Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня


fracture

Recommended Posts

  • Отговори 1.7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е накълцаното нямаше как да е по малко, тъй като ползвах очертанията на стария пресижън адаптер, а иначе с една пиличка ще го загладя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

384620_253736341349417_100001391596905_714410_1409674968_n.jpg381205_253737404682644_100001391596905_714411_38965947_n.jpg

 

Новия ми бас ! :)

Най-хубавото нещо което съм хващал за момента!

 

Има трибандов ЕКУ със сменяеми среди, усилване и баланс.

 

Диката ми го направи скоро. Благодаря ти, майсторе! Да си жив и здрав!

Звучи покъртително. Дано скоро да има и с кого да свиря, че да се чуе на сцена..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диката каза, че не стават щото са 4 на линия. Сега ще търся 2х2 златни и ще продам тия дето са 4 на линия.

Черните са ми от фретлеса. Мислих дали да не окича тоя бас с черен хардуер, пък фретлеса да накича със злато, но на този ще му подхожда повече златото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислих дали да не окича тоя бас с черен хардуер

Хич не му мисли, човек, няма да сбъркаш, но ти си знаеш :)

Иначе поздравлени и честитки, много добре изглежа. Със здраве да свириш на него.

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено го казвам и малко като антифен на фендерската форма на бас.

 

Сега те разбрах напълно :greenangel:

 

Честито Ники, пожелавам ти да се чуе наистина сценично този бас :greenangel: у нас, а защо не и в чужбина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря :) Пипането е безплатно ;) хахха

Иска ми се да дойда на някоя софийска бас среща, че тук в наш'то село нема такива срещи. Поне ще знам къде се намираме спрямо стокови басове, макар че аз имам представа за какво иде реч като цяло. Басът е много балансиран!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Искам да ви покажа моя басов рак, който стъкнах с помощта на форума. С изключение на 2 неща, които ще опиша всичко е купувано от тук. Говоря само за раклата. Инструментите и кубето съм си ги купувал по време на странство. Хубаво е, че най накрая си намерих местенце където да си работя необезпокояван и да си строя всичко, което съм купувал, през годините на едно място и да си ползвам нещата и да им се радвам. С подобен риг е невъзможно да пътуваш. Винаги има притеснения относно мястото в буса, времето за което ще си подготвиш сцената и ред други, на глед дребни нещица с които трябва да се съобразяваме. Че по същество:

 

PICT0025-1.jpg

 

Отдолу нагоре:

Нобелс - миди фут контролер. С него сменям различни програми от ефект процесора-реверб, хорус, фленджър. Използвам случая да благодаря още веднъж на makeyourownbones, че ме изчака.

Лампов преамп Groove tubes. Изключително сериозен лампов преамп. Ако не знаете откъде идва дизайна на всички съвременни SWR-и, вече знаете. Много рядка машина, знам за още 2 в България, като произхода на всяка от тях е Норвегия.

Фостекс 16 канален линеен миксер. Не, че ми трябват 16 канала, но това беше най-добрия и компактен юнит, който успях да изровя с повече от един AUX. За сега използвам 4 от каналите му. Също много добра студиина машина, на която съм и намерил приложение за лайф. Мерси GalinGeo.

Следва нойс гейт Drawmer DS 201. Според моето скромно а и не само мнение, това е най-добрия гейт произведен някога. Има опция да отрежеш определена честота по избор! Балагодаря teo!

Следва Баркус бери максимайзер - според много хора това е ефект, без който не може. Донякъде съм склонен да се съглася с това. Не 100%, но това не ми попречи да го купя. Благодарности на docc.

Следва един Lexicon Alex. Върши ми чудесна работа. Все пак говорим за бас...

Компресора не можех да си представя, че ще бъде друг освен добрия стар dbx. Попаднаха ми няколко модела. Избрах такъв с трите букви на доверието - USA. 262 не е върхов модел, но засега толкова. Следващия юнит е Корг 6 канален линеен миксер, който след купуването на Фостекса ми остана излишен, но въпреки всичко съм го оставил в рака, че дупките в него биха ме дразнили. Скоро ще го заменя със SansAmp PSA 1 и всичко ще придобие завършен вид.

След него имам реплика на Фурман или бушон за целия рак, в едно с 2 ламБи и волтометър.

Korg DTR 1000 тунер благодарение на preIbanez и двете ми дистанционни за бас китарата и микрофона довършват тази ракла.

 

Целия този гиър минава през Хюз енд Кетнер Бас Кик 505, 250 ватово кубе, избирано измежду десетки кубета. Имал съм време да пробвам и да свиря на почти всичко излязло на пазара, в последните 25 години. Избрах това кубе. Мечтичка ми е да си взема и кабинет 4х10 от същата серия. За съжаление се намират изключително рядко, но аз не губя надежда. Все ще изкочи нещо.

 

PICT0018.jpg

 

Инструментите са ми един Контрабяс - Харлей Бентън и Алембик Юръп 5 струнен абсолютно идентичен на баса на Майкъл Поркаро на концерта на Тото в Париж. Навремето когато го видях на видео за пръв път, вече знаех какъв инструмент ще имам и докато не го намерих не мирясах.

 

Porcaro.jpg

Редактирано от tsetso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър рак, браво! Рядко срещан по нашите земи подход към техниката - събрал си нелоши машини. Свирил съм с преампа на Груув Тюбс - добър звук. Хибриден е, не е изцяло лампов, впрочем.Този модел е разработен и произведен от Стив Рейб за Груув Тюбс, няколко години по-късно Рейб използва почти идентичен дизайн в първите модели на SWR. Басът също е сериозен - не се съмнявам, че звучи покъртително в комбинация с останалото оборудване :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти същия викаш... :) Откриите разликите:

 

o633692016368596250.jpg

 

p5432h-06f05d5146c6ed40808fdfc3ff898361.jpg

Напълно идентични са.

Редактирано от tsetso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.