Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
gonga

Конвертор/Преобразувател за Студийни Монитори от САЩ

Recommended Posts

Здравейте Хардуер Гурута!

Нуждая се от преобразувател/конвертор за мониторни колони от САЩ. Колоните имат следните параметри за волтаж и ватове:

500 Watts peak output per pair
250 Watt RMS output per pair
Each speaker produces 125 watts peak and 250 watts RMS

Колко WAT трябва да поддържа конвертора? 250, 500, 1000 ?
Препоръки за определен конвертор за тази цел?
Специални насоки, препоръки?

Благодаря предварително!
Edited by gonga

два такива ще свършат работа

//offtopic

Китайска им работа - 125W peak & 250W RMS едно на ръка и две - пази студиото да не падне ;) 

Успех.

• Like 1

Тия най-вероятно също са т.нар. "автотрансформатори", както по-маломощните модели с пластмасова кутийка:

product_large_56274.jpg

Имат само една намотка и средна точка, няма галванично разделяне.

Пластмасовият модел (поне този, който аз имах и който използва един френд) има пин за заземяване на ЮС куплунга, който вътре виси във въздуха несвързан. Кабела за 220в. е двупинов и в зависимост как го вкараш в контакта - отсреща фазата се завърта и тръгва не на където трябва, тъй като в САЩ винаги се знае къде е фазата. И на един китарен амп, тръгва фаза по корпуса ако не вкараш щепсела във вярната посока. Не е гот. За съжаление аз поне не успях да намеря в нета траф 220 -> 110 волта, който да е галванично разделен и направен като хората.

за тези "монитори" дали ще е фатално? :)

два такива ще свършат работа

Защо два? Едната захранва другата до колкото ми е ясно от снимките на back-end-a.. Някакво комбо ли трябва да направя с ковертори? :D 

моя грешка - не бях видял това, мислех ги за стандартни монитори

Понякога, но не винаги когато даден продукт се продава и в Сащ и Европа захранващия трансформатор на продукта има възможност на първичната за  свързване и на 110 и на 220, но е свързан за определения континент. Аз така имам един предусилвател ART Pro Channel и доста време го ползвах точно със конвектор, Но веднъж  когато видях схемата му в нета  видях че има джъмпер до трафа който като се презапои става на 220 волта, та сега си го ползвам дирекно. 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By storm_chaser
      Здравейте,
      Бихте ли препоръчали моля добри студия за звукозапис в София, с изключение на Графити ( те са си супер, но търся какви други варианти има налични в София) ? Благодаря предварително за всеки отговор!
    • By Stiliyan_Rinkov
      Здравейте! 
               Въпросът ми е дали ако имам студио и искам да изкарвам пари чрез него, какво друго освен регистрирана фирма за обявяване на печалбите, ми трябва? Чувал съм нещо за разрешение от Профон и Мюзикаутор, но не съм сигурен. Благодаря за отговорите  
    • By boqng
      Здравейте, 
      не знам дали това е точното място, на което да пиша, но друго не намерих. Извинявам се предварително, ако вече има подобна тема, но не намерих. И така, направо на въпроса. Предлагат ми 2 професионални мониторни колони Behringer B2030P. Да попитам, струва ли си да ги купя? Човека ми ги дава за 250 лв двете. Даде ми снимки на тях. Изглеждат запазени. Преди да ги взема, ще ги тествам лично с него. Въпроса е, какво ви е мнението за тях? Какъв усилвател ми трябва? Надеждни ли са? Имам предвид, дали няма да дадат някакъв дефект след месец - два, или нещо подобно? Какво да гледам, за да разбера дали имат някакъв дефект, или нещо подобно? Как им е звука? Според вас имам предвид! Как е баса? Ако се сетите за нещо да допълните, ще го прочета с удоволствие!

Благодаря предварително!

Лек ден!  
    • By Zazzle
      Здравейте на всички,

Нов съм в форума и неможах да намеря къде точно да постна темата.

От скоро и аз като други реших да си направя студио /иначе трябва да спра да се занимавам поради липса на свободно пространство/ долу в мазето. Въпроса ми е. Тъй като мазето се намира на -1 етаж и над или около него няма апартаменти или живущи хора на които да преча, нунжно ли ми е да го шумоизолирам или мога да си направя само акустично третиране на помещението?

Мазето е малко 2,30 x 1,98 x 2,60 и е изградено от 3 тухлени и една бетонна стена + бетонен покрив и под.

Целта ми е да няма ехо и звука да е чист, за да могат да се взимат адекватни решения при миксирането и създаването на звуци независимо колко ще се разпростира навън звука. Естествено това би облекчило и финансовата инвестиция, което не е малко, но не е и водещото.

От скоро се интересувам от темата, прочел съм не много голямо количество материали за това се извинявам ако питането ми е малко "балъшко".

Поздрави,
      Димитър
    • By Информация
      Здравейте, колеги. Съвсем пресен съм и искам да си направя домашно студио. 

За момента съм взел компютър, стойка, поп филтър, кори за яйца, монитори и слушалки. 

Разполагам с още 300 лева, въпроса ми е каква аудио карта и какъв микрофон да си взема, и също така как се връзват микрофона и аудио картата? Нужен ли ми е миксер? Какви кабели са ми нужни още? И нужно ли ми е нещо друго? 

Благодаря ви предварително . 

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.