Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Owners' Club Bg


gueorgues

Recommended Posts

Също така ми направи впечатление новия Guns n Roses там Робин Финк и Бъкетхет използват някакъв бутон нещо като off/on ще се радвам някой да даде подробности. :cheers2:

 

Бирата печели Търсачката :beer:

 

http://forum.muzikant.org/topic/76095-killswitch-buckethead/page__hl__killswitch__fromsearch__1

 

 

Темата е наистина достоен конкурент на "Фукня"!

 

Честито на всички :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Защо според специалистите написали статията се взима очевидно плътно парче махагон , което допълнително се издълбава, което е ръчен труд както всички знаем, вместо да се монтира директно в китарата. Ами може би колегите от Гъбсън знаят защо... и затова го правят, определено не е за да пестят махагон при положение, че 3те изрезки останали от издълбаното тяло са абсолютно неизползваеми..

 

 

 

Не съм Гибсън Оунър , но ме засърбя да забележа , че ако имаше изрезки те несъмнено щяха да се използват все някъде, само че в случая се отделят във вид на прах :) Също едва ли това издълбаване се прави ръчно , технологично вероятно не струва почти нищо(особено пък за Гибсън).

Не вземам страна в спора с камери или без, защото нямам мнение по въпроса, само за тези доводи имам възражение :):cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ultramega Под ръчен труд нямам предвид, че са ги дълбали с нокти :blush: ! А че китарите Гибсън се правят на ръка за разлика от ИСП, Фендър и ПРС от преди няколко години. Със сигурност използването на инструменти пък било то и електрически не е забранено, :D а вече как се прави издълбаването точно технологично и аз не знам, но е допълнителна процедура, която оскъпява процеса , а не обратното.

 

Пожелавам ти да се сдобиеш с Гибсън скоро! Според мен си заслужава дори и бюджетно студио да е пак е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ^ А аз за 8 килограмовия Гибсън. :yes: Всъщност и аз не искам да вземам страна, най - -малкото, защото тази тема

вече сме я предъфкали, а това тука отдолу :thumbdown: е най-умното изречение в цялата ''дискусия'', която впрочем няма място тук.

А, и още нещо...

Абе тука някой питаше какво е carved, пък никой не отговаря. Що тъй?!

 

Фенове,започнали са да олекотяват ЛП модела,защото доста професионални музиканти,свирейки по 4-5 часа прави са имали проблеми с теглото

...Това :thumbdown: тук също, въпреки, че не е дефинирано точно, но се разбира, ама ще оставя експертите да открият, защо е тъй а не инак.

Както и да е,Според мен плътните модели ЛП имат по-пробивен тон,а камерните прекалено високи,

Малине, да не ти го надява човек! :cheers2:

 

Ех, хубаво не влизах в този под-форум по едно време, кво ми стана пак... :slap:

:wallbash: :wallbash: :wallbash:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълбаят ги с фрези и по няколко тела наведнъж,има клипче в тубата.

Абе, Механик,пак е до бройка сигурно,но имах ново студио от олекотените,после взех това дъртото от и-бей - е в една репетиционна,в един амп и с еднакви струни тежкото от 97-ма печелеше като звучене,и то не само според мен,а и според групата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, вярвам ти. :yes: ...Пък и не казвам нищо по-различно от тебе. Само вероятно съм по-рязък...

 

 

пп Искам да помоля модераторите, да разкарат тази цапотия (последните две страници) в отделна тема или най-добре в кошчето, че аман!

Не ни цапайте темата с въпросите си, моля. Ако искате да попитате нещо, направете го в отделна тема!

Моля!

..

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ultramega Под ръчен труд нямам предвид, че са ги дълбали с нокти :blush: ! А че китарите Гибсън се правят на ръка за разлика от ИСП, Фендър и ПРС от преди няколко години. Със сигурност използването на инструменти пък било то и електрически не е забранено

В никакъв случай не искам да се заяждам с теб .... но китарите в серийното производство отдавна минават през машини , в които човешкото участие се приключва в програмиране , задаване на параметри , подаване на заготовки и поемане на готови елементи . Има видео клипчета , където може да го видиш. ;)

 

Иначе по горе пича дето не иска да взема страна в спора , без да иска я взел хаха :D

 

 

 

Ех, хубаво не влизах в този под-форум по едно време, кво ми стана пак... :slap:

:wallbash: :wallbash: :wallbash:

 

 

Miss you Baby :crying:

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

При нас даже и клавириста е член на клуба :blush: . Между другото студиото от Томан серията звучи прекрасно! По силните адаптери го правят да звучи по-ясно. Определено е попадение. Този специално беше с фингъборд от клен, което лично на мен ми допада, заради по ситната структура на дървото. Ако някой се чуди за тия китари, мога спокойно да кажа, че са супер оферта за парите си.

407990_10150626977945649_359072880648_10899815_2035100030_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизам в клуба с моята нова Снежанка :) - на вид доста запазена, но имаше някои неизправности по грифа, които Костадин Димитров (BassTraffic) отстрани и направи от нея един чудесен инструмент за свирене, за което хиляди благодарности! :pray:

 

 

407593_128447180609068_100003313619019_137354_1855441875_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

^ Само 'TremoVibe' и T.C. 'SCF' не са 'True Bypass' (Cry Baby е преработен за T.B.). Не съм установил проблем със сигнала! (напр. - значително по-забележими разлики се получават при използването на различни марки кабели).

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Gibson Melody Maker,Made in USA,S/N:005890362

Electronic:Seymor Duncan Single Coil Humbucker '59,Gibson Melody Maker Single Coil pickup,

Push/Pull Volume,Tone,Planet Waves Locking keys,Shaller Straplocks

 

026999436.jpg

 

В някои отношения ме кефи повече от бившият ми СГ стандарт.

Получих я, като част от бартер за Меса Калибър.

 

Ако някой има омръзнало му ESP M II, давам Marshall JTM60 & Ibanez Reb Beach 10.

Фен съм на Kirk Hammet.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.