Jump to content
Българският форум за музиканти

Педали или Процесор


Judas Priest

Recommended Posts

  • Отговори 209
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе тук вярно се сравнява бензин и дизел. За какво отново намесихте усилвателите в цялата тема. От къде се подразбира, че като ползваш процесор не ползваш усилвател? Със сигурност ще взема този процесор пред каквато и да е огромна купчина от качествени камиончета: процесор

Естествено, че ако искаш да свириш само парчета на АЦ/ДЦ например няма никакъв смисъл да си вземаш процесор. Въпросът е дали да си вземеш 100 модулации на 1 място или на 100 места. Аз предпочитам по-простото и "некачествено" решение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам и процесор и педали и мога да кажа, че въпреки многото ефекти процесорите са гадни, обаче педалите излизат много скъпо, но са много по-качествени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам от двете и си ги комбинирам, както ми е кеф.

А това широко-застъпено мнение, че процесорите са гадни е доста повърхностно и необосновано.

Има и висок и нисък клас процесори, зависи и къде се включва, различни настройки за домашно и за лайф свирене и много други фактори и разбира най-важният - задкитарното устройство!

Много хай-профи китаристи използват хибридни системи: лампови преамп и пауър амп, рак-процесори и камиончета за разни ефекти.

Справка: Стив Вай, Стив Лукатър и др. не само Стив-ита.....

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Agreed. Но това важи само за високия клас процесори, които излизат дооста соленичко, особено ако не се занимаваш професионално и няма възвращаемост на инвестицията.

 

Иначе аз си падам малко ретрограден тип и не ми се иска да имам дигитални работи в чейна, на какво да се прави C'est la vie.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще стане една година откак продадох последния си процесор и въоще не ми липсва. Съгласен съм че процесорите звучат плоско и бездушно. Единственият процесор ,който би ме заинтригувал се казва G-system , но имайки предвид цената му от 1500 евро по-скоро бих купил нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...сериозно мога да поспоря кои ефекти са с по-добро качество...тези на процесор от среден клас като Джи Мейджър или на добрите камиончета...говоря по специално за ефекти като: ривърб, дилей (и двата дори в повечето камиончета са дигитални), хорус, фленджър, фейзер, хармонайзер, октавер и т.н. ...да не говорим за разликата в цената ако човек иска да си вземе всички тези ефекти качествени камиончета...ами кабели...захранване...и други "дребни" неудобства...аз обаче пръв ще призная че драйв симулациите и особено кабинет симулациите на процесори като скъпите модели БОСС и Лайн6 не са особено сполучливи...но понякога се получава не лош резултат ако дигитален драйв се прекара през лампово крайно стъпало...

 

ПС: мнението ми е базирано на личния опит и не претендира за особена компетентност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе аз си падам малко ретрограден тип и не ми се иска да имам дигитални работи в чейна, на какво да се прави C'est la vie.

 

 

Oткога е задължително камиончетата да не са дигитални, по-скоро е обратното :)

 

 

Както при процесорите , така и при педалчетата има различни класове. Няма как да ме убедите , че примерно хорус на Босс включен към някакъв амп, звучи по добре от хоруса в процесор на босс включен в същия амп. Това се отнася за всички модулационни ефекти.

 

Ако си говорим за бутикови педалчета , аналогови ,лампови, ръчна изработка и прочие то вече говорим за съвсем друго, но хайде да си говирим истината. Това , че с процесори е по-трудно постигането на определен звук , не означава, че процесора е гаден.

 

В 99% от случая ако някой звучи зле - проблема не е в това, че свири с процесор а не с камиончета .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но все пак функции като true bypass на камиончетата не са за пренебрегване. А и преминаването на сигнала от аналогон в дигитален (в процесора) и после пак в аналогов все си мисля, че не е за предпочитане. Да, несъмнено при свестните процесори разликата едва ли е чуваема. И все пак не съм сигурен кое е по-практично (и от финансова гледна точка) - един процесор за 1500лв + или 10 камиончета за по 150 (има и по-евтини и по-скъпи, горе-долу).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще помоля по-компетентните да обяснят, защо китарист с процесор винаги се губи в микса при живо свирене, а китарист със средно голям амп не?

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

В почти всички случаи проблема е в китариста. Най-често това се дължи на факта , че пресетите са направени вкъщи на значително по-ниско ниво , отколкото се свири на живо и не са съобразени с звука на останалите инструменти и гласове. Най-често проблемите идват от много гейн и ниски.

 

 

НО, темата не е ампове срещу процесори :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.