Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Гошев, за сефте чувам за подобен проблем. Нов ли го купи клавира? Или ако не е нов, поне има ли все още оставащ гаранционен период? 

Според мен проблемът не е софтуерен, а е в говорителя. В противен случай си мисля, че отклоненията в звука щяха да се чуват и през основните изходи (и слушалките).

В домашни условия не е желателно да го разпарчедисваш, най-добре отиди в серзиза и им обясни проблема така, както го направи и тук.

 

Най-вероятно знаеш, но все пак, Икономов е диструбутор на Корг за БГ.

От тук може да видиш телефоните за контакт: http://mci-bg.com/stores

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте,как да запиша информацията,която е записана в паметта на клавира ( KORG PA50) на дискета??.Искам да я запиша от самия клавир. :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да повторя поста на някой друг колега, бих искал да споделя една поредица от учебни видеа на български за Korg PA600, защото често съм попадал на такъв въпрос тук изобщи за PA серията:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хубаво де,ама само пише,че е на български.Никъде не видях и чух да е на БГ. :) :)

Пусни си субтитирите на самия клип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Гошев, за сефте чувам за подобен проблем. Нов ли го купи клавира? Или ако не е нов, поне има ли все още оставащ гаранционен период? 

Според мен проблемът не е софтуерен, а е в говорителя. В противен случай си мисля, че отклоненията в звука щяха да се чуват и през основните изходи (и слушалките).

В домашни условия не е желателно да го разпарчедисваш, най-добре отиди в серзиза и им обясни проблема така, както го направи и тук.

 

Най-вероятно знаеш, но все пак, Икономов е диструбутор на Корг за БГ.

От тук може да видиш телефоните за контакт: http://mci-bg.com/stores

Мартине, благодаря за мнението и сорри за закъснелия отговор!

Аз също смятам, че проблемът с високоговорителите е механичен, особено след като установих, че десния се клати при леки и бързи разклащания на клавира докато е на стойката. Отделно в кутията на клавира има малко парченце /част от пласмаса, или винтче/, което препуска от единия до другия край по дължината при накланяне на инструмента наляво и надясно. Така, че работата е ясна - отваряне на кутията, преглед на говорителите, фиксиране, или недай си Боже смяна на целия говорител с нов, и затваряне.

Отделно имам един неработещ бутон /октава нагоре/ и се питам може ли да бъде оправен, без голямо разкомплектоване.  

 

Познавам лично Икономов и вече имам уговорка за преглед на инструмента. Предполагам на всички е ясно, че сервизното обслужване се прави на друго място и от други хора! Затова, притесненията ми са най-вече да не се случи нещо с инструмента в сервиза. Има абсолютно безупречен вид и не бих допуснал да получи дори една драскотина по корпуса.  Отделно се боя да не бъдат сменени със стари изправни и нови елементи по него.

Затова, въпросът ми колги е, някой има ли опит с отваряне, ремонт смяна на говорители, бутони от пулта, или каквото и да е на KORG Pa800? Нека разкаже и опише своя случай, като сподели резултата? Благодаря! 

Редактирано от Goshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Имам въпрос, относно семплирането на Корг па800. След като си качих .wav файловете във библиотеката със семпли, забих тотално... Четох User Manual-a, и отново не можах да разбера как да си наредя .wav файловете и а ги превърна в performace. Моля ако някой умее да борави с тази функция да ми обясни на чист български език какво трябва да направя.

Опитай се да прочетеш това....http://korgpa900-600-nikimidi.blogspot.com/

дано да ти помогне....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

някои може ли да ми каже има ли и ако имам как се пуска портаменто на па50?

имам джузисаунд енхансер с портаменто и до колкото разбрах за да се ползва ефекта трябва да си е пуснат на блендата и то (джузито) само да я корегира....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, имам следния проблем. Трябва да купя на дъщерята за коледен подарък клавир и избора е между Korg Pa50SD и Korg Pa500

Понеже цените им са близки 1133лв срещу 1299лв, по скоро ме интересува кой е по добър от двата като здравина и функционалност. Четох насам натам и тази тема я изчетох и пак не можах да се определя към кой от двата да се насоча. Ако може някой запознат с по няколко думи да напише предимствата и недостатъците /ако има/ на двата модела. А и ще е добре ако има ръководство на български.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния проблем. Трябва да купя на дъщерята за коледен подарък клавир и избора е между Korg Pa50SD и Korg Pa500

Понеже цените им са близки 1133лв срещу 1299лв, по скоро ме интересува кой е по добър от двата като здравина и функционалност. Четох насам натам и тази тема я изчетох и пак не можах да се определя към кой от двата да се насоча. Ако може някой запознат с по няколко думи да напише предимствата и недостатъците /ако има/ на двата модела. А и ще е добре ако има ръководство на български.

Благодаря предварително

Така като гледам май от MCI ще копуваш.Аз преди около 20 дни си купих Korg PA50SD.Клавирът е страхотен.Перфектен звук,лесен за работа и самата кутия на клавира изглежда здрава и масивна.С няколко думи Korg PA50SD е супер.Доколкото знам Korg PA500 мисля,че имаше еквалайзер в него и може би,ако се настрои ще звучи още по-добре.Другото е,че работи с touchscreen.И третото (една от основните разлики) е,че е с USB а не SDcard,въпреки че и с картата не е лошо.Та да обобщиме сега. :D :D Който и кравир да вземеш няма да сбъркаш.Ако искаш да работиш с touchscreen и USB си даи още 170лв и веми PA500.Или пък,ако не държиш толкова на touchscreen и USB,спести си тия 170лв и за тях може да си вземеш стойка и калъв! ;) Като функции не се различават много според мен. ;) Пак казвам-КОЙТО И ДА ВЗЕМЕШ,НЯМА ДА СБЪРКАШ. Ти си решаваш.Успех! :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Привет на всички!

Честито рождество Христово,и весело посрещане на новата 2015.

Нов съм във форума,и като повечето и аз има въпросчета.Имам па80,и искам да попитам дали може да се ползва"compact flash card"(cf card)4гб,т.е. дали е съвместима с порта на клавира,и дали ще я чете?

Поздрави на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!    :jazzband:

Имам нужда от мнението на някои човек специалист и занимаващ се със клавирите корг па и то от всички и по-специялно по мощните па 800,па 900,па 2 х и 3 х-а.Има ли риск за клавира па 800 ако му се сложи о.с (хибрид)със повече от стандартните позиции за друмове в узер  дк?-Според мене да.Има ли риск ако му се инсталира о.с (хибрид) поддържащ 256 мб рам и също двоен усер дк(128 позиции)?Имам нужда от отговор на въпроса може ли да се замени Па 800 CPU Board с такъв от па 2 х или още  по-хубаво от па  3?Ако да ,как и къде?Аааа и най-важното щях да забравя колко пари ще струва тази модификация?В момента си мисля за оная  приказка за разваления коръб и  за майстора дет  чукнал само един път по точната тръба и кораба заработил.Имам нужда от помоща на този маистор-е то всички тука имат нужда от неговата помощ ,но!Само аз я  искам за момента.Знам па 800 е прекрасен инструмент и  често се губя по списъците  със  бленди,стилове и всичко друго,което е  пре достатъчно но точно тази нужда на човека от повече и повече можеби е  причината  маймуните да станат  хора.Моля ако има компетентни ,нека вземат отношение по моя въпрос! :godbless: Весело изкарване на нова година колеги. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.