Jump to content
Българският форум за музиканти

Педали или Процесор


Judas Priest

Recommended Posts

Ще се включа и аз в спора и то в полза на процесорите!

С поред мен всеки да си свири на каквото може и на каквото знае !

Аз съм използвал към 10-12 процесора през последните 10г и безброй камиончета преди тях в лампови и транзисторни усилватели.

Последния ми процесор е Zoom 9.2tt, в който има 2 лампи 12АХ.

 

http://www.zoom.co.jp/english/products/g92tt/

 

Не може да се отрече , че работата с процесорите изисква доста повече време за настройки!

За момента ми задоволява представата за звук.

Като ми омръзне , си включвам китарата директно към лампов амп, но комбинацията между 2те е убийствена/ако говорим за метъл/.

А процесора при живо свирене ми спестява доста време и е сравнително лек за носене!

 

:offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 209
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Някак си всичко се слага под един знаменател, а не бива!

Има рак процове направени за модулационни ефекти (предимно или само) и за ползване след преамп.

Има и флоор сапунерки дето са всичко в едно (драйвове+ефекти) и дори нямат сенд/ретърн възможности или поне притежават завидни tone sucking възможности.

Между тях няма много общо като качество и предназначение. Примернооо... TC G-Major & Digitech RP250 или други сходни модели.

 

Принципно:

Як проц за ефекти в як АМР - определено да. :offtopic-001:

Какъв да е проц за драйв особено без АМР и ОСОБЕНО за метъл - забрави! :thumbs_up:

 

Не че няма гадни педалчета (примери много), но отново принципно:

По-добре 2 кадърни педал ефекта, отколкото 40 в някой проц за същите пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре 2 кадърни педал ефекта, отколкото 40 в някой проц за същите пари.

 

Да, освен това много често китарата реално не се нуждае от повече от един-два ефекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки до тук е прав, но е и факт, че китаристите с процове се губят в микса.Каквито и настройки да правиш, ако в една банда сте двама китаристи и единия е с проц, а другия с кубе/амп.... ясно е кой ще се чува :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ама защо изобщо трябва да се противопоставят процесорите на усилвателите...те много добре си работят заедно...процесорите могат да се ползват за ефекти и понякога за преамп...не е нужно да заместват усилвателя освен в крен случай...изобщо където и да отиде някой да свири с процесор може да се бодне с проца в амп-а на другарчето от другата банда...така няма да се налага да му размества настройките и всички ще са доволни и щастливи...освен ако разбира се колегата с амп-а не е пълен Г*З както за жалост често се случва по нашите родни ширини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някак си всичко се слага под един знаменател, а не бива!

Има рак процове направени за модулационни ефекти (предимно или само) и за ползване след преамп.

Има и флоор сапунерки дето са всичко в едно (драйвове+ефекти) и дори нямат сенд/ретърн възможности или поне притежават завидни tone sucking възможности.

Между тях няма много общо като качество и предназначение. Примернооо... TC G-Major & Digitech RP250 или други сходни модели.

 

Принципно:

Як проц за ефекти в як АМР - определено да. :yes:

Какъв да е проц за драйв особено без АМР и ОСОБЕНО за метъл - забрави! :no:

 

Не че няма гадни педалчета (примери много), но отново принципно:

По-добре 2 кадърни педал ефекта, отколкото 40 в някой проц за същите пари.

 

даа това по - горе е много добре казано :thumbs_up:

 

лично съм проверил това

започнах с огромен набор педалчета :) ---> метнах се върху един процесор :cheers2: и стигнах до идеята, че най-добре китарата да е забучена директно в амп :hooray:

 

след като забучих китарката директно в ампа се "родих" :D

 

като тук ще добавя, че все пак си взех две ефект педалчета (модулиращи, не кривочи) за украсяване на някои елементи от свирнята, които ще бъдат включени в луупа на амп-а

 

работата е там, че всеки трябва да си изстрада собствения звук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един въпрос... незнам колко тъпо ще ви прозвучи, но от доста време ме мъчи. Гледам че много хора, които се радват на драйва от кубетата си, си купуват и драйв педали.. с каква цел ? При положение че наистина харесват техния си драйв.. Не е много по темата, но не си струва нова тема за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разнообразие. Кефи те Маршал, но те кефи и Меса. Затова вземаш и двете.

С цел лесна преносимост обаче купуваш Месата + един маршалетно-подобен педал и си в джаза. Не е същото, ама... в общия случай върши работа. :cheers2:

 

Някои просто не могат да си изберат само чернокосата... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един въпрос... незнам колко тъпо ще ви прозвучи, но от доста време ме мъчи. Гледам че много хора, които се радват на драйва от кубетата си, си купуват и драйв педали.. с каква цел ? При положение че наистина харесват техния си драйв.. Не е много по темата, но не си струва нова тема за това.

 

освен това, което е писал бейбитомас

 

може да погледнеш в темата "какъв ви е чейна"

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение, че всеки имащ поне някаква идея какъв звук иска да изкара, различен от: "искам да звуча като Металика/Мейдън", би постигнал задоволителен резултат с процесор и амп от среден клас.

 

Естествено, не говорим за професионално свирене с въпросната техника.

 

По темата - по-скоро за домашно и непрофесионално свирене, бих прочел процесор, пред камьончета, заради по-големия избор от модулации и драйвове. (Разбира се, що-годе сносен амп - едно на ръка :blink:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

 

Съгласен с колегата Slide и несъгласен с колегата liquid_death.

 

Явно някой колеги толкова са пострадали от използването на процесори, че това е оставило трайни увреждания.

 

Темата не е за ампове и процесори !!!

 

Процесора може да се използва с АМП !!!

 

Не е факт , че китарата с кубе се чува по-добре от китара с процесор !!! ( първо уточняваме китарите , ампа и процесора и тогава ще видим )

 

Факт е , че ако съм с процесор, а ти с лампов амп и свирим на достатъчно голямо место , китарите ще си се чуват прекрасно без да потъва нищо ( ама първо пак уточняваме китари ампове и процесори , и може да спорим) (примерно ти с лампово кубе за до 1000лв , аз с Fractal Audio Axe FX и да видим кой ще потъне в звука първи)

 

Не е факт , че метал без кубе не става !!!

 

 

Като цяло - уважаеми колеги - въздържайте се от фактологизирането на неща , които не са уточнени. За мен е все едно, но заблуждавате с убедеността си младите китаристи.

 

 

Ако процесорите бяха толкова гадни , пазарът отдавна да ги е изхвърлил , а не фирмите да се надпреварват коя да извади по нов модел с повече възможности. И аз помня ламповия телевизор на мама , но сега гледам на плазма :icon_shithappens:

 

И накрая за протокола - свирете с педали или с ампове или с процесори , който каквото си иска - просто свирете повече отколкото да търсите звука с който да свирите. Все пак за звука най-важно си е задкитарното устройство. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната причина да използвам процесори е , че мога с натискане на един бутон да включа едновременно 5-10 ефекта и е излишно да се спори колко ефекта му трябват на един съвременен китарист... :blink:

В процесора можете да запаметите десетки банки с ефекти , а и да не забравяме пит шифтера или стерео ефектите дилей , хорус, или пинг -понг уа-уа ,а така също и разлика в нивата - ритъм -соло!?

 

Според мен доста повече ефекти са необходими и навързването им с камиончета и натискането им едновременно на живо си е доста голямо предизвикателство, защото гледах нещо подобно на Златни пясъци това лято.

"Тръгна солото и след упорито натискане на 5-6 камиончета звука/който се търси/ дойде към 2-3 такт.

 

За да се постигне оптимален звук не е достатъчен само процесора , има значение и инструмента и кабела , и усилвателя, колоните и пулта също и най вече устройството /зад иструмента/ с неговите познания и опит с нещата като цяло! :icon_shithappens:

Някой може да каже - 'а бре и с камионче и с процесор все едно също ми плащат'- да така е -значи всичко е въпрос на собствена гледна точка ,а и на финанси, не на последно място!

 

При това развитие на техниката много скоро очаквам все повече възможности от процесорите и падане на цените им...

 

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Педали или Процесор...или Амп?" Ами... и трите :blink: знаете ли колко зверски звучи Zoom 505II буустнат с ОD педалче забоден в ретурна на лампов амп :icon_shithappens: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен темата е доста сложна материя!

Аз в момента не мога да реша, кое ми харесва повече. За различните ситуации предпочитам различна апаратура.

Преди беше лесно ,защото процовете не бяха на ниво, но през последните 10 години нещата се променят значително.

Цената също не е решаваща, защото хубавите ефекти(ампове) и хубавите процесори са скъпи. При бюджет от 2000-3000лв едва ли разлика от 100-тина лева ще реши накъде да се наклони везната.

В заключение мисля, че всеки трябва да измине определен път, да изхарчи определени пари, и да изгради собствен критерий за това, какво ще използва. Защото само четене по нета, пробване в музик-шопа и посвирване на инструмента на приятел, не са достатъчни. Трябва да притежаваш даден инструмент(ефект),да г оизпробваш в различни ситуации, за да имаш мнение за него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.