Jump to content
Българският форум за музиканти

Пренастройване в Drop D


n1le

Recommended Posts

Значи, ще започвам да свиря с едни приятели и трябва да си настроя китарата от E в Drop D. Гледах доста tutorial-и, но няма за китара с Floyd Rose. Може ли някой да обясни по-подробно. Ще съм много благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпускаш струната с един тон. Ако не можеш най-добре си изтегли този тунер http://www.aptuner.com/cgi-bin/aptuner/apmain.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слабо :D Просто отключваш флойда, настройваш шеста струна с един тон надолу, донастройваш останалите струни защото ще се разстроят от мърдането на бриджа. И ако бриджа хлътне, ще отпуснеш лееко пружините, ще настройваш докато бриджа се изравни с тялото на китарата и струните са настроени, ще заключиш и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще свириш с приятели а незнаеш как да върнеш 1 струна с 1 тон надоло ?

Ще пишеш във форум, а "незнаеш" да пишеш?

 

Спамер, в моя пост поне се криеше част от отговора. А в твоя какво се крие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С флойд е голям чеп да се сменят строеве. Ако не свирите повече в дроп Д, не си заслужава играчката направо.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потретвам горните две мнения.

С флойд, а и донякъде с нормално фендерско тремоло е голям ташак да сменяш строеве, а покрай строя ако сменяш и дебелина на струни направо можеш да отделиш един ден да четеш как се прави сетъп и да пробваш.

Не е голяма философия, но трябва да си внимателен и търпелив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eee ... гаси полемиката да си смъкнеш струните с един тон надолу, какфо тремоло, кфи стратокастери ....

 

По темата:

DROP D : D A D G B D

ОPEN D : D A D F# A D

 

Tony въпроса ти го приемам на бъзик ... и отговор нямам :)

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения начин да дропваш нормално е ако имаш Flyd Rose (може и лицез) и си купиш D-Tuna.

 

При фендерите съм чувал, че не става дропването, но понеже нямам Фендер не мога да кажа повече по въпроса. Нека колегата дето казва, че може да каже има ли нещо специфичко и какъв е модела на тремолото.

 

Относно струните - всякакви 10-ки (и естествено по-дебели) стават. В момента съм с 46 но съм бил и с 52. Въпрос на вкус.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.