Jump to content
Българският форум за музиканти

Педали или Процесор


Judas Priest

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Здравейте,

 

Разполагам с 330 лева и се чудя кое е по-добро... Процесор или камиончета... Хвърлил съм око на ZOOM G2.1Nu и на DIGITECH RP 255... А за камиончета... Нуждая се от дисторшън, компресор, нойс гейт(съпресор) и ревърб или ехо...

Разглежах камиончета на босс и дижитек... нови и стари. Но незнам кое е по-добро. Процесорите имат повече ефекти, но казват, че камиончетата вадят по-хубав звук... Ще съм ви благодарен, ако ме посъветвате!

Редактирано от blago123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 209
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На мен от тези два процесора Зоом-а повече ми хареса. Според мен предимството на процесотите пред камончетата е, че предлагат множество различни тонове и можеш да експериментираш със звука. Но ако знаеш какво точно търсиш това се обезмисля. Но преди да купиш някое трябва да решиш какво ти трябва и е най-добре да пробваш процесорите на място за да им видиш възможностите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първо, зависи с какъв усилвател разполагаш и изобщо в какво си вкарваш китарата.Второ, зависи и какво търсиш като резултат. За тези пари можеш да си вземеш едно или две готини камиончета. Процесор за същите пари няма да е кой знае какво, но ще върши задоволителна работа, ако искаш да свириш веднага с ефекти. Хубавото при камионите е, че може да добавяш различни с времето (като попадне някои лев), не губят толкова от стоиността си (ако са готини) и можеш да купуваш, продаваш, пробваш и така докато се намериш.Лошото е че това търсене няма край.Не че с процесорите не е така де.Но все пак парите които ще набуташ за готин процесор ще са същите като за готин чейн педалчета.Ти си решаваш.

Редактирано от SviStyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOSS ME-50, BOSS ME-70, BOSS GT-8, BOSS GT-10... Не са по бездарни от същите в stomboks версиите си ,а ще ти излязат и по евтино(втора употреба се въртят между 300 и 600... педалите на boss що горе по 100-на лева).

 

Относно Digitech и ZOOM аз съм не. Има хора са да ... youtube.com и те така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако обичаш да свириш кавъри добре е да пробваш процесор,ако свириш авторска музика е добре да си избереш "камионче"с което да можеш да постигнеш твоят си характерен звук, който искаш да се разпознава между другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с горния пост, но колко са китаристите по света на които можеш на прима виста да разпознаеш звученето? Хеле пък и в момент от развитието, когато задаваш въпрос - "педал или процесор?" Мнооого вода е нужна...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не мога да разбера защо парвите сравнение между педали С АМП и процесор БЕЗ АМП !? Логика е да се прави сравнението като двете са В АМП... Нормално е процесор, който не е вкл. в АМП се губи в групат (мое мнение... не съм професионален музикант, но видях доста такива мнения)

Попринцип ако свириш по концерти с група е по-добре да си направиш чейн с дист. и други педалчета... но ако свириш вкъщи и още учиш песни и се кефиш на различния звук... естествено - процесора! На един концерт единия китарист свиреше само с процесор и много се губеше... аз свирех с педал и амп... 2 пъти по-добър звук и 2 пъти по-силен... :virtuoz: Всичко опира до вкус :)) Зависи от начина на свирене и какво се свири... В единия вариянт едното е по-добре в другия - ....

Това е от мен! :))

(всичко е по мое мнение и по мой опит [който не е много голям] :rockon::punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми как няма да се губи, то е малко трудно да се чуят колебанията на напрежението на изхода на процесора :D Другия път като свирите, може да пробва да си включи процесора поне в централното, като няма амп :hysterical:

Това си е на полу-майтап де, ама вярно малко неясно се изказваш, хаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един отговор, който никой не спомена, но може да 'има хляб': нито камиончета, нито 'процесор' (в смисъла в който се дискутира дотук). Нито дори скъп лампов усилвател и т.н. Вместо това:

 

Компютър с някой от многото софтуерни симулатори - дава ти всички най-известни камиончета дето никога няма да си купиш, и избор лампови усилватели и кабинети и практически най-богатия избор от най-добри звуци (по-добро е само колекция от истинските имитирани устройства, която би ти струвала 40-50 хилядарки).

 

Ако компютърът е лаптоп (те сега поевтиняват всеки ден, а други почти няма), може даже да се свири на живо с такава комбинация. Е, не можеш да го риташ и трябва да внимаваш с въздушните шпагати и други guitar-hero подскоци.. :D

 

А пък ако свириш повече в къщи, отколкото навън - не се замисляй!

 

Олеле! Това е ужасно! Нали не е сериозно предложение? Аз съм виждал много такива смешни софтуерчета с нарисувани камиончета, ама те са пълни лайна (извинявам се) Даже веднъж се смях много на едно, което имитираше такова което си имах в къщи и си играх да ги настроя с еднакви корекции и беше майтап. Това може да се олзва само за чикийка в къщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хах, разбирач

Хората отдавна записват албуми и учавстват на живо, ползвайки тези "смешни нарисувани програмки".

Дори производителите вече мислят продукти, които да улесняват тази ниша от музиканти... например - http://www.ikmultimedia.com/stealthpedal/features/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камиончета или процесор?Отговора е и трите дядо попе.Ако те кефи звука с камиончета,ОК,ако те кефи с процесор,ОК,ако те кефи с двете ОК.Има различни стилове,различни ефекти, търсене на определен звук.Някои се кефят ма усилвател и китара (лампов или не}.Други на китара и процесор в усилвател или направо в пулта.Трети на камиони и усилвател,четвърти на камиони в пулта(със симулация на амп или ДИ бокс)Пети на камиони, процесор,амп и т.н.т.Всекиму според нуждите.Пробвайте дерзайте и с годините опит идва и решението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Педали или Процесор?-> Всеки знае, че натуралния звук се постига с аналогови камиончета. От тези процесори не може да се изкара това което ще изкараш с едно дистче и дилей в амп.От процесора звука е толкова симулиран, "фалшив" , нереален, напудрен, че кат го включиш в голяма апаратура и като го надупиш става такава боза, че не се търпи... На сцена с двама китаристи, единя от които е с процесор а другия с няколко педалчета се чува разликата дори и от не музикант, от педалчетата си излиза напред яка натурална китара, каквато си свикнал да чуваш навсякъде по записи и концерти, а процесора колкото и да го усилиш няма да успееш да пробиеш звука от аналога.Става такава мазня, че...... :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Педали или Процесор?-> Всеки знае, че натуралния звук се постига с аналогови камиончета. От тези процесори не може да се изкара това което ще изкараш с едно дистче и дилей в амп.От процесора звука е толкова симулиран, "фалшив" , нереален, напудрен, че кат го включиш в голяма апаратура и като го надупиш става такава боза, че не се търпи... На сцена с двама китаристи, единя от които е с процесор а другия с няколко педалчета се чува разликата дори и от не музикант, от педалчетата си излиза напред яка натурална китара, каквато си свикнал да чуваш навсякъде по записи и концерти, а процесора колкото и да го усилиш няма да успееш да пробиеш звука от аналога.Става такава мазня, че...... :)

 

 

Така представени нещата за процесорите ме карат някак ....да се смея.Точно в такава комбинация на 2 китари с процесор и Metal Zone сме свирили и по-голяма мазня от това педалче няма , но не това е важното. Я да погледнем този човек с какво свири на концертите си.....

 

http://loudimages.ro/blog/http://loudimages.ro/blog/wp-content/uploads/2009/08/D7X_1278.jpg

http://loudimages.ro/blog/http://loudimages.ro/blog/wp-content/uploads/2009/08/D7X_1341.jpg

 

Още интересни снимки зад кулисите:

Soundcheck

 

А ето и неговият гиър- КЛИК

 

За незапознатите това е Mikael Akerfeldt от Opeth.Гледал съм концерти на двд както и на живо , и никой не може да ме убеди , че процесорът с , който свири звучи изкуствено,напудрено,мажещо и кво ли още не.

 

Вярно е, че че и двамата китаристи са с Custom PRS китари, но това не променя факта, че ползват процесор BOSS за концерти.За албум не знам как стоят нещата.

 

А тук пък може да видите с какво свирят Katatonia-КЛИК Снимката я правих на техен концерт в Белград преди няколко години.

 

Вярвам , че по-горе изнесените факти ще променят насоката на дебата-кокошката или яйцето.Явно или ние сме най-големите "капацитети", че да отхвърляме процесорите или повечето групи нищо не разбират и за тва ги ползват.

Та изводите си правете сами.

Редактирано от Arcturus666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.