Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Имах най-добри приживявания с D'addario 10-46. 3 месеца ги ползвах и на 3тия все още бяха приятни на усещане и изглеждаха нови :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

...D'addario 10-46. 3 месеца...

Сигурно искаш да кажеш 3 дни :hysterical:

 

Скоро пробвах DR Neon - гадни са. Не изкарах и седмица и върнах добрия стар Еликсир. ;)

 

checho, Polyweb покритието е доста по-дебело и струните са още по нескърцащи, пък и доста глухи. Силно се съмнявам да ти хареса. То всъщност е нещо като бета версия на Nanoweb. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз предпочитам струни от животински черва/жили, такива с каквито са свирили преди стотици години, ама няма из магазините по света и у нас. Някой да продава случайно?

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах веднъж такива "органични" струни или поне първите 3 се водеха за такива... Никога повече!!! :lol: Няма настройване, брат, на всеки трети акорд трябваше да донастройвам и така и не се оправиха за 1 седмица. Да не говорим за rasgueado-техниката на кво ги правеше. Иначе саунда е готин, но не чак толкова, че да мина на такива струни for good. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните на Elixir са много скъпи.Ernie ball-а са евтини и качествени.

 

Малко се лъжеш. Едни Елексирки ти излизат колкото два комплекта Ърни бол и малко отгоре, а ще те изкарат поне два пъти по-дълго, освен ако не концертираш често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Е то зависи и за какъв Ърни Бол става въпрос. Titanium reinforced също са с покритие и са доста издържливи, почти колкото Елексир, съответно са по-евтини. Общо взето се уравновесяват като цена/издържливост според мен. Останалото е въпрос на вкус. Иначе обикновен Ърни Бол не може да се мери с Елексир по това съотношение.

Редактирано от Blagoy Nikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз тази седмица осъзнах, че като минеш от 9-42 на 10-46 е супер гадно първите 2-3 дена. Едно време съм свирил с 10-ки и нямах проблеми, но от няколко месеца карам с 9-ки. С тях съм свирил непрекъснато и мислех, че са ми перманентно закоравели пръстите, слагането на 10-ките преди няколко дена ми разби напълно представите. Но пръстите ми вече се покриха с допълнителен пласт мъртва кожа и нямам особени проблеми вече, свиква се де. Между другото и двата комплекта струни са един и същи модел на D'addario, доста съм доволен от марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.