Jump to content
Българският форум за музиканти

Убийствен блус тон


Recommended Posts

FENDER TUBE - повечето лампови фендер ампове - са право в 10 -ката

много ампове - много чудо - избор голям

лично ще ти препорьчам Фендер Супер Ривьрб - Стиви Рей Вон - е известен негов юзер

сега вьв форума се продава Фендер - Блус Девил - страхотен амп - 1200 лв

отпред слагаш един Айбаниз тюб скриймьр - и нищо друго не ти трябва!

 

мисля че сьм достатьчно конкретен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Лично за мен нещата стоят така:

1.Убийствено задкитарно устройство

2.Хубава китара(Фендер,Гибсон...)

3.Хубав лампов усилвател(Маршал,Фендер...)

Най-важното според мен е задкитарното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен нещата стоят така:

1.Убийствено задкитарно устройство

2.Хубава китара(Фендер,Гибсон...)

3.Хубав лампов усилвател(Маршал,Фендер...)

Най-важното според мен е задкитарното...

 

едно ферари с цвят червен ... така се получава! Я сметни колко струва общо тва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, при все че темата е "Убийствен блус тон", някак си е нормално да излезнат доста скъпички предложения за постигането му. Все пак самото заглавие подсказва за качествена апаратура, която хич не е от евтинките... :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен нещата стоят така:

1.Убийствено задкитарно устройство

2.Хубава китара(Фендер,Гибсон...)

3.Хубав лампов усилвател(Маршал,Фендер...)

Най-важното според мен е задкитарното...

 

едно ферари с цвят червен ... така се получава! Я сметни колко струва общо тва!

Е чак за Ферари не говорим. :topicsux: По-скоро за нещо приемливо. Нямам предвид най-скъпите модели китари или комбота, но включвайки разумните компромиси, постигането на "убийствен блус тон" пак излиза скъпо. Според мен, без добра китара и добро лампово комбо не става. Пък и задкитарното... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре бе, пичове, какво значи без "добра китара" не можело това, без "добър амп" не можело онова. Няма невъзможни неща, както казваха опосумите! :) Оборудването далеч не е най-големият проблем. Не знам за вас, но почти всички мнения в тая тема ми звучат: "Ще си взема супер китара и амп за 10 бона, те ще почнат да свирят сами и аз ще стана големия музикант!" :hysterical:

Джеф Хейли свири с един очукан Squier, който далеч според мен не би могъл да се нарече "супер китара" по днешните разбирания. Идеята е, че як блус звук може да се изкара и с НЕ най-скъпите възможности - необходими са приличен страт, овърдрайв и лампов усилвател, който може и да НЕ е от ранга на Vintage Marshall Mark II 72-ра например!!! Всичко в този вид музика идва от човекът, който свири - начин на пипане, акценти, различни идеи. Затова, за да се постигне звукът на Хейли, много по-добре е да се обърне внимание на идеите, които той има относно блуса, и чак в последствие да се търси - "брилянтната" бленда, която отново твърдя, че може да бъде постигната и относително евтино. В противен случай ситуацията става като в оня виц за двамата рибари, единият от които все си купувал най-скъпите въдици и такъми и все се връщал вкъщи с една малка червеноперка, а другият с пръчка и връв ловял тонове риба.

Редактирано от Rising_Force
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Добре бе, пичове, какво значи без "добра китара" не можело това, без "добър амп" не можело онова. Няма невъзможни неща, както казваха опосумите! :slap: Оборудването далеч не е най-големият проблем. Не знам за вас, но почти всички мнения в тая тема ми звучат: "Ще си взема супер китара и амп за 10 бона, те ще почнат да свирят сами и аз ще стана големия музикант!" :)

Джеф Хейли свири с един очукан Squier, който далеч според мен не би могъл да се нарече "супер китара" по днешните разбирания. Идеята е, че як блус звук може да се изкара и с НЕ най-скъпите възможности - необходими са приличен страт, овърдрайв и лампов усилвател, който може и да НЕ е от ранга на Vintage Marshall Mark II 72-ра например!!! Всичко в този вид музика идва от човекът, който свири - начин на пипане, акценти, различни идеи. Затова, за да се постигне звукът на Хейли, много по-добре е да се обърне внимание на идеите, които той има относно блуса, и чак в последствие да се търси - "брилянтната" бленда, която отново твърдя, че може да бъде постигната и относително евтино. В противен случай ситуацията става като в оня виц за двамата рибари, единият от които все си купувал най-скъпите въдици и такъми и все се връщал вкъщи с една малка червеноперка, а другият с пръчка и връв ловял тонове риба.

 

Да бе, робите в Юга едно време, като са измисляли дядото на блуса, само на Fendеr и Gibson са го свирели :D , а, ако кубето им не е било Marshall, са се вдигали на бунт! Оттам са тръгнали и аболюционзмът, и Гражданската война ... :)

 

От друга страна, какво пък лошо има да си купиш хубава китара и оборудване, ако можеш? Ако не, наистина с всичко става, но пък няма как да се отрече, че ще стане много по-добре с хубави, отколкото с лоши.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрая пак стигаме до едно и също...Приличния страт(да речем Скуайър) си струва парите,както и овърдрайва, както и приличното лампово комбо(разликата в цените м/у ламповото и транзисторното комбо е очевадна).Във всички случаи минаваме хилядарката. За това си мисля, че предложенията на колегите за постигането на такъв звук са си нормални и не са толкова безбожно скъпи.Иначе негрите от юга тогава са звучали по-зле и от хората с очуканите кремони в парка... но тук говорим за съвременен "убийствен блус тон". Естествено,че независимо от оборудването способностите на музиканта си остават най-важни, но това важи за свиренето на каквато и да е музика и на какъвто и да е инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A ве пичове, младежа пита за тона а не за празни философски глупости, кой измислил какво и прочее...

1. Извинявай Скуайъра на Джеф Хейли да е прост.

2. На стиви РЕй фендъра не е по малко очукан (на вид). Но китарите имат 2 осносвни елемента дърво и звукоснематели (адаптери сиреч)

Ако модерния стандарт за китари е мека и удобна с фойд роуз от магазина за перални на цена 200 лв. китара джаксън пак забрави.

3. Не веднъж е коментирано в този форум, че е възможно инструмента, да не е толкова скъп, но двата основни елемента посочени по-горе да са на поносимо ниво.

4. Има два основни "блус тона" - Сингъл Койл и Хъмбъкер. В случая е сингъл койл. Някаква фендърска лампа ми се струва, че дрънчи. Някакъв лек ривърб има.

И последно според мен това изобщо не е блус тон, даже леко ми кънтрее (справка Уили Диксън). Просто пича свири убийствено и това е. И е сляп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един блус саунд правен по класическата рецепта-добра китара(Фендер не в много добро състояние ,защото си е дъртичък),кабел,добро лампово кубенце,стерео мик и насрана уеб камера,ама нямах време да правя запис както си му е реда

 

bluesche

 

Доста от саунда се губи поради естетвото на записа,но все пак се чува достатъчно според мен

 

п.п....Пък аз приличам на извънземен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ама ти SRV за нищо го нямаш :) ,а дъртака с един бял пикгард ще стане кат на Клептън Блеки-то.

То и аз съм с такъв(74) и смених нов за него,щото грифът ми е в пъти по-удобен.Честита китарка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един блус саунд правен по класическата рецепта-добра китара(Фендер не в много добро състояние ,защото си е дъртичък),кабел,добро лампово кубенце,стерео мик и насрана уеб камера,ама нямах време да правя запис както си му е реда

 

bluesche

 

Доста от саунда се губи поради естетвото на записа,но все пак се чува достатъчно според мен

 

п.п....Пък аз приличам на извънземен :virtuoz:

 

:rockon::pray::wub: :wub: :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мое мнение, след изсвиреното от kolio_k, темата просто не се нуждае от повече думи! Който е го е чул, значи е разбрал, къде се крие отговорът на въпроса за убийствения блус тон. И отвъд него :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.