Jump to content
Българският форум за музиканти

Adobe Audition/Cool Edit Pro


Mityata

Recommended Posts

Мен лично не ме кефи. Зарязах го тотално и вече само Кюбейс!!! :P

Ами аз ползвам аудитион 1 и съм много доволен.

Незнаех че има 2 но със сигурност ще го пробвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Товари машината та знае ли се!Интерфейсът също не ме кефи. Ползвам си 1.5

1,5 е идеален ;):) . Върви много добре и си върши работата без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Здравейте,

Хора кажете някакъв урок или туториал или нещо обучаващо за тази програма!Имам много общи познания по нея а желанията са ми много големи!

Но...към конкретния ми проблем.Ако някой може да помогне, да каже как да кача или да сваля тоналноста на определения трак или микс?

Благодаря на всички, предварително. :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От менюто избираш Effects.....след това слизаш по падащото меню до Time/Pitch....и избираш Stretch.

Като влезеш вътре слагаш Stretching mode на Pitch Shift и вдясно от Transpose променяш през една степен нагоре/надолу (диез/бемол).

Ако има нужда променяш и някои от останалите параметри като 'прецизност' напр. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера май дадох този линк:

http://www.fierytrance.ru/

 

В него най-долу има книги. Ето ли директният линк

http://www.fierytrance.ru/books.htm

Разгледай тази за Audition-а. Това е новото име на кул едит откакто адоб е купиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и освен това самата процедура не е проста и има някои фини настройки, които трябва да вземеш под внимание- чети хелпове, експериментирай. От личен опит мога да ти кажа, че няма универсална настройка на пич шифтера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте! :ok: Най-накрая намерих правилния форум. Имам и аз едно "въпрос4е" хехе , което е малко по-обстоятелстжено дори от самата тема и колкото и да се 4удя дали да питам воб6те,.... е 4овърка ме отвътре и не мога да устя на лубопитството !!! :yes:

 

Бих помолил най-у4тиво за някакви рецензии на тема COOL EDIT PRO 2.0 :ok:

Надявам се някой да изкаже някакво мнение по въпроса за програмката, или да

сподели не6то по-пикантно относно тази ,или да даде съвет как да я оптимизирам и как да

използвам напълно възможностите й! Но за целта нека първо ми каже КЪДЕ мога да намеря

някакво по-обстоятелствено опътване или не6то от сорта на разбираем език (БГ;De;(Eng?-само в краен слу4ай :metalist: )) ! Вси4ко,което знам за гореспоменатата нау4их 4рез експериментиране ... :wallbash:

 

:thumbs_up: БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така. Първо, пише се !У!пътване. Второ, хелпа на програмата е повече от изчерпателен, а в чичо Гугъл има тонове инфо. Напиши cool edit pro tutorial и чети... другото е практика и експериментиране.

 

Най-пикантното, което мога да споделя е, че има най-ефективния noise reduction филтър, който съм ползвал!

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е невъзможно да се опише програмката с 2 думи (или дори в 2 страници), но от моите впечатления е наистина много ценна. Чрез нея имаш истинско звукозаписно студио вкъщи: можеш да миксираш голям брой пътеки (128 или нещо от сорта), да задаваш баланс м/у тях и да избираш кои искаш да се чуват и кои не, да ползваш множество ефекти по "недиструктивен" начин, тоест запазвайки аудио файла в оригиналния му вид, да регулираш и следиш по време на запис нивото на сигнала и още безброй екстри и хитринки, които в процеса на работа ще видиш. Мисля че е по-удачно, вместо да поставяш въпроса толкова общо, да питаш за по-конкретни неща, защото едва ли има много изписано на български за Cool Edit Pro - това е специализиран софтуер. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.