Jump to content
Българският форум за музиканти

Педали или Процесор


Judas Priest

Recommended Posts

Ми не е тей. На Кръстопът миналата година имаше амнайсе човека с процове. Един-двама свириха клийн дивотии и беше ОК. Но метълистите просто не е истина каква гнусотия предложиха. Едно и също помещение и РА. Как па един не се намери да ни покаже как може да се свирят жици с драйв от проца? А?

 

 

Един от големите свирещ основно с проц - Крис Бродерик (Мегадет).

Аре някой да си купи най-сетне AxeFX, че да видим верно може ли или не може да свири. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 209
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Еми нали ти казвам, че който не може явно просто толкова си може. След като няколко човека успяват, явно е възможно, така че грешката е в тия дето не могат. Мръдни утре до София да ги чуеш Брейзъните и ще видиш, че Гяволът не е толкова черен :cheers2:

 

Е Бродерик свири с проц, щото Мъстейн му забранил да свири с Енгл (и със 7-струнна също) :D

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas, гнусотия викаш. И на Ликуид пеншън също от гт-10та а? Ми дай най-накрая да го чуем твоя металски, режещ глави, непроцесорен звук да видим аджеба за кво става въпрос, че да прогледнем и да станем барабанисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не е тей. На Кръстопът миналата година имаше амнайсе човека с процове. Един-двама свириха клийн дивотии и беше ОК. Но метълистите просто не е истина каква гнусотия предложиха. Едно и също помещение и РА. Как па един не се намери да ни покаже как може да се свирят жици с драйв от проца? А?

 

Всъщност никъде в заглавието не фигурира думата АМП. Тя заедно с китарата и свирача са други части от веригата...

В тая тема не се сравнява драйва на процесора и тоя от АМП!!!

Не се сравняват процесор в централното и АМП с микрофон.

 

Сравнява се танца върху камиончетата с готови бленди от процесора.

Сравняват се качествата на модулиращите ефекти от камиончета и такива от процесор...

 

За да е мега ясно на всички лампа ман'яци ето ви един въпрос:

 

Какво да си включа във АМПа, 10+ камиончета или процесор?

Редактирано от pampi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът би трябвало да е очевиден, предвид постовете в темата

 

Никой няма нужда от съвет или обмяна на информация, защото всички знаят най добре и място за компромиси няма :girl_witch:

 

Моето мнение е, че всеки трябва да свири с каквото му е кеф, колкото му носи бюджета и колкото чува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ха така! :cheers2:

 

@aitapeapea - определено ще те черщя с поне по бира, за да се извиня за остротата си :wallbash:

 

@Baby Thomas - хай-гейн с процесор няма как да те впечатли :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поредната тема за камьони с/у процесори започна да залязва

 

прави впечатление, че водещо при избора е понятието "мобилност", според мен обаче камьоните имат друг доста по-аргументиран проблем, а именно "управление"

 

не всеки е участвал във формации като "lord of the dance" и дилемата при камьоните обикновено е следната: дали първо да си изключа дистъра и после да пусна хоруса, или обратното - първо да включа хоруса и после да изключа дистъра

 

в първия случай става грозно, а във втория хоруса вдига нивото

 

line selector-ите струват колкото два камьона от същата серия и за мен не са удачна алтернатива

 

вие как намирате този проблем за проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas, гнусотия викаш. И на Ликуид пеншън също от гт-10та а? Ми дай най-накрая да го чуем твоя металски, режещ глави, непроцесорен звук да видим аджеба за кво става въпрос, че да прогледнем и да станем барабанисти.

И Ликуид ГТ-то, да.

Няма смисъл да виждаш и чуваш моя, мога да ти дам примери отново от него ивент (същото помещение и РА) - фенът с Пийви Валвкинг главата и кабинета. Той най-много ми хареса като китарен саунд. Също и фенът от Силует, но неговото не е хай-гейн или метъл. Но отново истински як китарен саунд!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф аре пак се почна с глупостите, ами ако аз кажа, че не е така кво прайм м? Моето мнение срещу твоето. То е ясно, че като има амп, няма нужда от друго, то и стомпбоксовете са направени с цел имитиране на претоварен амп (драйвовете), ясно е, че като имаш кинти си купуваш ампа, ако нямаш взимаш симулация (процесор) или каквото си прецениш. То просто изначалната идея да се противопоставят процесори на камиони е ултраглупава, както и радикалните изказвания на някои хора, сякаш тяхната дума е закон.

Редактирано от MrDeath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без никой да се обижда, пък и да се обиди няма да се трогна, ми е точно през това за което си мислете, кое е по-добро - процесор или педали (не в оня смисъл). Аз си свиря в къщи за кеф, използвам процесор и се размазвам от наслада. От там нататък тоя спор за мен е леко инфантелен, но определено ме забавлява да го чета. :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..."в спора се ражда истината" явно не е напразно твърдение...дискусията ме убеди да си взема допълнително нов моделинг процесор... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето хай гейн саунд със емулация.

По-важно е как свирим, а не с какво.

;)

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се свиренето е основната част, но ако върви заедно с качествена техника крайния резултат може да е по-висок.

Няма да забравя при Кремона и Орфей какви разлики имаше в качеството и какъв стимул за мен беше, като се сдобих с по-качествена китара. Същото важеше и за правените дистове, и първия ми Бос ефект. Наложи се да променям доста от начина си на свирене в последствие.

Затова мисля, че ще от полза за начинаещите да четат темата и да правят своите изводи.

Поне сега информания има много, знаещите и можещите във форума също не са малко, да има само желание за свирене. А дано!

Малко се отклоних от темата, извинете ме. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.