Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Yves Правилно си се насочил, струни 13-56 в настройка C на Гибсънска мензура (24.75) е перфект :thumbup: Струните не са "мекици" напротив - всички са приятно стегнати :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дънлоп, нямам скъсвания, ръждясване и изкарват най-дълго като тон 1-2месеца общо около70-80часа

Редактирано от Илин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D'Addario Pro Arte: Normal Tension, въпреки че 3та струна винаги ме дразни как звучи. По едно време свирех само със Savarez HT Classic, но са мега твърди за моите пръсти и започнах да имам доста проблеми с гърба от якото стискане. Звъкът беше готин иначе, доста bright и powerful тон, биха паснали идеално на фламенко китара с нисък екшън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дънлоп, нямам скъсвания, ръждясване и изкарват най-дълго като тон 1-2месеца общо около70-80часа

 

И аз съм с Дънлоп 10ки вече 2 месеца,още са живи като на колегата,за сега съм най-доволвн от тях. :)

Редактирано от Fallen6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто си взех Schecter-а, който е фабрично с 10-52 D'Addario съм с такива и не мисля да ги сменям, 'щото ме кефят супер много. :greenangel:

 

Пздрави!

Иван "Ванко" Пашов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично предпочитам за електрическа китара Earnie Ball 9-ки. Пробвах и 10-ки, които бяха супер, но имам zero fret и браждеше невероятно неприятно. Тааа аз лично ги сменям, когато не ме мързи да отида до магазина, но свиря доста агресивно чак съм късал 6-та струна 0.46 заради прекомерна употреба на флажолети ;):thumbs_up::), като я развивах се скъса на още 2 места.

 

И аз предпочитам Earnie Ball, но 10-ки. Обичам да дропвам китарата и я 'жуля' доста безкомпромисно. Карам за сега близо 4 месеца с тези струни, дропвал съм буквално всеки ден от стандартен 'Е' до дроп'B' и все още нямам скъсана струна. :)

Редактирано от Stupified
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Аз съм на корабни въжета- 12/68 "

 

От каде мога и аз да се докопам до такива да сложа и на моята яхта :greenangel:

 

По темата аз ползвам в момента Ernie Ball Beefy Slinky 11/54. За Дроп СИ са прерфектни !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм очарован от новото производство на Фендър и на акустичната и електрическата съм с тях. На електрическата съм с деветки, не помня защо паднах в размера. Акустичната май е с единайсетки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От някакво време насам карам с различни размери Ди'Адарио. За нормален строй 9-ки - 10-ки, за drop C 12-54, ама май твърди ми идват първите струни. Иначе съм доста доволен от марката, не ръждясват лесно и изкарват доста време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента:

 

GHS Boomers 0.12-.052 f. Arch Top

Gibson Brighr Wires .011-.050 f. LP

GHS Boomers .011 - .050 f. LP & Strat

GHS DG .0105-.050 f. LP

D'Addario .0105-.048 f. Strat

DR Pure Blues .011-.050 f. Strat & Tele

GHS Boomers & D.Markley Helix .010-.052 f. Tele

GHS Boomers & D.Markley Helix & E.Ball .010-.046 f. Fl.Rose trem

 

GHS Boomers 0.12-.052 f. Strat 1/2 step down-tuned

 

GHS Bright Bronze & GHS Infinity Bronze & Martin Marquis .012-.054 f. steel string ac.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как си запомнил всички? А как сменяш няма и да питам :)

 

Аз свиря с .013 - .056 Elixir Nanoweb на китарката(акустична), настроена в Ре. От четири години някъде мъча слуха на тези около себе си и винаги съм бил привърженик на Еликсир Нано, и в началото много се кефих на тона им(както и на скърцането :P), но малко по малко започна да не ми харесва; скоро пробвах Ърни бол(някакви обикновени, щото има и такива със специални намотки) и ми харесаха повече(върнах се на Елискир Нано да съм сигурен в сравнението си :)), сигурно ще пробвам и Полиуеб, но засега ще сменям бирата :)

 

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.