Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение на 5 китари на брижд хъмбъкер


Evtim Djerekarov

5-китари на моста  

40 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Много задачи за семпли ти се събраха :greenangel:.

Ще е хубаво да се чуят разликите, да.

Даже ще се развам ако освен това запишеш и същите семпли като тука за сравнение :girl_witch:.

Софта си го писах аз преди време. Ако можеш да качиш старото фруути луупс 5, може да ти пратя плъгините, които писах и пресетите, да видим със същия софт каква ще е разликата..

 

Нямам никакъв опит с ВСТтата. Но иначе си свършил много добра работа с чистия присет. В началото даже си помислих че е хардуерна хава, звучи съвсем бличо до леко кривящ чист канал на амп ( лампов ), това, което леко го издава е специфичното разреждане на лекия драйв, след първоначалната атака, когато удариш по силно с перото. Иначе на драйв в драйва прозират нули и единички :D

 

Това, което мога да направя за достоверността на семплие е, да се опитам да изкарам от страта възможно най подобния тон от ампа (доколкото е възможно) и след това без промяна да свиря и с ЛПто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Извода е ,че повечето потребители жужат в къщи на шперплатки яко траш с максимален гейн и въпросния звук ги радва.

Предполагам че саунда на по-истинска китара в качествен амп ще им звучи като пръдня (цитирам Евтим малко)

Но както се спомена-дали така ще звучи при живо свирене с група?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Evtim -> Ми то на мене точно китарка 1 ми хареса, само накрая, както си отбелязал в извод (2), шперплатката вади по-балансиран звук за high gain :greenangel:

 

@kolio_k -> цитат: "За мен показателното в темата е, че голяма част от хората не знаят точно какво харесват" - нито един инструмент не е перфектен за всичко. Обоснови се.

 

Тук въобще не говоря за това, че една китара трябва да е универсална или нещо такова. Просто се учудвам, че много хора гласуваха за номер 4. Вярно, че всичко си е въпрос на вкус и в тази работа приятели няма, но според мен на китарата и липсват сериозно средни честоти, има много неприятни ( за мен) средно високи в откънтяването и нямам никакъв пънч, което би довело до потъване в всеки микс и неприятно тънко звучене в всяка ситуация, различна от хай гейн. Но за хай гейн е нужен състейн, а от записа, без да бъда 100% сигурен (поради липсата на дълги тонове ) имах чуство, че същия сериозно и липсва.

Мисля че някои от другите китари биха се справили по добре и с хай гейн ситуации, просто при нужда ( или желание на свирещия, ако това се харесва), средните биха могли леко да се поурежат от кубето.

 

Така, че лично от моя гледна точка,4ката е зле. Някой по горе беше писал, че я харесва защото звучала като сингъл коил. Това , според мен не е идеята на една китара с Хъмбъкъри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях темата малко късно,сигурно вече китарите са издадени,аз норочно не съм разглеждал темата.Моят фаворит е китара номер 1.Останалите са ми малко мътни,може би саунда е правен за първата китара.Нейния саунд не би потънал в общия на една банда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но както се спомена-дали така ще звучи при живо свирене с група?

 

Ми запиши ги при живо свирене с група и пусни нова тема, та да сравняваме пак.

Тука ставате типични примери на поговорката "едно си баба знае, едно си бае".

За запис вкъщи това звучи най-добре, за концертно изпълнение - чакаме да чуем и ще преценим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че някои от другите китари биха се справили по добре и с хай гейн ситуации, просто при нужда ( или желание на свирещия, ако това се харесва), средните биха могли леко да се поурежат от кубето.

 

Е те тука вече застъпи сериозността и дълбочината на теста - колкото и да пробваме китари и да си ги сравняваме, звукът не е 100% функция на китарата, а е само 1/3 от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но както се спомена-дали така ще звучи при живо свирене с група?

 

Ми запиши ги при живо свирене с група и пусни нова тема, та да сравняваме пак.

Тука ставате типични примери на поговорката "едно си баба знае, едно си бае".

За запис вкъщи това звучи най-добре, за концертно изпълнение - чакаме да чуем и ще преценим.

Ми,не виждам защо,ако не се откажеш скоро от свиренето ще се сетиш и сам.

А за поговорката-дядо съм си-като ти гледам профила съм започнал да свиря с група когато си бил на 3 годинки,все да съм понаучил нещо. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях темата малко късно,сигурно вече китарите са издадени,аз норочно не съм разглеждал темата.Моят фаворит е китара номер 1.Останалите са ми малко мътни,може би саунда е правен за първата китара.Нейния саунд не би потънал в общия на една банда.

 

Точно нещо такова излиза. За да направя сравнение между номер 1 и 4(който Кольо веднага разобличи) пускам този семпъл. Първото е 1, второто е 4. Забележете разликите в звка, които дори с дистер се усещат и най-вече разликите в дължината на тона. Другия момент е че китара 1 е с някакви супер-мижави прагчета, които правят бендовете по-трудни и стържещи, докато 4 е със супер-джъмбо. Ако 1 беше със супер-джъмбо, предполагам, че разликата в дължината на тона щеше да е още по-осезаема.

Вижте как шперплата има по-къс и малко по-"цигулков" звук с дистер - въпреки, че адаптерите на шперплатката имат повече аутпут, тя звучи по-тънко и чисто. Това е предимство само ако свирите Паганини на нея, понеже там дълги тонове няма, а майтап няма - с шперплата Паганини звучи приятно :greenangel: .

 

Семпъл

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях темата малко късно,сигурно вече китарите са издадени,аз норочно не съм разглеждал темата.Моят фаворит е китара номер 1.Останалите са ми малко мътни,може би саунда е правен за първата китара.Нейния саунд не би потънал в общия на една банда.

 

със завързани очи - и аз харесах най вече единицата.

 

тъй като бях наскоро на гости у Евтим, и след като съм ги пипал,

на свирене най- много харесах Арията.

Явно удобство на грифа, форма, цвят ,че дори и марка, могат да влияят на оценката.

( и местостоенето на звездите, галактиките и тн)

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изводът е, че в такива анкети се гласува без да се коментира преди автора да е издал кое е шит-а. :girl_witch:

 

 

(Номер 3... продай ми я :greenangel: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, това, което може би спасява ментето но.4 от тотална усирация са адаптерите му.

Пробвах да слагам EMG-HZ и EMG-SEHG на бридж позиция и не бях никак доволен от резултата.

Сток адаптерите на ментето за с гоеми 5.5мм метални шишове вместо 4.5 или 5мм, но пък не са прекалено много

навити - намотките им са повече високи, отколкото дебели - това дава висок аутпут и тон, който има малко повече "тяло" и сила/ниво, има и бас, но не е така запушен във високите както повечето сток адаптери на непрофесионалните китари. Може би един ден ще ги преместя на някоя хубава метла да видя как ще звукнат.

 

Може би за не чак толкова траичния състейн влияе и бука в грифа, което е бая кораво дърво(но не се ползва често, щото измята понякога).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):greenball: Май трябва да се радвам, че избрах 3 и 5. Чувствам се про :) :) .

 

П.С. Майтапя се, разбира се! :)

П.С.2 Ама наистина избрах 3 и 5 де :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.