Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви кабели свирите?


Crimson

Recommended Posts

  • Отговори 158
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе опитаха се хайфисти , хай енд , хай  -май - тай  и хай - бай  маняци да ми намират маана , ама тоя проел как плющи по гол гъз ако знаеш хахахаха. :D и не се къса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали да не включиме тест за здравина в измерванията? Или да си поръчаме аудиофелационист за изпитател  на якост :girl_cray2:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

От собствен, семеен опит съм установил, че най-добрият тест за якост на всяко изделие е да попадне в ръцете на дете. Децата са способни, по абсолютно спонтанен и невинен начин, да унищожат почти всяко технологично изделие, произведено от човечеството.

 

Aко ще трябва тест за якост, давате кабела на група деца да поскачат на въже с него в парка. Минута от това упражнение, по моя оценка се равнява на година турне.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Някой, който разбира за какво иде реч, би ли обяснил в какво се състои особената конструкция на тези Vox Bass cables и как работи тя, че аз(а и не само аз) недоразбирвам ?

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Multi gauge ще рече, че централният проводник се състои от няколко жила с различно сечение. Как и дали това се отразява на звука не ми е известно, не виждам някаква обективна причина да влияе въобще. С две думи-маркетингов трик. Интересното е, че по темата са одобрени няколко патента в САЩ, например US 7 170 008. В самия патент се заявяват подобрени качества на трансфер на аудио сигнали, в сравнение с обикновените многожилни кабели, но не са предоставени никакви измервания в подкрепа на твърдението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не разбрах, дали тези различни жила са изолирани помежду си или не, а и за някаква геометрия се споменава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При някои са изолирани в т. нар. Лиц (Litz)-конфигурация, например:

 

Platiniumx.jpg

 

 

Ако питаш мен, това си е чист маркетинг без никаква физична обосновка. Все пак трябва да ти предложат нещо за многото повече пари и са измислили това, кабел с ненужно сложна конструкция, която с нищо не помага, а вероятно и вреди.

 

 

ПП: За да не превръщаме темата в чат между двама потребители, ако мога да помогна с още нещо, на ЛС.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ц Е Н А Т А  ! ! !

Едно добро старо класическо белденче 8412 ( също е балансиран)  и чифт неутричета стига.

 

По данни от производителя, този кабел има капацитет от 190 pF/m! Не бих ползвал такъв кабел с пасивен инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да наспамя -

 за здравината,един кабел от соца още,марка не знам,бял и вътре синя и червена,изтърпял всякакви простотии като стандартното настъпване,прекарване през дръжки на кабинети или главата над тях,както и през колана на китарката да не се извади,а за капак майка ми беше направила простир от него -та ми трябваше къс кабел та реших да си направя и отрязах малко,бачка бе,не е прекъснат никъде!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Аз малко да посъбудя темата. Тази сутрин записах тест с 3 кабела ( така, докато още ми гърмят ушите от концерта вчера   :)  ) 
Всеки има уши, да чуе и да си прецени. Разликата не е ушевадна, ще ви трябват някакви прилични монитори или слушалки. 

 

Искам само да помоля да се избегнат дускусиите, кое е по-добро, защото това е субективно. Моят личен фаворит при запис на бас за момента е Vox. За моите уши, разбирания и техника с която разполагам - това ми звучи най-добре. Което в никакъв случай не означава, че и на вас трябва да ви харесва. Свиренето е неритмично на моменти но нямам време за повече от един тейк. А и не това е целта.

Кабелите са:
elixir - китарен
fender electro volt - китарен
vox за бас

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

1. VOX

2. Fender

3. Elixir

 

Така ли би трябвало да бъде? С едно прослушване на 3-те файла на слушалки AIWA изградих горната класация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.