Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте.искам да попитам как да настроя хармонията на клавира си KORG PA 50 преинсталирах глобалните настройки и сега неможе да ми задържа звученето на хармонията и трябва да държа постоянно клавишите. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.искам да попитам как да настроя хармонията на клавира си KORG PA 50 преинсталирах глобалните настройки и сега неможе да ми задържа звученето на хармонията и трябва да държа постоянно клавишите. Благодаря предварително.

Нагласих нещата!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Привет колеги. До скоро имах корг па60, но имахме проблем с елелтропреносната мрежа и за жалост изгоря. Аз взех че се ядосах и похарчих всичките си спестени пари за па800. Въпросът ми е, пасва ли хард диска от па60 на па800, защото 800-тинът няма хард. Поздрави.

Джамбата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеки и аз имам едно запитване.Отскоро съм собственик на  Korg PA50.Как мога да върна клавира във фабричните настройки или по скоро да е така,като че ли съм го взел чисто нов.Защото предишния собственик е записвал ритми вър оригиналните и USER2 въобще не работи ,нит осе пускат ритмите от него,нито може да се изтрият,нито да се качат нови.Пробвах да подновя операционната система с най-новия,поднови се ,но пак другите неща са си там.

*Имам и друг проблем,при някои бленди на определена нота от клавиатурата звука е двойно по силен от другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги. Имам въпрос, относно семплирането на Корг па800. След като си качих .wav файловете във библиотеката със семпли, забих тотално... Четох User Manual-a, и отново не можах да разбера как да си наредя .wav файловете и а ги превърна в performace. Моля ако някой умее да борави с тази функция да ми обясни на чист български език какво трябва да направя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги имаме проблем с един корг па50.Вчера внезапно се появи един проблем,като пуснахме клавира и почнахме да свирим звуците от клавишите остават постоянни,като че ли държим клавишите натиснати...досега нямаше такъв проблем,иначе пичбенда работи само нагоре-надолу.Как да отсраним проблема?Дали с връщане на фабричните настройки изцяло ще помогне?Като качим файловете на 5 дискети и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,
Искам да попитам има ли начин и как да пребоядисам клавиатурата на клавира или пък да го дам някъде да я пребоядисат
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имаме проблем с една па50ка.Ритмите в юзър 2 немогат да се пуснат,изписва някаква грешка.С5те дискети върнахме фабричните настройски цялостно,сменихме операционната система със по-нова,НО проблема си седи,юзър 2 пак е пълно със тези ритми,всички други са фабричните.Как може да отсраним проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги. Имам въпрос, относно семплирането на Корг па800. След като си качих .wav файловете във библиотеката със семпли, забих тотално... Четох User Manual-a, и отново не можах да разбера как да си наредя .wav файловете и а ги превърна в performace. Моля ако някой умее да борави с тази функция да ми обясни на чист български език какво трябва да направя...

Pa 800 не чете vaw формат, а MP3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Искам да попитам ще работи ли "Juzi Sound TOTAL Sampler" на Korg PA50??

Да работи на всяка свирка която има миди.

 

Много благодаря за INFO-то! :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 

Здравейте колеги. Имам въпрос, относно семплирането на Корг па800. След като си качих .wav файловете във библиотеката със семпли, забих тотално... Четох User Manual-a, и отново не можах да разбера как да си наредя .wav файловете и а ги превърна в performace. Моля ако някой умее да борави с тази функция да ми обясни на чист български език какво трябва да направя...

Pa 800 не чете vaw формат, а MP3.

 

Не бъркай човека още повече,след като и  сам не  знаеш какво  пита!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Проблем с възпроизвеждане на нисък бас и ритъм от колоните на моя наскоро закупен KORG Pa800:

Колоните просвирват нормално високите и средни честоти, дори когато са много усилени и това е нормално, защото убеден съм, всеки такъв клавир е проектиран да възпроизвежда кристален и мощен саунд дори при сериозно усилване. Но при нисък бас и ритъм особено дясната ми колона сдава багажа още на 1/3 до 1/2 от максимума на плъзгача. Вместо да възпроизвежда мощния бас и ритъм, колоната и бас-рефлектора под нея започват да вибрират и "пърдят" /сякаш са изторбушени и целия клавир изпада в резонанс/ . Това тотално скапва нещата, защото не позволяво коректно звучене на целия аранжимент.

Проблемът не се оправя със смяна на блендата, нито със сета. Просто при определени нива, ниския звук не може да се възпроизведе и започват вибрации и дъднене.

При пускане на клавира през апаратура, или слушалки няма ядове - звукът е кристален!

Моля за предположения дали се касае за механичен дефект с колоните, или е свързано с електрониката и естествено съвет как да реша проблема.  

 

Имал съм Yamaha PSR A1000; KORG Pa500, а преди този и друг KORG Pa800, но колоните дори и усилени докрай са генерирали перфектен балансиран и чист звук. Иначе, външния вид на клавира е безупречен - корпуса, клавиатурата, дисплея и бутоните са без следи от употреба.

Редактирано от Goshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.