Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Здравейте,

може ли някои да ми обясни как да разбера с колко рам е моя PA800 без да се налага да го отварям и да видя на самата платка? (купен е втора ръка и предишния собственик не знаеше)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не знам дали на Ра800 ще проработи, но на Ра900 това нещо може да го видиш като първо натиснеш бутон Sound, а след това натиснеш бутон Record. След това се цъка на 3-ия подпрозорец (Sampling info).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти показва ,че имаш 16 секунди свободна памет от рама.За да видиш колко е целия рам ,трябва да изтриеш всички семпли и мултисемпли и тогава аваилабле мемори ще е друга.Но внимаваи трябва да си сеиваш всичко поне на два носителя(памети) за по-сигорно и да си въстановиш после кланира. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, спешно моля за съвет:

В ръцете ми е клавир KORG Pa2X Pro с операционна система v2.0 /2008г/. Като цяло инструментът е много запазен, ползван само в домашни условия и никога не е имал причина да влиза в сервиз. 

 

Още в първите минути ми направи впечатление, че при възпроизвеждане на стил, траковете на стила /показвани с Track Selection/ не присветват в зелено, когато са активни. Последното е нещо нормално при Pa800, а сега от клиповете в нета виждам, че е нармално и при Pa2X Pro . Въпросът  ми е защо при моя клавир това не става?!

Ето ТУК e въпросния клип, а долу е шот от него със зоната от тракове, които трябва да присветват в зелено при възпроизвеждане на стила.

035111654.jpg

 

И още нещо като второ питане:

Тач скрийн дисплея има перфектна чувствителност и нормална яркост, но независимо от менюто и цветовете, на дисплея, макар и слабо ясно се открояват по-светли и по-тъмни успоредни вертикални ивици. На какво може да се дължи това, как стоят нещата в нормалния случай и какво е възможното решение на проблема?

Благодаря за всеки коментар, мнение и предложение!

Редактирано от Goshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удивен съм за пореден път от активността в този форум!

Първия проблем вече е решен: Траковете, които не присветват, когато са активни, бяха недостатък на операционната система ver. 2.0, с която е прозведен клавира. Инсталирах  Pa2X Operating System ver. 2.02 и нещата са ОК.

 

Миналата година за кратко имах Pa800. Наред с останалите забележки във външния вид и бутоните, дисплеят на този инструмент беше блед, с малка яркост. Веднага предположих, че осветлението на дисплея е заминало, но продавачът ме увери, че е нормално и няма разлика с нов инструмент. Месец по-късно се сдобих с почти нов Pa800, чийто дисплей, беше несравнимо по-ярък /при абсолютно същите настройки  - контраст 40/. Разделих се с този перфектен инструмент преди дни,  в замяна на което имам Pa2X. При едни и същи настройки обаче, дисплеят на Pa2X е по-блед от досегашния ми Pa800 и дори има забележими вертикални ивици.

Та, в тая връзка  втория въпрос остава открит. Моля, споделете сравнителни впечатления относно яркоста, контраста и евентуално наличието на някакви ивици на екрана при Pa800  и Pa2x Pro. Коментираните характеристики /яркост, контраст, вертикални ивици/ строго индивидуални за всеки дисплей ли са, или като цяло Pa2X има по блед дисплей от Pa800?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Гошев не е имало грешка в операционната система.Просто не е вклучена въпросната надстроика.Като сте преинсталирали о.с -а сте задали надстроиката която вече е била активна в оригиналния о.с и ресурс.Колкото до подсветката и цветовете на дисплея пак имаме същата работа,всичко се наглася спрямо вкусаъ на потребителя.Чак може и езика да се сменя(интерфеиса)имаме три цвята на дисплея и  контраст пожелание.После ако запишеш сет със тези надстроики ,то при зареждане на сета или  бекъпа всичко се зарежда в клавира спрямо записаните надстроики записани в лоадвания сет.Както траковете на стилът(дали ще свирят в зелено или в червено ако имаме миди вход)така и всичко останало зе  зарежда от дадения сет така както е записано в сета.Това не трябва да ви притеснява,не е  повреда в клавира но е по-хубаво да светват свирещите тракове понеже е по-нагледно и индикатор на кои тракове има запис и кои са празни. :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите Колеги. купихси нов клавир KORG PA600 преди три месеца, въпроса ми е, можели дасе постави по голяма рам памет ??? предварително ви благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.