Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
НиколайGK

Baevox усилватели?

Recommended Posts

Ми не знам за какви бюджети и за какви 4 ел34 говорим, като постнах линк с 20 ватов ENGL.... От 1500 лв.

12 ах7 нови, вероятно са китайски ташак, ново производство.

Основните части за бюджетен вариант (с две ел84), може да се изкормят от лампово радио.

Дори и без такъв донор (то не че се намира толкова лесно вече), за ГОРНАТА конфигурация, бюджет от 500 лв за части е щедър и охолен.

Ако трябва да платиш труда и времето някой да ти го прави, голяма част от далаверата отпада. Сделката е собствения ти труд и време, срещу разликата. Плюс, къстъмизация по твой кеф (доколкото може да се изпълни).

Също, 4 ел34 май и за лайв идват множко, освен ако не ползваш централното озвучаване :D.

п.п. трика и универсалността на ЕНГЛ не е ли единия вход и смесването на чист и хай гейн канал (имат отделен волюм преди мастера), за всякакви комбинации от клийн, през крънч и драйв, до бичкия?

Edited by emosms

Ми що не си напрашия една тема в Изработката, за усилвател, който ще си правиш, а тука точно я чепкаш тая тема?

Той автора се отказа и темата стана мохабет...

Аз нищо няма да правя повече. Процесорчетата са ми достатъчни. Дет се вика в рекламата на зуум, онли креативити ис йор лимит. И техниката на свирене, ама това не го казват..

Може да постна за една хибридна глава, която ще е с 1 двоен триод и много модули на отделни платки (ецвани и наситени някои), да помогнеш при подкарването... :D

Нз. кога ще стигна до него, и всъщност не ми трябва. Планирал съм да го направя, защото ме е яд да го оставя недовършено.

Edited by emosms
  • Haha 1

Не мисля,че с бюджет 500 лева за части и 500 лева за работа може да направиш амп дето да се доближава по звук с китайските глави.Не ми обеснявай как се свири с четири ел34 виждал си такова нещо в ютуб.

Ако човек знае какво прави, ще си направи глава за себе си за около 500. Но само ако знае какво прави. Със сигурност ще е и доста по-ремонтопригодна от китайските. 

Ми сигурно свири доста силно. Далеч отвъд границата, дето въобще се различават тоновете на това, което се свири.

Един познат има глава с 4 буркана и може да си позволява на вилата да се отпусне. И със слуха има проблеми, лично ми го каза при последните виждания.

Знам колко силно свири усилвател с 2 ел 84 (че и руските аналози), без обратна връзка, с 12'', в малка репетиционна, с барабани. Ами прекалено силно и ..необуздано свири. Определено трябваше да се усмири с някаква обратна връзка, resonance врътка и т.н., но се отказах да се занимавам и разхвърлях частите.

Ам кажи му на твоя познат да я намали тая пущина и няма да има проблеми със слуха.Иди му покажи някои номера със проца може да му харесат.На мен са се пробвали  да ми показват ама нещо им куцат техниките.

Преди 1 час, Evtim Djerekarov написа: