Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Не пробвах да го преинсталирам сам, защото като пробвах едеин път и после стана още по- зле.Дисковете ми са в рейд масив и нещо се прецакаха настройките.Все пак не съм компютърен спец.Щях да си загубя много ценна информация.Затова предпочитам някой друг да го преинсталира.А преди да стане проблем преинсталирах Кюбейз, но нещата пак стояха по същият начин.Сега всичко е ок, след преиснталацията, но ще знам друг път ако стане за рекавъра.Знам че не му е мястото да питам тук, но пак се сблъсках с гаден софтуерен преоблем след като си добавях някой VST-та.Става дума за Antares Auto Tune.(последната версия)Преди работеше в Кюбейз без проблем.Сега като я инсталирам не ми се появява в списъка с VST - тата(там където се слагат ефекти) и в менюто Plugin information ми е отбелязана като UNLOADABLE.Как да направя така че да я разпознае Cubase?Пробвах да я инсалирам в C диск, после в D директно в папката VST инструменти.Все не става.Хм.Хелп.

И още един въпрос, който няма място тук във този раздел,но нищо... :thx:

Cubase 4 -ката работи ли стабилно,имам предвид нелицензираната версия и дали има кракове и дъра - бъра които да не правят проблеми и като си работиш да ти изпише някоя грешка и да трябва всичко наново да се прави?Не питам откъде.Питам дали...

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се държи не мога да преценя, защото съм с МНОГО гадна саунд карта ALC655 с отвратителни драйвери, които правят проблем дори на Winamp или KMPlayer. Крашва се, не тръгва - както дойде. Това може и да е от самите драйвери.

НО, все пак мога да направя нов проект, да заредя плъгини, да отварям стари мои SX3 проекти, да ги просвирвам, да свиря в "реално" време (просто имам 30-50мс латенция, но все пак работи) с плъгини за бас/дръмс.

И освен това човекът, който ме светна за тоя релийз, ми каза, че при него се държи добре. Тоест може би работи! :hysterical:

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХОРА,имам нужда от малко помощ с тая програмка.

Пурво да спомена,4е ме няма много в тия работи,но ми се налага да си направя запис в CUBASE SX3 ,и се полу4ава горе долу,зву4и добре,но след това по какъв на4ин да си изведа запоса на диск ,как трябва да се трансформира фаила и откъде,това което правя е следното пускам в audio track 1 instrumentala а в другия се записва моят глас,но после освен да си го пускам на себе си.....друго ....така ако може и да ми кажете какви настроики трябва да избера,имам в предвид delay.modeley,chorus,utube, и на какви 4естоти да са настроени,съшто и настроиките на микрофона и синбека.Не цяля баш професионален запис,но просто ми се налага без студио в домашни условия с компа да си запиша няколко пар4ета и да ги сваля на диск после.Хора раз4итам изцяло на вас!!!4акам отговори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах Cubase 4 - ката само че Cubase Studio 4.

Ужас.Веднага се крашна.само като отворих и цъкнах тук там да разгледам интерфейса и вече се бъгна.Ще изчакам за нещо по-стабилно.Явно това не е официално кракнатата версия.За сега ме удоволетвоярва SX 3 напълно.Даже се зачудих на Кюбейс 4 защо не мога да създавам 5.1 канални тракове или с повче канали.

Май като се опарича ще си купя оригинала.Но кога ще стане това.Все пак съм ученик още.Не ми се намират всеки ден ей така 1800 лв.

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cubase 4 Studio НЕ подържа съраунд функции, а и това не е единственото което отсъства от нея!!! Тя е орязана версия, спрямо пълната версия 4 е както SL3 преди беше спрямо SX3!!!

Повече инфо относно разликите във версиите:

http://www.steinberg.net/1051_1.html

http://www.steinbergusers.com/cubase/compchart2.php

Поздрави!

Редактирано от abstract iv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно това не е официално кракнатата версия.

 

 

...аха ша почакаме производителите "официално" да почнат да си ги кракват :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Питаш неща, дето хората цял живот ги учат и пак не ги могат.

2. Има 100 (сто) теми из Форума по тоя въпрос, можеш да потърсиш инфо.

3. Най-добре намери някой да ти обясни Ф2Ф, че така могат да минат години... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Cubase LE 4 на диск-официално закупен от мен като си купих Alphata на Lexicon, онази джаджа за да включвам китарата и микрофона заедно и от там с USB в компютъра. Но не знам как да я кача на форума и дали е редно. Ако някой компютърджия я иска може да му я дам за си я запише с уговорката да ми покаже това-онова. От София съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са неща, които не можеш да разбереш от някой форум. Cubase е доста сложна програма и най-добрия начин да я научиш е ако някой ти показва нагледно кое как става или като прекараш много много време наблюдавайки как се работи. В случай, че нямаш такъв човек под ръка ти препоръчвам да си изтеглиш някой видео tutorial и да гледаш и слушаш внимателно... трябва ти само да знаеш достатъчно добре английски и да си в час с някои термини. Гледай видеото и едновременно с това пробвай на твоя cubase всичко, което показват...

 

успех! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че програмата има също така хубав и разбираем help файл, все пак това не е совалка. Стига нивото ви на английски да е достатъчно добро, за да се оправите по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам за качествени семпли - ВСТ програма за пиано.

И още един въпрос. Как мога да разцепя барабаните на отделни, в смисъл да не са във едно общо ами по отделно- kick hihat snare cymbal1 2 3 4 tom 1 2 3 4 и т.н. за да мога на всяко по отделно да слагам Izotope Ozone през миксера, използвам Adddrums и Zdrumer, но звука от тях излиза през едно общо master, а не по отделно.

И още един въпрос за ВСТ за семпли от синтезатор - synth.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.