Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-лесният и евтин начин да свирим през компютъра си


horsefucker

Recommended Posts

Но темата е за ЕВТИНО и ЛЕСНО, а не КАЧЕСТВЕНО.

Не се заяждайте, просто исках да помогна на начинаещите, които нямат по 1000 лв за лампови усилватели и ефекти.

За начинаещи и/или нямащи излишни пари за харчене. Това доста учотнява и спъва излишното цвъкане върху темата. Наистина, ако има нещо което да се дообясни, направи го - ще е полезно. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Относно аудио картата - моята е вградена (SoundMAX Integrated Digital HD Audio) и въпреки това действа, което значи че изобщо не е нужно да имаш кой знае каква карта. Карти в ценовия диапазон 50 - 60 лв би трябвало да свършат перфектната работа (това е ако нямате звукова карта). Иначе си пробвайте със системната саунд карта.

Относно софтуера.

Пробвах същата схема с Amplitube 2, Guitar Rig 3 и Izotope Trash и с нито една от изброените не стана. Само Revalvera даде звук.

Може би е от саунд картата ми. Ако някой обаче успее с друг софтуер да изкара звук да пише.

 

Важно!: Ако сте включили друг софтуер с Audio Output като Winamp или BSPlayer няма да чуете звук от Revalvera.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм свирил с лаптоп и гитар риг 3 и нямаше никакво забавяне, но когато сложих ASIO4ALL. Всъщност и на двата ми лаптопа е така. Същата беше и с Amplitube 2.

 

Едит: Лаптоп ще рече, че идея си нямам каква ми е звуковата карта, ама съм сигурен, че не е някаква скъпа, хах :thumbs_up:.

Редактирано от Додо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам нещо. Проблемът е, че с Guitar Rig 3, или Amplitube (само тези две програми съм пробвала досега) си пускам разни ефекти и нищо не ми се променя в звученето на китарата. Включвам си китарата в Line In входа. Чува се само някакво бучене и шум от тонколоните, който си е отделно от звука на китарата. Звуковата ми карта не е външна -

Realtek AC'97 Audio,

Audio Driver Version: 5.10.0.6010

DirectX Version: DirectX 9.0c

Audio Controller: nVidia(0059)

Audio Codec: ALC850

Не съм спец и не знам дали тази карта става, взех си компютъра преди 2 години, така че не е отпреди 1993 :)

Имам инсталиран ASIO4ALL. Не мога да чуя никакви ефекти :thumbs_up: Аз ли някъде бъркам, признавам, че не съм много навърте в тези неща. Какво трябва да направя, някакви настройки в програмите, или хардуерът ми не става? Благодаря на отзовалите се. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм свирил с лаптоп и гитар риг 3 и нямаше никакво забавяне, но когато сложих ASIO4ALL. Всъщност и на двата ми лаптопа е така. Същата беше и с Amplitube 2.

 

Едит: Лаптоп ще рече, че идея си нямам каква ми е звуковата карта, ама съм сигурен, че не е някаква скъпа, хах :thumbs_up:.

 

Забявяне със сигурност е имало, просто иначе е невъзможно :) .

В случая мисля, че става въпрос, кой каква латенция намира за допустима. Има много хора ( повечето свирят перманентно сдрайв ), които намират закъснение от 20 милисек. за съвсем ОК. Аз лично го намирам за напълно недупостимо високо. И искам да уточня ( разбира се предполагам, че повечето заинтересувани го знаят), че като поставим примерно 2 милисек на саунд картата, това въобще не значи че реалното закъснение е толкова. в моя случай, когато дам 1,5 милисек на картата (Presonus Firebox ), реалното крайно закъснение е около 8-10 милисек, което сериозно ме дразни при свирене с чиста китара. Картата може да слезе до 1,5 милисек, но процесора на компа ( Пентиум ДуалКор 2,2 гхрц ) се сдухва и пуска машината за пуканки. Предполагам, че с по добра машина ще стане по добре, някой с опит може да сподели, аз така или иначе не си падам по свиренето със софт и нямам много опит. Просто съм пробвал повечето софтове по веднъж ,два пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах на един много стар Compaq - Pentium 733 със някакво дърто вградено аудио - guitar rig 3 вървеше с asio4all без да се усеща забавяне, естествено цпу е близо до 100% винаги.

Качвахме на един приятел с някакъв риълтек, компютъра е много по-мощен - давам му 4мс, а усещам поне 30-40 и на практика не може да се свири :thumbs_up:

 

С истинско асио и грамадни колони биват софтуерите, но с компютърни колонки и асио4алл е менте работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам нещо. Проблемът е, че с Guitar Rig 3, или Amplitube (само тези две програми съм пробвала досега) си пускам разни ефекти и нищо не ми се променя в звученето на китарата. Включвам си китарата в Line In входа. Чува се само някакво бучене и шум от тонколоните, който си е отделно от звука на китарата. Звуковата ми карта не е външна -

Realtek AC'97 Audio,

Audio Driver Version: 5.10.0.6010

DirectX Version: DirectX 9.0c

Audio Controller: nVidia(0059)

Audio Codec: ALC850

Не съм спец и не знам дали тази карта става, взех си компютъра преди 2 години, така че не е отпреди 1993 :)

Имам инсталиран ASIO4ALL. Не мога да чуя никакви ефекти :thumbs_up: Аз ли някъде бъркам, признавам, че не съм много навърте в тези неща. Какво трябва да направя, някакви настройки в програмите, или хардуерът ми не става? Благодаря на отзовалите се. :)

 

Пробвай с <a href="http://peavey.com/products/revalver/downloads.html" target="_blank">

Peavey Revalver mk3

</a>. И при мен с Guitar Rig 3 и Amplitube 2 не става.

 

Между другото моят компютър е доста мощен, така, че не мога да гарантирам, че при слаба конфигурация ще проработи.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата си е добра, макар и не най-подробно описана, ама в никакъв случай излишна.

 

Сивренето през компютър и hi-fi система е компромисно решение, продиктувано от нуждите и средствата ни.

Никога няма да може да убедиш някого, който е имал възможността да свири с техника от 2000 до 5000+лв., че зайгравката с компа ше му е достатъчна. Само дето, нали се сещате, че някой хора (включително и аз) свирим с китари за по 200-300лв само у дома си, без да ходим по участия или да дъним с групи. В такъв случай, поне за мен, едни 200,300...500 кинта са ми излишни за кубе, отделно камьончета или процесорче... И компромиса е в софта. :):greenball:

 

Всеки според джоба си. :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само до това да ти пише 4ГХц в инфото, други неща имат значение.

 

Според мен, ако пробва с Revalver ще стане. И при мен Guitar Rig и Amplitube 2 дето всички ги хвалят не стават, а Revalvera си бачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтаж е баба ти!

Майкъл Уинслоу е оня от Полицейска академия, където правеше ВСИЧКО направо. Гледай малко от клипчетата му в нета, има дори цяло шоу 58 минути. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.