Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложете добра имитация на Гибсън?


petio1986

Recommended Posts

Значи да си купиш Епифон, щото е лъскав и да го предпочетеш пред студио е меко казано глупаво.Епифона е мейд ин чайна майна.Дори да е Корея все тая.Студиото си е USA.Аз моето точно за 1100 го взех така че не е невъзможно.

 

За Фендерите и скуаерите.Бих предпочел индонезийски скуаер пред мексикански фендер.Даже така и съм направил.Всичко извън USA не става по принцип и това важи и за двете марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм,че всяка китара в добри ръце и грижи служи добре на печен китарист.Когато Епито доближи Гибсъна,като цена ,за един начинаещ китарист препоръчвам да вземе Гибито.Най-малкото ще се оттърве от предразсъдъците на начинаещите китаристи (и не само) към отделните ценови класове китари,доколкото е възможно това.А за супер скъпи модели въобще не става на въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Що не си потърсиш добра китара, а търсиш добра имитация? 
Защото  китайските Гибсъни били  доста добра имитация , но пък   каква полза като не звучали никак добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://s170.photobucket.com/user/uran242/media/13716065_1152775101449788_4903491008249458815_n_zpsft3

 

https://www.facebook.com/PromoportalGermany/photos/a.1152774994783132.1073742257.104486322945343/1152775151449783/?type=3&theater

 

https://www.facebook.com/PromoportalGermany/photos/a.1152774994783132.1073742257.104486322945343/1152775118116453/?type=3&theater

 

Annihilator - Bang Your Head Festival - 15-07-2016

Някак си Джеф и компания успяват да свирят пред 30 000 публика с китайски китари за по 1000 лева.

В този български форум, в тази и в други теми, Гибсън имат страхотен съпорт.

Китаристи, които свирят с Гибсън Лес Пол най вече пред 4-те стени на стаята си и понякога 100-200 човека публика (а, късмет, де) мантрират всеки начинаещ, че никога не трябва да се купува нищо друго освен светият Граал на китарите.

По възможност най скъпия Гибсън. Иначе нямаш китара и не си китарист.

Редактирано от TONY
  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах това предвид... Хванах се за думата "имитация".  

Разбира се , че не е нито задължително , нито дори  строго препоръчително.

Аз не мисля , че почитателите на марката  са станали такива за да парадират с притежанието или поне това е на втори план , след като са оценили качества, които не са открили другаде.
 

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY, а ти защо пък така усърдно проповядваш НЕкупуването на Гиби или други скъпи неща?  :nono: 

 

Всеки си има мечти и приоритети в живота, нека си действа както намери за добре. :coolp:

  • Like 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз съм ти отговорил вече, ама не четеш.

От една страна, изработката не е достатъчно прецизна за исканата цена.

От друга, има много други марки, които предлагат доста по добре изработени китари и на значително по адекватни цени,

Понеже знам, че се ровиш насам натам , прочети и мнението на потребителите в самите Американски Щати.

Вярвам, че няма да ти се наложи да търсиш много, за да прочетеш, че и много американци смятат цените на Гибсън за неадекватни, спрямо качеството, което предлагат, както и според състоянието на пазара, пренеситен вече с доста добри китари, на супер адекватни цени.

Отделно, казвам, че ако голями професионалисти е ок да си купуват скъпи Гибсъни, а някои даже могат да свирят и с горен клас Епифони, на състоянието в което е музикалната сцена у нас, включително цялостно икономическо, този масова истерия по купуване на Гибсъни си е жива показност и юнашко изхвърляне от комлексарщина, а не някакво оценяване на някакви супер качества, дето ги няма другаде.

В крайна сметка, повечето Гибсън притежатели у нас свирят пред 4-те стени на стаята си или пред публика от приятели, съученици и роднини. Просто Факт. Има и другата крайност - някои доста добри музиканти, умират да свирят на техника за възможно най-малко пари. Аз донякъде се опитвам да следвам средният път (без да съм будист) и не виждам защо,

трябва винаги да става като в онзи виц с дамските превръзки. отишъл човека да купи едни пръвръзки, а накрая го убедили

да купи пълно риболовно снаражение, лодка и джип. Така и тук, От купуване на бюджетен лес Пол, се стигна до това, че

не трябва да се взимат висок клас Епита, даже и Студиото не е ок, най-добре да се скача на Гибсън Лес Пол Стандард. И това е всеки път, като някой начинаещ поиска съвет.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ аз от някои постове разбрах тъкмо обратното, че в стая със стандарти и къстъми едно студио понякога звуква най-добре...

Недей с такива силни думи, истината е винаги по средата. Всеки да си купува каквото му е по джоба и каквото му харесва.

Освен това във времето на универсалните комуникации има хора които свирят само в спалнята си и имат 1 милион последователи в Интернет.

А пък да умираш да свириш на най-евтината техника е обратна снобария, ще ме прощаваш. Егати мазохизма, ако си добър музикант... какво и на кого доказваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха сега де, русата или черната?

А всъщност която китара можеш да си купиш , тази е най готината, уви факт, и най важното инструмента ТРЯБВА ДА ТИ Е УДОБЕН!

 

Също начинаещия не е наясно какъв инструмент му е необходим, не визирам цената .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хартман извадка от Томан показва следното :

Gibson LP Studio Faded - 711 euro  доста орязана.

Gibson LP Studio 2016  -  от 1100 до 1600 euro

Gibson LP Classic Plain - 1500 euro

Това в  най-добрия случай е около 1500 лв  за изрязано студио.

Къде ги видя тия 1100 ?  Евро може би.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мдаа ЛТД 1000 е около 1000 евро и е ехеее.Конкуренцията е лоша работа.Да ме извиняват от Гибсън,но там искат пари за това,че пише гибсън на дръжка за лопата.Кое как звучи няма да коментирам всеки си преценява сам.За 1100 лева има употребявани гибсъни що да няма.

Редактирано от Ламби
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.