Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Owners' Club Bg


gueorgues

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Отскоро и аз съм в клуба - Gibson Les Paul Studio '06.

Звука е чудесен, но забелязах, че микрофонира доста по-лесно от Vintage V100 китарата ми при повече гейн. Адаптерите са 490R/498T.
По принцип не ползвам толкова много гейн и не ми е такъв проблем, но ме учуди доста. Това нормално ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно е,че е малко полу-акустик,тоест с камери (микрофонията си я вика),а сток адаптерите на винтидж не стават за нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите са 490R/498T.

По принцип не ползвам толкова много гейн и не ми е такъв проблем, но ме учуди доста. Това нормално ли е?

 

Напълно нормално! И моя '81 Къстъм микрофонира, ако гейна ми е на макс! Разбира се - с оригиналните си адаптери е :) Затова ползвма гейн на "8" вместо на "10" примерно за лийд.

 

Другия ми 04' Къстъм е с Дъг Олдрич адпатери и гейна може да е и на 25 ако желаеш :) Микрофония няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно е,че е малко полу-акустик,тоест с камери (микрофонията си я вика),а сток адаптерите на винтидж не стават за нищо.

Моята не е  с камери, доста е тежка - повече от винтиджа - предполагам е с тези първите weight reliefe бодита с фрезованите цилиндрични отвори. 

На Винтиджа адаптерите ги смених, но и старите и новите микрофонират значително по-малко от тези на Gibson, затова бях учуден. Явно е нормално явление.

Благодаря за мненията! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като цял живот съм свирил със Stratocaster, сега за пръв път си купувам Gibson Les Paul Classic Custom. Снимката е направена в момента на покупката.

http://picbg.net/u/52907/53689/684065.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

"Каприком" много е красива,предполагам и звука е такъв ,сподели,интересно ми е мнението на човек свирил със Стратокастър,как възприема "Гипсъновия звук", ако обичаш на лични,благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.