Jump to content
Българският форум за музиканти

Studio Construction For Dummies (Съдбата на Една Спалня)


Recommended Posts

Явка, да си кажа и моите две стотинки...

Барабаните редени ли са или ги свирихте? - това само от любопитство.

Малко ми звучи претрупано (чисто субективно) - може би като се добави и вокала и малко още да се пипне EQ-то и панорамите да се понаредят нещата. Пианото имам усещането, че може да си изсвири и малко по-добре (леко по ритмично и без някои дребни грешки, които ми се чуват - може и да е целенасочено, на моя нетрениран слух така ми излиза...) - не че аз мога по-добре, ама нали си пуснал, да си кажем. Също и драйва на китарата на края има един "пясък", който ми звучи като digital clipping - може би може да се поизчисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петьо здрасти :)

Редени са барабаните, SSD4.

Вокала ще пренареди нещата, прав си, като нищо акустичните китари на припева може и да ги "клъцна"... ще видя.

Пианото има грешки и ми е драма, защото пианиста стана труден за откриване, камо ли за корекции. Ще пробвам в DAW-а да ги пооправя колкото мога.

Китарата е записана много бързо, но още не мога да се оправя както трябва с новата карта и преампи . Не че клипва записа, не клипва.

Просто още не му фащам на 100% цаката :)

Тенкю за коментара, фокусира ми погледа на нЕкои точки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където има слап бас  солобарабана и касата изчезват и остават само фусове и чинели (поне според това което аз чувам). Като цяло китарата ми  идва по силна в микса, а  барабаните  все едно са далеч някъде...
 

Това съвсем непретенциозно от позицията на слушател , не на специалист .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, май ще се намали броя на инструментите.

Явно не мога да се справя за момента с толкова партии и става претрупано и "нечетливо"  :)

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моите основни забележки са към барабаните и основно касата и барабанчето. На по-интензивните моменти изчезват и се губи груувът на песента. На слушалките в офиса толкова. :)

Редактирано от anomandrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВНИМАНИЕ !
ДА СЕ СЕ ЧЕТЕ САМО ОТ ХОРА С ЧУВСТВО ЗА ХУМОР !
 
Представяме на вашето внимание прототип първи на новото устройство, с което съвсем скоро ще разполага всяко елитно студио по света !
 
Идеята се роди в главата на колегата Anomandrus (респект!), след което светкавично се доразви от клегата Synchu (аферим!), който в момента
трескаво пише командния софтъеър за прототип две, и накрая колегата Jabs (ахм...) сглоби от подръчни материали работещата първа версия.
 
Нема да говорим много, щото то устройството говори само... да предупредя че вече е патентовано дебело в ФГТЪА , ЙЙУА , ФФРТ и навсякъде
другаде, където патентоват слабоумни идеи без комерсиална цел :)
 
Снимки:
IMG_3135.jpg
 
IMG_3134.jpg
 
IMG_3137.jpg
 
И разбира се, видео от записна сесия за саундтрака на новия Холивудски блокбъстър "Мързеливия Мик" :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ееее, то в Щатите цял танк с микрофонна стойка на купола продават за 200 долара :)

Въпроса е как челния опит пренасяме на родна почва :)

Плюс на нашето устройство е че себестойността му идва към 2 лева и 75 стинки, щото количката дойде от боклука на Anomandrus :)

Това на горния клип струва повече от китарата...

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яворе евала  :metalist:

Иначе това другото също може да се направи, по моята професия е, няма и да е кой знае колко скъпо. Управления за стъпкови мотори бол, стига човек фантазия да има  :blush:

 

П. П.

Между другото от клипа тия профилчета на "Бош" показват, че някой мой колега го е събрал  :greenangel:

"БР Техника" са официален представител за БГ на въпросните профили, а под магазина на "БР техника" има една фирмичка дето продава всякакви зъбни колела и ремъци пак свързана с машиностроенето.

Толкоз за механиката @

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любо, аз от майтапа преминах на истински интерес по темата.

В Алиекспрес има десет хиляди готови кита тип robot arm.

Нищо не разбирам от материята .... не ми е ясно примерно, колко им е "товароподемността"?

Количката се задъхва под тежестта на SM57 и тръгна след олекотяване на конструкцията и с по-лек

микрофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хаха, култово е! Има и по-мощни и товароподемни колички, които могат да свъшат по-добра работа. Само че, са прекалено бързи.

 

Следващата стъпка е, възможност за регулиране по височина и усукване, както и вграждане на видеокамера, с ителигентен софтуер, който може да записва и възпроизвежда пресети.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Количката се задъхва под тежестта на SM57 и тръгна след олекотяване на конструкцията и с по-лек

микрофон.

Ами   угасете и фаровете да не се хаби акумулатора :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яворе хвърляш се в сериозни хавички :)

На теб ти трябват управление по 3 оси (демек управление за 3 стъпкови мотора, дистанционно) от там на сетне направи ли се управлението механиката е лесна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.