Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни Монитори


IvanDTr

Recommended Posts

Не си прав ИЗОБЩО. Смисъл от акустично третиране на помещението има и в двата случая, но липсата на такова не обезмисля покупката на монитори в никой случай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нищо, защото не съм слушал достатъчно модели, нито съм проучвал и търсил с цел закупуване. Някой по-вещ да предложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че все още могат да се намерят в БГ. Междудругото скоро бях в динакорд-дружба и видях, че има стаичка за прослушване на монитори, което е добра новина за търсещите монитори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

пичове за съжаление съм ограничен от към бюджет и за това търся нещо по-евтино до към 300 кинта някъда, за чифт. Попаднах на следното нещо: http://www.behringer.com/EN/Products/MS20.aspx#SpecSheet

 

хич не съм им фен на Берингер ама цената им в динакорд е 95еу чифта...реално трабва да се разходя и да ги преслушам де, но ако някой може да ми препоръча нещо по-нискобюджетно и ефективно...

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нискобюджетно и ефективно...

 

За съжаление - не съществува в природата - или едното или другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Отговорено (Редактирано)

Тези дни сравнявахме KRK Rokit 6, Yamah HS50m, hs80m, AlesisMonitor 1 MK, behringer (някакви активни бяха), genelec 8020A, и едни NHT в един магазин от веригата на Dynacord.

KRK-то са просто плачевни.... Beringer-ите активните са класи над KRK-то.

Alesisa стават само за слушане, добър вариант за хайфисти, но не са за студио. Имат много бас, но изобщо не са линейни.

Yamahata 5-цата е много по-добър варианто от 8-цата. Просто 5-зата свири супер стегнато, а 8.цата някък си маже звука.

Genelec-а свири супер, но малко изкуствено.... сякаш е еквализиран отделно. Мъчи се да искара нисък бас, успява, но някък си звука не е стегнат.

NHT-то бяха 2 колони с 2 усилвателя към тях и просто изпъкнаха над всички останали, но и цената им беше..... Бяха последните и един колега ги отнесе след това сравнение.

Редактирано от DJ_Vasko_C
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DJ_Vasko_C - много добри наблюдения - на почти 100% се припокриват с моите с тази разлика че не съм чувал още NHT-тата! На каква цена бяха те в Динакорд? А между другото ми е интересно как са се справили Behringer с ribbon tweeter-ите(новата им серия монитори) и дали се доближават поне малко до Adam-ите или по скоро са на нивото на Samson-ите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

NHT-тата бяха на цена няколко хилядарки комплекта 2 колони + 2 моно усилвателя. Усилвателите имат db-метър, и настройки са близко и далечно слушане. Говорителите на NHT-тата мисля че бяха Seas.

Относно въпроса за берингерите, слушахме някакъв по-стар модел активни.

Редактирано от DJ_Vasko_C
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е зле да споделиш и какъв точно тест сте провели, даже мисля, че това е по-интересната част, защото така дадено, мнението си е строго субективно. Между другото какви КРК-та слушахте от старата или от новата Rockit серия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Няма да е зле да споделиш и какъв точно тест сте провели, даже мисля, че това е по-интересната част, защото така дадено, мнението си е строго субективно. Между другото какви КРК-та слушахте от старата или от новата Rockit серия?

 

Слушах преди няколко дни новата рокит серия, но нямаше как да направя директно сравнение с други модели, защото нямаше време. Сравнението тогава беше със старата рокит серия, но не останах никак впечетлен и от новата.

Инъче като ходя даслушам винаги си нося диск с Фивър, акустичната версия на хотел Калифорния, а там имаше служебен диск с Марая Кери - Without You и още други хайфиси парчета. Имаше и едно джаз парче, не се сещам кое беше, с един контра бас, който слиза на различни честоти, и много лесно се чуваше кои колони свирят правилно на него. Направи ми впечетление че NHT-тата свирят толкова добре, че и нетренирано ухо може да чуе грешките на тонрежисьора. Това е нещо, което не се долавяше при нито един чифт от другите колони.

Редактирано от DJ_Vasko_C
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.