Jump to content
Българският форум за музиканти

Убийствен блус тон


Recommended Posts

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

За добро блус звучене е по-добре да се използва Fender пред Gybson или Ibanez и прочие.

Вади чист и акустичен звук, нещо, което малко по-трудно се прави с други марки. (Това си е лично мое мнение)

Разбира се, трябва и добро оборудване... :greenball:

 

А до пича, който каза, че със Squier по-турдно се свири блус, мисля е в грешка. ;)

 

Точно на Squier Strat. свиря, без абсолютно никакви преработки, подмяна на части и тн. и мога да кажя, че си вади много добър саунд за блус спецялно. :hysterical: При това е доста евтина китара....

Малко Chorus и малко Reverb са нужни, останалото иде от самия човек, хванал китарата... :surprise:

 

@HillBilly, можеш ли да кажеш някакви характеристики за Fender-a си?:recourse:

Дърво, страна на производство (сигурно е САЩ, но все пак), адаптери и тн.:)

Редактирано от Floydian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и Гибсъна е убийствен за блус,даже повече,а моята китара е тяло Light Ash,USA,1974г ,адаптрите са оригналните,бриджа го смених с Dimarzio Ghoper.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Fender>Gibson при блус? Не мисля.Точно за блус не ти трябва чист и акустичен звук,а по-мек.Май.Юни.

 

Нямам намерение да споря по темата "Кой е по-по-най между Гибсън и Фендър".

 

Има велики блус изпълнители позлващи и двете марки китари. (за Гибсън - Пейдж, ББ. Кинг, Албърт Кинг, Чък Бери. За Фендър - Джими Хендрикс, Стиви Рей Вон, Ерик Клептън и тн. и тн.)

 

Опира до личен избор и предпочитания. :icon_shithappens:

 

И все пак съм на мнение, че Фендър ти предоставя един по-голям диапазон от звуци.

Редактирано от Floydian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С всякаква китара можеш да извадиш размазващо як блус тон. Справки - има един много як концерт организиран през 2003 г. от Ерик Клекнал (има го на ДВД9) - Crossroads Guitar Festival, където се представиха предимно блусарски неща. Гледайте и слушайте!

 

По темата за Гибсън и блуса - Гери Муур прави чудеса с неговото бебче в ДВД-то Gary Moore 1993 - Live Blues. Джими пейдж, който също твори на сходна талпа е ЯКО блус-фен-мен, тей че ша ма извинявате с тез Фендър разпалки, ама... :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Fender-а звучи по-метално и звънко, дори понякога дразнещо метално на бридж адаптера, докато gibson-а - по-топло и меко.

Споерд мен е до вкус, и зависи какво се гони. Също и адаптерите тук според мен имат значение.

Алнико, керамични...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

начетохме се на много глупости

ФАКТ е че 80 % от хората тук не могат да направят разлика между звука на гъбсъна, фендра и ибанеза

иначе пишат ей така, за спорта

Евтиме - няма да подсказваш :icon_shithappens:

 

преди да започне да гони някакъв звук човек трябва да попрочете това онова за различните метли и дървета, за различната спецификация на тона , на различните материали, усилватели, ефекти....и НАЙ-ВЕЧЕ да чуе кое как звучи и да прецени дали звука го удовлетворява

простотии от рода на "Fender>Gibson при блус? Не мисля." въобще нямат място нито тук, нито никъде другаде, освен на пейката пред блока

 

ФАКТ също е, че някой ако вземе китарата на гери мур примерно няма да докара неговия тон дори със същия амп

работата е в ръцете......за огромно мое съжаление :hysterical:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
начетохме се на много глупости

ФАКТ е че 80 % от хората тук не могат да направят разлика между звука на гъбсъна, фендра и ибанеза

защо все ги слагате тея ибанез при гибсон и фендер не ми е ясно и не мисля че има някой хубави адаптери за блус които да са с керамични магнити нито за страт нито за лп :hysterical: (не говорим за бюджетни китари), като на лп фабричните са си блус-реди :icon_shithappens: а на страт е добре да се сменят с тексъс спешълс примерно, защото фабричните са твърде звънливи и малко слаби

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
начетохме се на много глупости

ФАКТ е че 80 % от хората тук не могат да направят разлика между звука на гъбсъна, фендра и ибанеза

иначе пишат ей така, за спорта

Евтиме - няма да подсказваш :icon_shithappens:

 

преди да започне да гони някакъв звук човек трябва да попрочете това онова за различните метли и дървета, за различната спецификация на тона , на различните материали, усилватели, ефекти....и НАЙ-ВЕЧЕ да чуе кое как звучи и да прецени дали звука го удовлетворява

простотии от рода на "Fender>Gibson при блус? Не мисля." въобще нямат място нито тук, нито никъде другаде, освен на пейката пред блока

 

ФАКТ също е, че някой ако вземе китарата на гери мур примерно няма да докара неговия тон дори със същия амп

работата е в ръцете......за огромно мое съжаление :hysterical:

 

Аре да не си обясняваме какво има и какво няма място тук, а? Това е форум с 4999 потребители, а не частен клуб на "20-те по-добри %", които са "над тези неща".

 

Иначе съм съгласен с теб, че, както казва и нашият барабанист, "не е от китарата". :hysterical:

 

И все пак, ако исках да свиря блус, определено бих си взел Les Paul, не защото е задължително "по-добрата китара за този стил", а просто защото мен повече ме кефят блусовете, изсвирени на такива китари.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.