Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе колега Асане,аз знам как става с флопито.Аз искам да свържа лап топа с синтезатора ,чрез миди-usb връзка и да прехвърлям сетове директно от от компютъра без да качвам на дискети и после да слагам във флопито.Сещаш ли се?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да се похваля нещо.При па 800 имаме 64 узер друм кита или  8 страници х 8 друм дк.Интересно  при мене са двоино 128 или 16 страници по 8 друма :hooray:

   

    Поздрави!

 

eGdsaTh5MTI=_o_chaabi-rai-korg-pa800.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, няма я опцията. За някои това може да е проблем, но примерно за мен не е. Няма нищо сложно да си запиша каквото ми трябва на лаптопа и след това да го заредя в клавира. 

Хубавото при Ра900 е, че директно идва със 192 МВ RAM, което в повечето случаи е достатъчно, докато Ра800 пристига със стандарните 64 МВ и ако искаш повече, ще трябва да си доплатиш. Каза, че твоят е дошъл със 128 МВ, но от снимките които беше качвал се вижда едно надписче "Elite", което обяснява защо в твоя случай някои неща са в повече от нормалните Ра800.

 

Би ли споделил твоя на каква цена си го купил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи доста голяма разлика се получава. Стандартният Ра800 (без HD, плеър и доп. RAM) е 3800 лева в БГ.

Помня че когато излезе модела (през 2006 или 2007 година беше) един колега си го купи за 5500 лв. Но за толкова време политиката на Корг се промени и явно осъзнаха, че ако намалят цената ще постигнат бум в продажбите. 

Ето го и днешния резултат - Ра3Х за 6200-6600 лв. и Ра900 за 3600 лв., а дори тук в Турция го взех за 3300 лв (наскоро научих че от години наред Корг държат най-евтина цена в Турция, но това е нормално, защото пазарът тук е повече от огромен и е въпрос на дистрибуторска договорка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички.Имам приятел  които  предлага чисто нови па 3 х за 4 600 лв.Колкото до  политиката на корг ми се струва още са далече от истината тези хора.Искат много пари и работят на едро.Като музикант и като човек работил цял живот със клавири съветвам всички мераклии да притежават клавир корг да помислят добре колко пари дават и за какво.Не виждам какво може да струва 6000-6500 лв в па 3 х и не само тои.Всичките  са доста солени и човек може да се изръси много пари за един килограм пвц.Не е само клавира приятели ,професионалистите със повече ангажименти могат да инвестират във клавир от по-елитен клас.Друго което трябва да се има  в предвид е това,че винаги ще има по нов модел ,няма как па з х да е последния аранжор от корг.Ако сте обърнали внимание само за по-малко от година корг пуснаха на пазара па 600,па 600 кт,па 300,па 900 и може да съм изпуснал някои щото и аз им изгубих дирята.Корг трябва да обърнат внимание и на издържливостта на детайлите на клавирите понеже моето наблюдение върху па 50,па 800 и особено микрокорг които съм имал и познавам добре от вън и отвътре,въобще не е помислено за това колко ше е здрав даден елемент(примерно клавишите на микрокорга или бутоните за стиловите вариации и всички останали от па аранжорите)Ако се ползва за професионално свирене па 800,бутончетата не успяват да изкарат дори месец.Не е ли срамота това?То не са само парите,парите щте ги дам ама аз не съм за един ден човек.Клавира всеки знае  ,че е за натискане то е за  чукане то самия процес на свирене е един вид тропане само  че по ноти.Като технология корг са  номер  едно но трябва да погледнат и обърнат внимание на  простите неща като издържливостта на техните продукти.Един па 3 х за 6 500 лв а бутанчетата ще му опадат за  месец особено бутони като фил 1,вариация 1 които се използват повече и не само те а и питч бендерите .Ако не бях се занимавал със клавири и друга техника цял живот щях да съм посещавал разни сервизи и пишман майстори след месец от покупката на клавира си.А всичко знаете е пари и ужас в България.Отиваш за копченце  после оставаш без клавир.Мога да помогна на инженерите на  корг да направят съвършения аранжор и не само на корг може и на друга марка  ако ми подарят един брои от него.Аз не съм като техните професори ,аз съм един обикновен музикант но знам какво ще грабне един професионалист клавирист.Такова е моето мнение за клавиатурите но нека да поканим и  други  хора да изразят мнение.

 

   Сърдечни поздрави!

1303989624_korg-microkorg.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Едно питане за Корг ПА2 Х

Колеги как да "изчистя" корга от същесвуващи сетове и да заредя  "на чисто" ?

Предполагам че ме разбрахте!

Благодаря предварително!

Яким

Плевен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.