прави и Петручи. В едни бонус сцени от някое ДВД обясняваше как вече не ползват флоор монитори (джъткат с in ear), но специално заради този му навик има два сандъка, където да се хендри по време на соло... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Знаех си аз, че си най-големия скрит фен Петручи :greenball: ...и му следиш кариерата изкъсо.

Иначе, да, не стига че държи високо китарата, а и при солата се катери на тези лъскавите "подпирачки" между които е падалборда...

JohnP9.jpg

В Каварна имаше флоор монитори, но Петручи си се катереше на неговите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.