Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!


Sieger

Recommended Posts

^

Интерестно ми е как се справя тунера на Беригер, тъй като имам малко предразсъдъци относно техните продукти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

справя се много добре, точно се настройва не играе много, което е предпоставка за бързо настройване

 

по нищо не отстъпва на еквивалентния педал бос Ту2 май беше

 

имал съм ги и двата -- няма разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Вече имам развитие

 

DSC00879.jpg

 

Ефектите в лупа на ампа. РВ 3 е заменен с ДД6, един дилей за дълъго и един за късо повторение. Или пък ТР2-тремоло.

Ривърб, ако искам от ампа.

 

За пред ампа, си запазвам 2 боса за "мейдън" звук, за моя си звук - mxr distortionIII, fultone OCD, педалиерата е на педалтрейн и не ме ограничава до вид, а до бройка. 5-6 примерно. Все още не съм си изяснил, но ефектите може да се

вкл и изключват според нуждите. ЕХ блек фингър компресор, Бос авто уа TW1, Fultone octafuzz, booosters -

MXR Zack Wylde,SD pickup booster, DOD YJM 308 (analogman moded), TS808 (keeley mod) by Patzo, ако ще буствам лампов драйв и в зависимост с хъмбъкер или сингъл койл адаптери е китарата, с която ще свиря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Тази тема нещо позамря, та реших да я вдигна с новите попълнения в областта.

1774987600215644181303408312bg2jwe7IgrfuPHfkuwQh.JPG

Тунер на Фендер(тъп но върши работа), след него е пикъпбустера на Сиймор Дънкан, следва Морли-то( драйв, уауа и волум в едно), тук идва интересната част, а именно Файърсаунд единичка, които буства Файърсаунд двойка(добра комбинация) и това дотук отива в китарния вход на това комбо

10563689066853083981303408603w03tfbIkqUHxbRKrrwjj.JPG

Крейт в33, като в лупа съм вкарал Ибанез Се5(хорусче), фейз 90 и карбон копи.

Засега китарките остават същите, а именно

6890654377890939251303408775hQpU5Ggv2Jd1NANMJo42.JPG

Винтидж в100бб, със стоковите адаптери(засега) и Леджънд, леко модната с адаптери Хранов и един кахърен Сиймор Дънкан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето, все са ми малки чейновете, ама според ситуацията:

 

За репетиции, поради това, че басиста ни все още си няма кубе, и ползва моето китарно

Cort X6 -> Amplitube/Guitar Rig с различни чейнове в самата програма, според случая.

 

Като репетирам сам и ме мързи да се занимавам с ефекти

Cort X6 -> Randall V2XM

 

Като не ме мързи и за лайв

Cort X6 -> Korg AX10G -> Randall V2XM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят сегашен е :

Китара-->Dunlop Cry Baby gcb-95-->Digitech Whammy-->Boss ds2-->Boss dd7

Доста забавен чейн базиран на либовта ми към Tom Morello и Нирвана ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигур пиша за втори или трети път в тая тема! Ама на всеки музикант чейна му се мени с времето. Сега набарах едно кубе Fender, а пред него пробвах няколко дисторжъна - Беринджер-йок, Диджитеч Дет Метал-no, и за последно остана дистера на "Милин Камък".

 

Като ще взема още една - две китари, инструмента трябва да е качествен! Гиъръ отзад де те кефи, това е!

Китара "Галица Империтрели" -> Дисторшън "Милин Камък" -> Кубе Fender

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За записване: Kитара > Line 6 Pod HD400 >(usb)> Лаптоп

За "джиткане": Китара > Boss NS-2 >(output)>Boss RC-2>Кубе

––––––––––––––NS-2––––––––––––– >(send)>(*)>Boss ME-50>(return)>същия NS-2

(*)Преди добавях Crybaby или DS-1 тук

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип:

Ibanez RG321 -> Fender Frontman65r, Line6 M13 в луупа.

А ако не ми се занимава с многото ефекти:

Ibanez RG321 -> JCA Shockwave Distortion за бууст -> Fender Frontman65r

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

В момента (f. gigs w. Blues Rock кавър-банда)

 

>>> Dunlop 'Cry Baby' (w. Red Fasel inductor) > T.C. 'Polytune' > Fulltone 'Ultimate Octave' > Hermida 'Zendrive 2' > Fulltone 'Fulldrive 2 MosFET' > Analogman 'KOT v.4' . Lovepedal 'Eternity' > Carl Martin 'TremoVibe' > T.C. 'SCF' > T.C. 'Flashback' > Hughes & Kettner 'Replex' >>> Marshall JTM-45 RI ('66 Specs Moded) , или Soldano SLO-100* + 4x12, или 2x12

 

* със SLO-100, за drive/boost използвам ... 'Ultimate Octave' > някакъв Tubescreamer-type (Ibanez TS-9; TS-9 Kelley Mod; N-Audio Classic OD; 'Fulldrive 2'; Maxon OD820; Maxon OD 9 Pro+; 'Eternity'; MXR GTX-OD; T-Rex 'Moeller') > Analogman 'KOT v.4' .... , а модулационните и зкъснителните ефекти са през FX Loop -a

 

Има и "олекотен" вариант (когато не стига място на сцената) с почти 1/2 от floor FX + комбо амп (Engl Sovereign 100 Vintage, или Fender Concert, или Blues DeVille)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара (няк'ва евтина) -> Кубе (Роланд 30х)

 

На тоя етап (с това кубе и моя стаж), скоро няма и да ми се наложи да купувам каквото и да е. Най-много един wah wah да се радвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За в къщи---> ESP Horizon NT II---Apogee Jam---Garage Band :)

За концерти----> ESP Horizon NT II---Boss TU2----Boss NS2---Mesa Boogie Dual Rec---Кабинет ;)

 

Простичко, но достатъчно ефектно поне за мен! БТВ много интересна тема още от зората на този форум:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.