Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни Монитори


IvanDTr

Recommended Posts

Модела АКГ К-271 е AWARD WINNER за 2003 или нещо такова. Препоръчвам ти да се замислиш по въпроса и да си прецениш бюджета, а ако не ти харесат, аз ще ги купя от теб ...

 

Това е най-абсурдния продукт на АКГ. Студийни слушалки с ето такава АЧХ? Не знам какво ще миксираш с този 12db пад на 4kHz...

От месец търся линейни слушалки за миксиране и просто няма...

 

По добре едни двулентови near field със Сканспийк..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това, което цитираш е пост на 3 години? От тогава доста вода е изтекла и много неща са се променили....май :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същите слушалки продължават да се продават и в момента и са си все така криви. Предпочитам да предпазя хората от закупуването им за такива цели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По цял свят колегите работят с тези слушалки - и нищо, правят добра продукция. Интересно, откъде е въпросната графика - АКГ на сайта си не предоставят подобна информация. Аз самият ползвам въпросния модел, и слава Богу, че преди 15-ина години нямаше кой да ме "предпази" от подобна покупка.

Аман от глупости и хора "слушащи" по честоти, а не по съдържание.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Графиката е от сайта на http://www.headphone.com/. Измерванията са ги направили те , при това по сравнително интелигентен начин, който е подробно описан в сайта.

 

И кои са тези колеги дето работят със слушалки за 150$? :)

Ако може и пример за качествен запис направен с помощта на тези слушалки.

 

Нищо лично Пресли , аз също не слушам АЧХ-та. :yes: Обаче като се прави запис според мен трябва да разполагаш с поне една система която да ти възпроизведе записа напълно линейно без промяна на АЧХ-то. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мен предназначението на студийните слушалки съвсем не е за честотен баланс при миксиране. Не само въпросните АКГ, ами които и други слушалки да вземете, пак имат подобна изкилифинчена АЧХ.

Студийните слушалки са правени основно за запис на вокали, барабани и т.н.

При миксиране също влизат в употреба, заради перфектния им транзиент респонс (т.е. за откриване на 'пукания').

Апропо, в повечето случаи евтини хай-фи слушалки бият на транзиент респонс доста от супер скъпите студийни монитори.

 

едит: presly, пусни си един честотен sweep 20 Hz - 20 kHz и сам ще се убедиш че са безобразно нелинейни по АЧХ.

Редактирано от Dylan_101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, колеги, не споря! Че са нелинейни (не мислех, че чак толкова) си го знам, но че спокойно се работи с тях също е факт (Боб Катц). А и не мисля че "ултралинейността" на едни слушалки е най-важният им параметър...

Пък и за 150$ не знам къде ги има. Бих се взел още едни за резерва. 272 модела си е 370 лева в Динакорд в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има ги в и-бей-а за 130$ , 271-ците , като сложиш и транспорта, става работата.

 

А това че не ги правят линейни за мен лично е много странно. В крайна сметка като имаш слушалки избягваш абсолютно всички кривини на помещението. Ако направят и тях линейни , смятай че получаваш 100% линейна система. Иначе вземаш едни монитори дето са наистина линейни и в средностатистическата стая звука ще е пак толкова нелинеен. Трябва да имаш перфектно обработена стая за да получиш наистина реалния звук...

 

:thumbs_up: сложна е тя... не става толкова лесно за мое съжаление... B)

Редактирано от Кръстака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че в някакъв оказион ги има за без пари не означава, че струват толкова. В същият оказион (ебей) ги има и за по $269.99. В thomann.de са 179 EUR ($290).

 

Решението за проблеми с помещението освен това човек да плати на специалист и да вложи необходимите пари, може да бъде и някоя от новите системки на Genelec които идват в комплект с измервателен микрофон и софтуер който настройва мониторните колони така, че да се компенсират проблемите със помещението до колкото това е възможно. Друг въпрос е, че въпросните колонки са изцяло цифрови и вероятно на доста хора не би им допаднало да ползват колонки със собствен DAC, при положение че са инвестирали хиляди долари/евро във бутикови DAC/ADC. Другата неприятност е, че измервателният софтуер + микрофона струва над хилядарка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... компенсират проблемите със помещението до колкото това е възможно...

 

...мнението на професионалистите е, че подобни неща не са особенно удачни.Разбира се същите професионалисти биха ме чарджили няколко хилядарки за "леки подобрения" по помещението. За пълна обработка ме е страх да питам. :)

 

А за цената на АКГ-то, щом мога да ги поръчам и да ги получа за тези пари , значи струват толкова. :)

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В същност мнението на специалисти (не български) е, че въпросното решение дава добри резултати. До колко това е вярно - божа работа. В същност дори в едно третирано помещение пак би било добре да се направят замервания и да се направят корекции ако е необходимо.

 

Колкото до цената на К271 - щом искаш, купувай си ги от оказиона - като платиш транспорт и евентуално мито + ддс, вероятно няма да е чак толкова изгодна дори най-ниската цена. Съвсем отделен въпрос е за тези пари до колко е възможно това да е нова стока, а не бройки върнати след 30 days money back guarantee. Аз лично предпочитам да ги чуя преди да ги купя и да си ги взема със съответната гаранция от нормален магазин. Така направих и с K271 и с K701.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Директен въпрос: За около 300 лв, какви монитори стават горе долу, като ще записвам дет метъл ??

ALESIS M1 ACTIVE примерно ?? (320лв) или Phonic P5A (290лв) На тия съм се спрял, не че разбирам много, но ми изглеждат читави.

А може и по ефтини... ;)

Редактирано от Human_Waste
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директен въпрос: За около 300 лв, какви монитори стават горе долу, като ще записвам дет метъл ??

ALESIS M1 ACTIVE примерно ?? (320лв) или Phonic P5A (290лв) На тия съм се спрял, не че разбирам много, но ми изглеждат читави.

А може и по ефтини... :greenangel:

Цените, които си писал най-вероятно са за 1 колона. За 300лв можеш да си вземеш само "монитори", подобрени компютърни колонки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директен въпрос: За около 300 лв, какви монитори стават горе долу, като ще записвам дет метъл ??

ALESIS M1 ACTIVE примерно ?? (320лв) или Phonic P5A (290лв) На тия съм се спрял, не че разбирам много, но ми изглеждат читави.

А може и по ефтини... :greenangel:

 

Не бих ти препоръчал алесис или ямаха за дет метъл - тия монитори просто не са мислени за интензивна музика, по скоро за поп и рок истории, това което е най-кофти е, че са доста зле от към бас.

 

за 300 лева забрави да си вземеш монитори, пробвай да събереш пари за 5 или 6 инчови крк-та - няма да съжаляваш :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.