Jump to content
Българският форум за музиканти

Убийствен блус тон


Recommended Posts

Ето един блус саунд правен по класическата рецепта-добра китара(Фендер не в много добро състояние ,защото си е дъртичък),кабел,добро лампово кубенце,стерео мик и насрана уеб камера,ама нямах време да правя запис както си му е реда

 

bluesche

 

Доста от саунда се губи поради естетвото на записа,но все пак се чува достатъчно според мен

 

п.п....Пък аз приличам на извънземен :hysterical:

:recourse: Мисля,че повече няма какво да се каже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето един блус саунд правен по класическата рецепта-добра китара(Фендер не в много добро състояние ,защото си е дъртичък),кабел,добро лампово кубенце,стерео мик и насрана уеб камера,ама нямах време да правя запис както си му е реда

 

bluesche

 

Доста от саунда се губи поради естетвото на записа,но все пак се чува достатъчно според мен

 

п.п....Пък аз приличам на извънземен :hysterical:

:metalist::recourse: :recourse: :recourse: ИСКАМ АВТОГРАФ!!! Супер як Джем!!! Респект!!!

Между другото супер импровизацията на Кольо действа толкова зарибяващо и вдъхновяващо, че направо не е истина! Веднага хванах китарата и се опитах да направя нещо...

Както и да е, не се получи както трябва, ама какво да се прави - разбира ли един 17 годишен пубер от блус?! :-D Много неща трябва да се осъзнаят в тоя живот. :recourse:

Все пак ще се радвам, ако чуете това . :)

 

П.П. Записвано е с нисък клас Squier + Park 10 Вата + Микрофон от книжарницата за 1.50 лв. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам,но линка не ми се отваря.Както и да е,сигурен съм че саунда ти отива в правилната посока(поне според моите виждания),много ми допада идеята китара,кабел,кубе :punk_guitar: .

 

п.п.Радвам се че саунда и свирнята са ти харесали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Съжалявам,но линка не ми се отваря.Както и да е,сигурен съм че саунда ти отива в правилната посока(поне според моите виждания),много ми допада идеята китара,кабел,кубе ^_^ .

 

п.п.Радвам се че саунда и свирнята са ти харесали

 

 

Това примерче за китарката и кубенцето и кабелчето ясно :P ....ама аз пак ще си повторя че най важното звено е да го можеш...да имаш "пръста" и да ти идва отвътре - ей това показва видеото на Кольо...няма кво да си говорим повече човека показа за кво става на въпрос - нищо, че не е човек, а извънземен ;)

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, в повечето мнения присъства термина 'добро лампово кубе'. Така че пак в крайна сметка работата опря до кинти. :greenball: В смисъл, ясно че ако китариста е некадърен и най-висок клас Маршал да му сложиш ще е все тая. Мерси на всички все пак. :greenball: И...почваме да пълним прасенцето. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така. Кубе с достатъчно добър звук можеш да си вземеш за около 500 лева втора ръка, както и да го погледнеш не е чаааак толкова много. Сносна китара също може да ти излезе около толкова. Оттам нататък, разбира се има разлики, но много по - важни са пръстите ти, а ако човек не се занимава професионално разликите трудно ще излязат чак толкова на бял свят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа много си прав. Много обичам да получавам градивни съвети или критика. Е в крайна сметка плана не се променя - запълване на прасенцето и много труд. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Та значи слушам си аз туй парче - Jeff Healey Band - Hoochie Coochie Man :happy: и ми се ще да мога да докарам подобен тон, а процесорните ми овърдрайв или други подобни леки изкривявания звучат глухо, така че стигам до извода, че ми трябва нещо друго. И така въпроса ми е какво ми трябва? Някое "блусарско" камионче или определено кубе? Китарката ми е скуайър стратокастер с редовно сменяни струни и звучи прилично, така че не мисля, че проблема е в нея, или поне по-голямата част от него не е в нея. :yahoo: Мерси предварително.

Ritchie

Колега, няма начин да извадиш блусарски тон с процесор! Блус се свири с чиста китара, с внимателно подбрано камионче или с дистера на усилвателя. Блус-тон не може да се извади с процесор. Китарката ти хич не е лоша, но саундът на Хийли иска и дфа знаеш точно неговите параметри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, aз не бих могъл толкова рязко да заключа, че процесорите не стават, тъй като не съм пробвал всички процесори на пазара, но бих се обзаложил, че със по-класните от тях, ще звучи на едно добро ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ненормалния изрод свири със Скуайър и ако не се лъжа с Димарцио адаптери,но без Маршал-а трудно ще му докараш звука.Определено ми е в топ-3 за любим китарист..enjoy-

http://youtube.com/watch?v=rBBCJ68mC4c

Ако си с евтин процесор само ти убива динамиката..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.