Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

...с моя донгал варви и ПЦ и Мак кубасе , в инсталационното двд има инсталации и за двете ОС ..... защо ще даваш 800е , ако имаш ЛЕ го упгреидни на половин цена.....

Нямам ЛЕ, но точно затова питам, защото мисля да инвестирам в аудио интерфейс, който идва с Кюбейс ЛЕ.

 

Аз си купих само донгъл в нета и всичко живо ми е легално вече...

Аз също съм проучвал въпроса. Но доколкото разбрах не може да се ползва с чужд сериен номер. Примерно двама да си купим Кюбейс и да си го ползваме с един и същ номер. След като имаш номер се прави активация на сайта на Щайнберг, след което получаваш лиценз, който се слага в донгъла. Лиценза може само да се мести от донгъл на донгъл, но не и да се копира. Иначе нямаше да има кракове и други глупости, а всеки щеше да си купи Щайнберг Кий за 30$ и да си копира лицензи на воля. Поправи ме ако греша. Благодаря! :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък доколкото знам , самия донгъл притежава серийния си номер в себе си , а при активацията мисля , че се добавя и този файл в него . Иначе аз имам Cubase LE , за колко мога да го ъпдейтна ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50% офф имало уж. Но аз вчера на сайта не успях да намеря точно такова инфо, а отстъпката беше по-малка. Най-вероятно не съм го анмерил, защото не търсих достатъчно усърдно.

 

Според мен серийният номер е със самият софт. Конкретно за продуктите на Щайнберг - с донгъл (ака Щайнберг кий) идват само Кюбейс/Нуендо. Всички виртуални инструменти и други плъгини са без. И трябва да имаш съществуващ такъв донгъл, за да си въведеш серийния номер и да завършиш активацията. След това можеш да местиш лицензите както намериш за добре, но не и да ги копираш! Един донгъл може да носи МАХ 50 лиценза ли беше, не съм сигурен. Но има лимит. След като свърши "мястото" трябва да си купиш нов и да трансферираш някои от лизензите, зависи как те кефи. Нещо такова. Но всичко това само съм го чел. Нека помогне някой, който е от "светлата страна" на барикадата. :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...като стана дума за кубасе 4...ми е интересно кой какво ползва за сайдчейн....аз съм на DB audioware и не съм особено доволен...

 

Ima edin trick sas C1 na Waves za Cubase Sidechain.Napravi search i shte namerish info iz neta kak stava.

 

....това е стар трик и съм го пробвал много пъти :-)...но ми е тромаво щото трябва да е група, пък отляво, пък отдясно.....интересно ми е по-скоро кой какво ползва.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли след като съм направил аудио дублаж на един филм с Cubase да импортирам или заменя крайният микс във видеофйла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ти е странно заглавието на темата, честно казано ;)

 

 

По принцип в Cubase няма проблем да се подменя саунда на видеото, но после с експортването - не знам каква ти е крайната цел.

По-добре е да ползваш примерно Vegas за такива цели - той си е предвиден и за аудио и за видео монтаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за заглавието на темата.То това е по-скоро въпрос към някой който разбира повече от мен.Всъщност крайната цел е да миксирам аудио дублаж към основното аудио на видеоклип (да кажем че ще превеждам един видео материал от англ. на български - не аз де, а един приятел) и крайната ми цел е да изкарам видеото с новия аудио файл който е с превода.Изтеглих си Sony -то Vegas 8.00 .Преди бях правил с нея един монтаж , но не с 8 -цата.Не иска да ми отваря видеофайлове.Нито mpeg ,нито avi.Нямаше никакви видео ефекти и тайтъли и такива работи които ще ми трябват.Не знам дали е от версията , но май четох че не работи много адекватно защото е демо версия с крак.Иначе няма проблем с времето на употреба , ама май само мога да си я гледам и толкова.Може би ще ми трябва някоя по-стара версия, дали ще стане с такава?

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кубейс може, а нуендо - още повече

 

не ползвай вегас ако държиш на качеството на звука - аудио енджина му е плачевно зле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с последното. Съвсем читав си е ейнджина на Сони. Ще свърши перфектна работа за дублиран филм - това го правя почти всеки ден за една телевизия. Много ми е интересно каква разлика може да се намери в звука на един МПЕГ2 файл експортнат от Сони Вегас и от Кюбейс с еднакви параметри. Още повече, че форматът е разработен от Сони. С Вегас работят повечето телевизии у нас. Така че съветвам salt да използва Сони за дублиране на филми. Не че с Кюбейс не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Вегас работят повечето телевизии у нас

:)

Просто защото телевизиите са в повече. :)

 

 

Иначе не че е невъзможно, но не се практикува ...

 

Варианта е трансфер на мета данни от видео към аудио софтуера и обратно. обикновено OMF или AAF.

ползвай си вегаса и пр... няма грижи...

 

За ЛОЕ искам да споделя, че обикновено мастер правен от музикант, на баба ми на телевизора не се чува,

Та мо'е да забраим за качеството на звука. Да не говорим, че свръх рядко - в амбицията си да изкара свръх качествен звук от някаква посрана камера - "аудио спеца" носи различен семпълрейт, който по неволя си конвертирам за да съвпадне с видеото.

За графичните дизайнери по-същата линия искам да споделя, че 9 кв. м. Векторен плакат на 300 дпи и ЦМИК цвят също не става за ТВ нищо, че е с прекрасно качество

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално :hysterical:

 

То не случайно има отделни мастеринги за CD, за радио, за телевизия, за кино...просто си има различни изисквания и параметри, които с повече ровене и четене могат да се разберат :)

 

А ти я всички пинизи важат с пълна сила и за видеото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.