Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Мисля че нищо няма да стане с тоя гейм-порт, аз имах преди същия проблем с моя миди кийборд и със същиа тип кабел (midi->serial bus ако съм разбрал правилно!), опитвах се преди да го вържа към Creative Soundblaster Audigy Live! -> никакъв резултат! И без да искам да те отчайвам още, но за абсолютно същия проблем съм чел да реват хора на поне още 20 други форума! Струва ми се че подобен клас карти си ги правят за геймс и за слушане, не за музициране, и май нямат никакви драйвъри за миди интерфейси! Смених по-късно на Delta 1010LT на която си има директни midi in/out портове барбар с драйверите и всичкото, само си мушнах кабела в нея (стандартен миди към миди кабел тоя път!!!) и кийборда ми веднага цъфна сам в Cubase, от тогава свири, пее и с пръсти щрака, никакви грижи повече :thumbs_up:!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък точно с гигабайстко дъно , такъв кабел (миди -> гейм порт) и CMI8738 (4 канала) съм правил този номер и си свирех ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш ли индикация за сигнал по миди път? Ако да - виж какъв драйвер ползваш за звуковата карта, трябва ти асио за ВСТ инструмент..... www.asio4all.com e добър вариант за свирене в евтини карти без собствен асио драйвер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

А някой знае ли с какво 4 версия е по-добра от 3? Аз съм SX3, обаче, като станат повече траковете по брой а и по вид, ВСТ инатрументи и плъгини, почва да дава яко грешки. Бъгясва от всякъде! Та се чудя дали да мина на 4?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук сравнителна таблица с разликите м/у всички версии :music::

http://www.steinbergusers.com/cubase/compchart2.php

 

Относно проблемите ти с SX3 - такива неща обикновено започват да се появяват при не особено силни параметри на системата (слаб процесор, недостиг на мемори, евтина саунд карта и т.н.) а също и при боклучиви плъгини! Аз бих ти препоръчал да прегледаш това тук - това са DAW компоненти за безпроблемна работа (относително понятие!) с Cubase които Steinberg препоръчват:

http://steinberg.net/547_1.html

Това би трябвало да са нещата с които при наличие системата би трябвало да работи без проблеми с програмата (макар че всеки си има своя дефиниция за понятието "проблем")!!! Лично аз не съм имал никога проблеми с C4 откакто съм с него, единствените такива се появиха само веднъж поради употреба на бъгави и нестабилни vst плъгини които просто разкарах от употреба и с това проблемите приключиха :yahoo:!!! Едно от най-очароватилните нововъведения във версия 4 за мен лично е възможноста за drag&drop fx plug-ins без промяна на настройките им от слот в слот във миксера (при натиснат alt-key направо се копират!) също и чудесния пакет с VST3 plug-ins които са невероятни :D ! Но разбира се това не е всичко :hysterical: !!! Greetings !!!

Редактирано от abstract iv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Abstract iv! Прегледах инфото. Явно има някои нововъведения, ще пробвам. Иначе от 4 месеца съм с Core duo 6700, дъно Asus P5 deluxe, карта Audigy 2 която скоро ще пенсионирам), плъгините които ползвам са основно waves и PSP, инструменти - Halion 3, Hypersonic, DFH, NI B4. Една от грешките, които често ми дава е нещо от сорта на "Runtime was recuested to cloсe the program on unusual way, system may fall". Другата е доста дълга, но започва с "A serious problem occure... ...save the project with different name and restart the application...". Сигурно греша някъде в целия процес... Повечето ми проекти са с по 4-5 миди и 25-30 аудио канала 48/24.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравей, нов съм във форума и искам да те попитам нещо приятелю, извинявай, че на ти. Китарист съм любител. Преди дни купих една звукова платка външна -Алфа на Лексикон.Към нея дават и диск с тази програма Cubasis 4, но немога да я усвоя. Нещо повече купих си за 25 лв. една книга-"Компютърно музициране4, където на български е описана пък Програмата Cibasis VST. аз съм на години и обичам да чета. Та въпросът ми е -мога ли от някъде да намера или програмата описана в книгата или нещо за тази от диска.Моля за съвет

gatzo@mail.bg а иначе д-р Б.Фурнаджиев Унг -Отоневролог, София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От близо 3 години си работя с прословутия софт, но не знам какво стана вчера.Започнах един проект и като отворих мискера с бутона F3 ми се затваря програмата и се чува bzzz.

Някой стари проекти като ги отворя тъкмо когато се заредят VST - тата програмата се затваря и т.н.Не знам какво да правя .Ако някой има идея да каже, иначе го носля за преинсталл на Windows .

Хм.Интересно.Като направя нов проект,запиша го и го отворя наново всичко си бачка, а старите правят проблема само.

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви само не ми давайте смешни отговори като :"Ами , не натискай F3."

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с Ф5 и Ф6 :) (на мен там са ми втория и третия миксер).

 

Може да опиташ от Control Panel/Add Remove Programs да избереш Кюбейс -> Repair. Някой път нещо се омотва по настройките или де да знам и почва да се крашва. Особено на 4-ката вече не знам кой път го правя тоя номер...

Явно кракинга нещо е зле. Досега най-яката версия на Кюбейса, която съм пипал, е последната "тройка" -> SX3 .944...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта.Вече го занесох за преинсталация.Мился че като стане нещо такова няма нищо по-добро от преинсталация .Действа освежаващо като цяло, но може би трябваше да не бързам и да пробвам с repair - a.

Нищо.Все пак благодаря.

А и да питам като каза за Cubase 4,кракнат ли е вече?Само питам дали е кракнат.Не питам откъде... нали.ъъм :)

за да сме по правилата на форума ...

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хе хе , не се прави на чукнат , знайм та какво целиш (не че аз не искам , но ...)

иначе още малко оффтопик - защо го "носиш" за преинсталация ? Не е толкова сложно да си преинсталнеш Win-а сам . Освен ако нямаш някакви линцензи забрани да направиш това .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.