Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни Монитори


IvanDTr

Recommended Posts

Някой има ли наблюдения за тези монитори?

 

http://www.behringer.ro/EN/Products/B3031A.aspx

 

В dv247.com и Томан са само около 340 евра чифта (в Динакорд 447 по ценова листа) а изглеждат доста примамливо като характеристики. 8 3/4" говорители и възможност за коригиране на ниските с -1/-2db ми се струва як вариант за помещение като моето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така да е, слушал съм по-старата серия B3030 и ми се струват по-верни от KRK Rokit. DJ_Vasko_C по-горе също се е изказал в полза на Беринджър.

 

А иначе питам, защото моите RP5 ми писнаха, а в момента не ми се дават 2500+ лева за Dynaudio BM6A или Genelec 8040A, иначе изобщо нямаше да се чудя какво да взимам :)

 

Други варианти, които обмислям, са Mackie MR5/MR8, Yamaha HS50+10" sub, Fostex PM1/PM2 MKII и KRK VXT6, но Ямаха и KRK вариантите излизат почти двойно по-скъпо спрямо другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мислех за Mackie MR8 - струват ми се добро сьотношение качество/цена.

Иначе сьм с Берингер и за цената си (от най-евтиния клас) са убиец!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр-те

искъм да си зема монитори харесъл съм тези http://eshop.bg-audio.com/Studijni-monitor...031P-TRUTH.html и тук идва въпроса дали с моя усилвател ще могът да се използват пълноценно ето и усилвателя http://www.thunder.bg/product_info.php?cPa...products_id=236 , какво мислите вие ?

благодаря за отделеното внимание предварително :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Усилвателя ти е крайно неподходящ. За тази цел ти трябва усилвател, който да дава линеен сигнал, без да се оцветява звука, с нисък шум и кривене, което е крайно характерно за тези китайски продукти. Насочи се към алесис, сравнително евтин усилвател - имат модели точно за монитори. Другия вариант е да си купиш активни монитори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

В никакъв случай слушалки!!! Звукът се разпространява във въздушна среда. По добре да миксирате на HI-FI система отколкото слушалки дори и да са АКГ 271. Освен това често лявото ухо има различна чуваемост от дясното...

 

Колкото до мониторите:

 

Ако нямате пари гледайте поне говорителят да е 8 инча и в никакъв случай не е по-добре да имате и субуфер. Само две тела, две 8 инчови тела. От възможно най-евтините са Yamaha HS-80. Вършат работа. От там нататък работата става дебела.

 

Ако имате пари се целете от АДАМ Р22 нагоре или от Dynaudio BM6A нагоре.

 

И в никакъв случай KRK не звучат линейно, кой каза това ще го убия :music336: Много са зле. Слушал съм много мониторни колони в Томан. Питайте ме конкретно за някой модел ако искате. Само да не е Беринджер, моля ви. Ще се радвам да помогна тъй като аз от 4 години се занимавам само с това.

 

Успех!

Редактирано от soundhouse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега soundhouse,

подобни крайни мнения издават само тинейджерска страст и тотална липса на опит и знания. Аз се занимавам с "това" (не, че от поста ви става ясно с кое по-точно) около 30 години и още не мога да си позволя толкова апломб в мненията си (не е като да не съм го правил, но по-късно съм се чувствувал глупаво).

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее, колега кое наричате крайно мнение?? Ако бях казал нито едни монитори нестават или всички стават, това би било крайно мнение.

 

Мислете малко преди да се изкажете за да не се чувствате глупаво пак. От 4 години слушам, избирам и чета за монитори. Мога доста да помогна на някой нуждаещ се, защото съм минал по този път и знам колко трудно е избирането на монитори. Кое друго ви се вижда крайно, че не е правилно да си миксира със слушалки ли? Може, но ако сте от ранка на някой световно известен тонрежисьор, който наистина знае какво прави. Мисля, че сред нас няма такива. Кое друго ви се вижда крайно, че съм казъл в никакъв случай субуфер ли? Става доста сложно със субуфер и пак казвам, ако сте аматьор и не знаете какви монитори да си купите, тогава нямате шанс да знаете как да се спрвите в дадената ситуация със субуфер и т.н Спестил съм много излишни думи и съм обобщил с цел да е по-лек текста за читателя, но ако искате може да задълбочим и да проверим колко знания ми липсват, всъщност вие говорите за "тотална липса на опит и знания". Мисля, че това е доста крайно не мислите ли???Въздържайте се от крайни мнения все пак вие проповядвате за това.

 

Ето къде може да се дообразовате:

www.soundonsound.com

 

за да си спестим излишните глупости от тук нататък.

 

О, да, и сега си прочетох поста пак и видях за KRK, изпуснал съм да пиша, че се отнася за 5 инчовия модел, тъй като видях, по-горе, че горещо се препоръчват като линейни колони. Наредете КРК RP5 до Dynaudio BM5 и ще видите кои са линейни. Всичко това съм го правил и знам какво приказвам. Не сте длъжни да се съгласявате. Избора на монитори е толкова деликатна работа, че дори истинските тонрежсьори изпадат в такива състояния. Освен това някои на електриковото зелено викат синьо или пък други над определена възраст спират да чуват доста от честотите. Ако беше лесно всички щяха да си купуват едни и същи колони и тогава като си пуснеш запис на някоя известна група на Genelec 8030 нямаше да звучат толкова ужасно. Или пробвайте да пуснете албума Piece by piece на Kate Melua на същите да видите за какво съскане става въпрос. Ще ви отрежи ушите.

 

От многобройните мнения на специалисти, които съм изчел, статии, лични разговори и имах възможността не веднъж да слушам МНОГО мониторни колони съм си направил тези заключения. Не мисля, че мога да подведа някой с тях иначе нямаше да ги изкажа. Напротив убеден съм, че мога да улесня или да сведа избора на някой до минимум. Има и хора, които са ме послушали и са доволни. Има и други, които не ме познават и работят по този начин с две колони Yamaha HS-80M без subwoofer и без слушалки и работят в студия в София.

 

Успех и на вас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Препоръчвам повечко да прочетете из форума. Двайсетина мнения за един ден, издават по-скоро склонност към писане отколкото към четене. Форумът не е създаден от вчера и има доста информация и мнения на потребители.

Темите са предъвквани стотици пъти и само в тази тема има 175 поста, да не говорим за поне няколкото десетки други за студийни колони. Има и хора със значително по-голям опит от цитирания.

Няма нищо лошо в изградено лично мнение и впечатление, но едно "според мен" в мненията помага много. Възприятието на собствената си персона като последна инстанция е непродуктивно за дискусиите тук.

А препоръчването на списание Sound on Sound като източник на образование е интересен подход (нищо против списанието, абонат съм от около 6-7 години, но все пак хората печелят от реклами).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

 

Предстои ми да си взема "монитори". Слагам го в кавички, защото парите, които мога да отделя в момента далеч не стигат за нещо което бихте ми препоръчали, а именно около 350лв. за чифт. Може би ще ми препоръчате да изчакам и след като отделя повече пари да взема нещо по-добро, но миля че е по-добре да работя с нещо нисък клас вместо слушалки. Конкретният ми въпрос е: Кое бите ми препоръчали - Behringer MS40 или TASCAM VL-A4? Ако имате друго предложение до тази цена, моля споделете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Аз бих похарчил парите за чифт Alesis Monitor One MkII. С още малко напън след известно време си вземи и добър усилвател за тях (в случай че нямаш). От MS40 са няколко пъти по-смислен избор, а за Tascam - ите нямам наблюдение. Много народ ще "плювне" M1, но аз си ги имам от няколко години и съм много щастлив с тях :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя на HS-80 без суб и без слушалки в студио на територията на град София (очевидно и географските координати са от значение). Това в коя група хора ме вкарва че не разбрах а ми е важно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
И аз си мислех за Mackie MR8 - струват ми се добро сьотношение качество/цена.

Иначе сьм с Берингер и за цената си (от най-евтиния клас) са убиец!

Никой не каза нищо за MACKIЕ MR8....

дайте мнения и наблюдения за тези монитори....

Редактирано от embargo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е , че която от двете марки избереш е все тая.От личен опит съм се убедил , че с евтино звук не се прави.Така че, която ти е по симпатична марка тази грабвай.Вземи някакъв запис на банда , чийто звук ти харесва.Пусни го и на двата чифта и си прецени сам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.