Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!


Sieger

Recommended Posts

Gibson LP Standard >>>кабел >>>>Orange Tiny Terror 1x12 Combo.

 

Откакто ги имам започнах да ставам леко алергичен към всякакви педалчета между тях.

Китарата и амп-а звучат супер винтидж мммммммм :icon_shithappens::greenangel::girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имаш камбо що не направиш запис с него като ползваш най обикновенно скайп микрофонче например - резултатите ще са в пъти по-добри от тези които си постигнал !

 

И ако си мислиш че с твоя комп тфа е най-доброто кето може да направиш - лъжеш се !

 

 

Извини ме ама са ужас - чесно ти казвам (не се убиждай) по-гаден звук в този форум не съм чувал

 

Не се обиждам - да не ги произвеждам аз... :greenangel:

 

Да ти кажа, с микрофон през кубето беше дори по-зле, просто не знам от какво зависи... А саунда ми е вграден на дънтото, от съвсем допотопните C-Media чипове. Ако някой знае как може да се изкара по-читав звук при запис на ПЦ... Ще е полезно инфо. :girl_witch:

 

Както и да е де, идеята не беше да рекламирам Беринджър така или иначе. :)

 

ПП @ Били - е, виж за съседите забравих, да ти кажа! :icon_shithappens:

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да си повторя като стар дядо - това,което ти звучи добре в къщи на ушенце или в компа няма нищо общо с това,което излиза като свириш в група.Аз за в къщи -Фендер суперчамп ХД усилвател,за джангъра Маршъл артист 4203,или какъвто има лампов амп с BOSS SD1/DS1 според случея с ниски нива на гейн.Китарки ЛП Студио 97,Стратокастър 75.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(китара) Ibanez GRG270B ----> (процесор) Korg AX1500G ----> (камионче) Boss HR-2 Harmonist Pedal ----> (амп) Marshall MG50DFX

Нема такъв звук! :D

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От миналата седмица.

Китара>Mesa Boogie Studio Preamp>Крайно стъпало на Fender Superchamp XD>Eminence Ragin Cajun 10"

Много съм доволен от звука ,който се получава. За момента липсват малко пространствени ефекти, но по-нататък ще попълня тази липса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намираш ли подобрение, след като байпасна преампа на суперчампа? А как се държи след смяната на сток говорителя с еминенса? Аз се чудя дали да ненаправя същото и с моя.

При мен е така:

китара->BOSS DS-1 (рядко се пуска, драйва на усилвателя ми допада повече) -> BOSS CH-1 -> Fender SuperchampXD за вкъщи и

китара -> BOSS DS-1 (gain почти на минимум, level до горе) - Mesa/Boogie Mark IV за репетиция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За преампа си нямам представа, но аз сложих същия говорител в Суперчампа, вместо стока и разликата е огромна. Много повече бас , по добри високи, по малко среди и два пъти по силен звук. Най големия проблем на Суперчампа е супер скапаният говорител и като се смени с качествен такъв, саунда с еподобрява драстично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Така си е съгласен съм с Коко. Смяната на говорителя е почти задължителна. Няма да си познаеш звука на ампа просто. Пък специално Ragin Kajun e страхотен говорител (поне за моя вкус). Най-лесния вариант да се убедиш е да включиш ампа в някой кабинет ако имаш под ръка.

Колкото до амп ин входа това го направих защото имам меса буги V-twin и исках да го включвам без да минава през цифровия преамп на суперчампа.

Помолих колегата съфорумник,който ми го направи да ми изведе и потенциометър за услване. Ами ако имаш добър преамп смятам че това е полезен ъпгрейд защото крайното стъпало на суперчампа е чиста лампова конфигурация с 2 лампи 6L6. Технически грамотните твърдят че крайният траф е малко слабичък. Незнам дали е така,но съм супер доволен от това което чуват ушите ми.

Редактирано от Get off
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали добавянето на power amp in е деструктивен мод, т.е. може ли все пак да си се ползва оригиналния преамп след като се направи? Все пак намирам няколко пресета, които звучат добре. Отделно, доколкото знам, EQ-то и ривърба са също работа на DSP-тата в преампа (специално при Superchamp XD) и съответно не работят ако подадеш сигнал директно в power amp частта. И последно (че отивам много в offtopic), кой ти прави мода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то май-май при всички ампове е така, в смисъл пауър ампа управлява само master volume, а всичко друго от преампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма пролем преампа да си работи с крайното стъпало. В случая просто се създава възможност за включване на други преампове и ли процесори с преамп симулации към ламповото крайно стъпало на Суперчампа. А понеже Суперчампа няма мастер волюм който да намаля крайното стъпало се налага при този мод да му се монтира иначе ще реве с пълно гърло.

Мода ми го прави колега от Варна. Ника му във форума е Фендер стр. Доколкото разбрах не е много сложно да се направи.И мало варианти и за сенд/ритърн.

Имам схемата на Суперчампа ще ти я пратя на ЛС ако искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.