Jump to content
Българският форум за музиканти

Studio Construction For Dummies (Съдбата на Една Спалня)


Recommended Posts

След като моя пианист ме заряза, се опитвам да довършвам стари парчета.

Разхождам се в някакви непознати територии.

Днес се опитах да довърша едно старо слайд-блусарско нещо и го обърнах на някакъв ... ambient... world music... знам ли на какво.... пръв опит със синтове и подобни.

Ще се радвам на външно мнение много смешно ли звучи така и дали има смисъл да си губя времето да го доизпипвам, смесвам, etc., etc.

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/punkey-mix2015-4-ambient

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе смесвай... В крайна сметка музиката си е твоя /ваша, какво значение има/ студиото също /дай Боже всеки му/. Смешно не е!!! Всичко е трупане на опит, експеримент, "Фийлинг" ако щеш...  Със сигурност не е загубено време. Go Jabsq go, go, go...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми звучи като ambient, доста 'разлято'. И така смесено звучи екстра, но ми се губи хармоническата структура на парчето.

Доколкото го чувам е някаква прогресия iv-iii-i. Китарата е изявена и изглежда че тя свири основната хармония, а синтезатора е някакъв пълнеж.

Смисъла на клавира, според моите естетически разбирания е, да се създаде 'лек прозрачен саунд'. Китарата свири сола и основна мелодична линия, евентуално втора китара с 'фънки' акордчета, които по-скоро ритмически разнообразяват парчето.

Това дава възможност соло китарата да изпъкне, бас линията да е раздвижена и жива и да не се припокрива с ритъм китарата, да не говорим и синтезатора да се припокрива пак... с ритъм китарата и баса, което е супер тъпо.

 

Така ритъм секцията е жива, има пулсация и диалог между баса и барабаните създава пулсация, чува се на фона на прозрачния акомпанимент от клавир (и/или чиста китара) не припокривайки се с драйв ритъм китара и един дублиращ функциите на ритъм китарата и плътно звучащ клавир.
Съответно в този микс, солиране на клавир, китара с драйв, духов инструмент, си има освободено място в 'честотната характеристика' на микса :D.

 

Аз бих пробвал един от следните подходи:

- от някаква изявена мелодична линия, която ми е в главата, бих тръгнал към хармонизация и евентуална доразработка хармонически.

- или бих избрал някаква акордова прогресия, върху която да ми изплува идеята за основна мелодична линия и евентуална доразработка хармонически.

 

И в двата случая бих се придържал към по-изчистени акордови подложки със синтовете, които да осигуряват стабилност на хармонията, и едва тогава бих си играл с някакви по интересни акорди, разложени акорди, трилерчета и т.н. украшения, и то пестеливо.

 

А саунда ти е много як :).

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей момчета, благодаря ви на всички за отделеното време и за мненията.

На свежа глава ще се опитам да го поомачкам пак.

Има много смисъл в казаното от Емо...

Малине, ще мачкам и барабаните, най-малкото ще пробвам още два-три типа ритмика да видим накъде ще избие работата, то цялото парче на експеримент го избива.

Още веднъж благодаря за мненията и критиките.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Епа кефи си ме и реших да споделя с комуната.
Първи среднощна проба с вокал на кавъра на Born To Be My Babe.
Абсолютно сух запис, няма дори и прилично миксиране, просто ми допадна много как блендата на Влади се вписа в проекта :)

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/btbmb-first-vocal

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След много сол има много бира, щото солта е Убикновено върху пържени картофки ...  :cheers2:

Ше го пуснем като е готово, вокала нещо не се харесва още, аман от перфекциониЗти :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,нали знаеш,обикновено първите изсвирвания са най- добре ,айде тейк 3-4,после се зацикля и така,трябват почивки..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е абсолютно вярно, а за вокалите още повече. Някъде четох че Кобейн издържал до трети тейк максимум... после си отивал вкъщи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.