Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

Губерков виж този клип!  цък

Аз не знам защо си мислите че не знам на какъв принцип работи па 600.Според мене и клипа чрез  семпли под  WAV  формат.Освен всичко работя със сетове от па 600 от години.Благодаря и за убидата също.Мисля съм достатъчно образован.Вярно може да не може сам да едитва семпли и мулти семпли но пък работи чрез тях нали.Това не изисква ли семплер или семплите се свирят чрез магия?Това колега е нов трик на корг в новите модели едни от най-важните опции да се орязват.Защо ли го правят това навярно мислят че няма да се ползва.За сметка на това орязване ни се предлагат заедно със па 600 два софтуера за тази цел.Все пак си признавам колега Губерков,не знаех че па 600 е орязан точно там и си признавам мислех че разполага със прилежен семплер а не само плеър на семпли.Понеже като обработвам сетове от па 600 виждам семплите не съм предполагал че корг ще орежат уж по-новите модели така.Но със сигорност знам че и па 900 е орязан във семплера си.Не може сам да записва семпли но може да лоадво готови неща и да ги едитва. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Не го приемай като обида, не съм искал да наблегна в тази насока, но ме изуми с това, че не знаеш за липсата на сенплер в PA600 :) .

 

PA800 само заради това, че има семплер е 10 нива над PA600 като клас Аранжор.

 

 

А ако не вярваш , или който не вярва в това твърдение за липсата на семплер в PA600 , може лично да се обади на официалният вносител на KORG за България - MCI Икономов - надали биха ви излъгали или подвели в информацията именно че, Семплер-модул в PA600 липсва .

 

Асан, пак казвам не се сърди  и се извинявам , ако нещо съм те обидил неволно .

 

:)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пишем тези неща  за да се заяждаме със  собствениците на  разните па ....модели.Колеги и аз научих нещо за новите па 300,600 и 600 куатер тон.Даже и па 900 който сигорно трябваше да е една глава над по-старичкия модел па 800 и той е орязан като не може да си записва сам нови семпли.Все пак според мене и това да можеш само да плеиваш готови семпли,мултисемпли а от там и саундове е достатачно за да може един музикант да си пригоди аранжиментите тъй както му лумкат във главата.Много се изписа по темата и най-важното в едно изречение е ,че не е само въпрос на клавир а и на опит и умение да борави човек със клавира и разна техника от  "пц" сорта. ;) .Клавири и всякакви модели бол на пазара вече.Всеки може да вземе който си хареса даже и на безлихвен лизинг.Но за да направи човек това ,трябва да го влачи натам. :wub: .

 

Мене ми е пълна главата със ноти,звуци,семпли,стилове и мелодички :Piano:

Музиката е моя релакс а клавиатурата е моята втора жена :slap: Да и тя ми го натяква доста често това.

Това е едно от нещата което прави живота ми приятен и може би ме е опазило от доста вредни навици и пороци.

 

  Поздрави колеги! :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте!Свиря на Корг Па50. Защо когато го включа и натисна клавиш не излиза звук.Трябва да щракам копчетата отдясно на екрана (така както се пуска и изключва даден инструмент).Та как да го оправя това на какво се дължи?! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги ! Имам проблем с клавира , след едно свирене започна да забива , спират да ми работят всички бутони и потенциометри ,но тъча и клавишите работят. Сега след включването още започва да забива , не може даже да зареди всички светлини по бутоните. Рестартирам го и излиза вече само самата картина корг па800 и спира да зарежда и не тръгва. От какво може да е това ? Дали не е натоварен или да е остаряла самата ОС ? Моля ви помогнете , защото съм начинаещ и не разбирам от корг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здрасти колега Иванов,може много работи да е станало но при такъв проблем трябва да се преинсталира наново о.с-а. най-напред пък ако не се оправя тогава вече трябва да се търси помощ от специализиран сервиз.Дано имаш записана имформацията с която си работил понеже от написаното разбирам,че няма как да влезнеш в меню .Свали си о.с и формат фактори от сайта на корг.Първо зареждаш формата за да изчистиш клавира от всичко и после зе захващаш със о.с-а.Ако срешнеш трудности със преинсталирането,пиши тук ще се опитам да ти помогна.Мисля ,че ще се справиш и сам.След преинсталирането на о.с-а си зареждаш пак твоя си сет или бекъп.

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го мъча да зареди поне толкова колкото да сваля информацията , защото я нямам на диск , но как се сваля информацията на флашка и файловете за преинсталация на дискета ли трябва да са или може и на флашка ? Извинявам се за въпросите , сигурно ще ви се сторят тъпички , но нищо не разбирам в тази област на па 800

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кой град си Венци? Според мен може да имаш проблем с лентовия кабел от майнборда към платката с бутоните и потенциометрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Варна , ако беше лентовия кабел , нямаше ли повече да не тръгнат , защото забиват и някой път пак тръгват , и моля ви кажете как се сваля информация за па800 пот клавира на флашка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм от Варна, ако си свободен неделя надвечер може да ти погледна клавира и да свалим информацията. Ако имаш желание ме намери във фейсбук - Невен Ненов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го мъча да зареди поне толкова колкото да сваля информацията , защото я нямам на диск , но как се сваля информацията на флашка и файловете за преинсталация на дискета ли трябва да са или може и на флашка ? Извинявам се за въпросите , сигурно ще ви се сторят тъпички , но нищо не разбирам в тази област на па 800

Добре де при полужение,че не може да зареди о.с-а си как ще влезнеш във меню за да правиш каквото и да е?Ако се е получил някакъв бъг или срив на операционната система не може да направиш нищо без меню и лоад на о.с.

 

   Все едно да оправиш компютар които не ще да си лоадне уиндоуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клавира на Венци е оправен, оказа се това което му бях писал - лентов кабел, а друг колега (техник) му е искал 600 лв да му сменя майн борда ..... как ги искат такива пари тези хора без даже да помислят какъв може да е проблема ?!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

Този колега (техник)  е за трепане!!! искал е да прекара 4овека, даму вземе парите...

Редактирано от musicman
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да знаете от мене ,че всички музикални магазини,центри,мюзици и т.н правят същото.Питаш един път за цена на нещо ти казват една цена,друг път друга.Така,че не се учудваите толкоз от тези неща.То в България и депутатите лъжат та какво остава за музикантите?

 

 Най-добрата защита от подобни злоупотреби е да се пита и търси доста време и чак тогава да се прибегне до ремонт или каквото там има за оправяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.