Jump to content
Българският форум за музиканти

Adobe Audition/Cool Edit Pro


Mityata

Recommended Posts

Има,аудишън 2 поддържа всички инсталирани ВСТ - даже си има цяло ВСТ главно меню...

ВСТ ефекти да...но инструменти някак си не успявам да подкарам.А ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куул и Аудишън са аудио-редактори,а не миди. Ако ти трябва миди редактор,това е нещо съвсем друго :) в Моите миди файлове ги създавам и обработвам в Сонар 6 а смесвам на отделни аудио-тракове в Про туулс. Но когато става въпрос за бърза обработка на отделен аудио-файл, куул си е много на място :offtopic-001: Огромната и най-важна разлика м/у него и аудишън е,че втората предлага използване по време на мултитраков запис прилагане в реално време на разни плъгини напр. като ефект или компресор,ама някои хора май обичат да говорят наизуст ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Записвам си аз ей тъй на...1-ва китара, след това 2-ра, и изведнъж като тръгнах да записвам 3-та, като пусна "рекърд" и минимизирам, за да изкарам Guitar Pro да се ориентирам и автоматично спира записа.Търсих по опцийте нещо от рода: "Спри запис при минимизиране", но без успех.Някой да има някаква идея как да го оправя това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здрасти.Ти с коя версия на Audition си?Аз сега пробвах мултитрак запис (аз съм с версия 1.5) и нямам проблем при минимизиране.Не открих опция за спиране на записа.Но ако не ти е любима програма я смени с някоя друга.Или Cubase или Sonar.Мисля,че се справят по-добре.

Редактирано от SGEORGE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

значи правя си записите на пистите, те са 5, но искам да направя така че да започват в едно и също време всички, защото барабаните ми се прецакаха и сега няма как да го натъкмя точно.Значи просто искам да въведа секундата в която да започнат да свирят пистите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

На всички записи които правя периодично по пистата се появява едно припукване, което дразни зверски. Нямам представа от какво може да бъде - най-малкото защото съм пълен леймър в записите. Първоначално ги забелязах докато преслушвах след записване, и поради това че праща сигнала обратно по кабела и в кубето, помислих че е от това. Но когато върнах настройката така че да праща в колонките на компа, проблема продължи.

 

Аз ли не правя нещо като хората? Компа ли е слаб? Реинстал? Ако да на какво? Ако и това не помага, кой калибър? За мен или за компа и софтуера? :)

 

Бас -> Line 6 Bass pod XT -> USB изходa му -> PC е пордедбата.

 

To е P4 2,4GHz с Hyperthreading ако не се лъжа, Creative Live 5.1, 512 RAM.

 

Благодаря предварително за отговорите Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

компа ти е достатъчно мощен,рама може да се каже,че е малко.от 1 гб нагоре вече се ядва,два вече е чудесно.но това разбира се при положение че работиш с разни вст инструменти на който им се налага да да зареждат доста семпли,а ако използваш повече от един картинката почва да става интересна.над 1 гб рам е препоръчително дори и да не ползваш вст.относно пукането на мен ми замирисва на малка латенция,респективно малък буфер,който в един момент когато да речем имаш насъбрани доста писти,започва това пукане,пропускане на семпли и други гадории.общо взето буфера не успява да се справя.и тогава е добре да го увеличиш,за сметка на по-голяма латенция разбира се.единственото което ми звучи странно е това,че до колкото разбирам пукането е на еднакви периоди така да се каже,което не е характерно за проблема,който описах по-горе.но не пречи да опиташ.проблема може да се реши и с преинстал на драйверите за звуковата карата,или тяхното обновяване ако са застарели,преинстал на програмата с която записваш,и не на последно място да се окаже,че е хардуерен(не дай си боже).

успех!!!

Редактирано от Wolfheart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това, за което пишеш, са типични "пуканки" от lost ASIO buffers. Увеличи си мално латентността на звуковата карта (USB която) - и готово. Само че тогава доста ще ти се забави възпроизвеждането в реално време. Виж си хелпа. И изобщо RTFM. :punk_guitar:

Успех!

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Поиграй си с филтрите:

Effects->Filters...

Има интересни работи, зависи ти какво очакваш де. Според мен за първична обработка върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.