Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

А аз искам само да те попитам...като изкараш спектрограмата...знаеш ли какво да правиш с нея? :cheers2:

правя си снимки и стават много яки тапети

ползвам Elemental Audio Systems InspectorXL

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо Кюбейс 4.0 е два пъти по-скъпо от Кюбейс Студио 4.0 ? Това много ми е интересно, понеже тия дни ще купувам ...

 

Иначе промоцията за половин цена (на вече собственици на стари версии) си върви до края на тая година - до 31.12.2007. Така пише в нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото просто Cubase 4 има повече неща от Cubase Studio 4 :hysterical:! Тези които ги интересуват какви точно са разликите между двете версии за да преценят коя версия е по-подходяща за тях могат да видят подробна сравнителна таблица тук а също доста инфо можете да намерите и на http://www.steinbergusers.com/cubase/questions.php :D!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slim Slow Slider Sidechain Compressor (Mono&Stereo versions) :thumbs_up:!!! Супер е, макар че с Cubase 4.1 вече няма нужда от него :)!!!

Може да се изтегли от тук както и всички останали плъгини на Slim Slow Slider:

http://www.geocities.jp/webmaster_of_sss/vst/

ВСИЧКИ СА НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНИ И СВОБОДНИ ЗА УПОТРЕБА ;)!!!!!!!!!

Enjoy :ok:!!!!!!!!!!!

...не можах да го подкарам....:-)...но със сигурност на някой ще му свърши работа......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slim Slow Slider Sidechain Compressor (Mono&Stereo versions) :greenball:!!! Супер е, макар че с Cubase 4.1 вече няма нужда от него :greenball:!!!

Може да се изтегли от тук както и всички останали плъгини на Slim Slow Slider:

http://www.geocities.jp/webmaster_of_sss/vst/

ВСИЧКИ СА НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНИ И СВОБОДНИ ЗА УПОТРЕБА :thumbs_up:!!!!!!!!!

Enjoy :thumbs_up:!!!!!!!!!!!

...не можах да го подкарам....:-)...но със сигурност на някой ще му свърши работа......

 

Ами не знам с какво се опитваш да го подкараш, но в случай че се опитваш да го покараш с Кюбейс може да погледнеш ей този туториал :thumbs_up::

Принципно плъгина не прави сам сайдчейна, за да стане това първо трябва програмата хост да има съпорт за сайдчейнинг какъвто конкретно в Кюбейс дълго време нямаше просто, това се появи като официална функция чак сега в най-последния ъпдейт!!! До преди това единствения начин да се направи сайдчейн с тази програма беше този "заобиколен" начин който е показан във видеото от линка горе, за което се изисква да се зарежда quadro group-трак...! Плюс това се правят настройки и по самия плъгин, той не прави по някакъв автоматизиран метод сайдчейнинга...

Относно употребата на този плъгин в други хост-програми съжалявам но не мога да помогна защото не съм запознат с други такива :greenball:

 

Забележка: За примера във видео-туториала НЕ Е използван този плъгин, той е само показно за схемата на раутинга, но по същата схема се получава сайдчейнинг и със Slim Slow Slider плъгин-а :)!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , искам да попитам как се настройва метронома да отчита неравноделни времена ,например 9/8 или 11/16 полутах се доста и не можах да го настроя. До сега не ми се беше налагало но сега ми предстои един запис на народна музика и нещо се затрудних,моля помогнете ми. Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cubase / Project / Tempo track (Ctrl+T) / и в полето - time signature, там където пише 4/4, маркираш с мишката и си пишеш желания размер, например 9/8,

след което метронома, ще ти подава необходимия размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....да ....за размера да//.......но за метронома : контрол + копчето за метроном и излиза меню от което му задаваш как точно да трака метронома...:-)

поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес си зех синт

свързвам го с миди кабела към саунд картата(c-media)

пускам си кюбейс

праа си един миди трак

на аутпут слагам hypersonic

на инпута - MPU-401

обаче ефект никакъв

явно не ми го разпознава

оттук нататък кво?

(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да сложа на Миди Фаил VST инструмент,знам 4е трябва да махна Programs Change за да ми остане новиа VST инструмент но пак се връща на пиано

помогнете моляви

Skype : mario_thecall912

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А зареждаш ли пресет в Хайпърсоника?

Пробва ли да сложиш на инпута Ол миди инпутс?

И ква е картата кажи, как си го вързал, с петици към геймпорт ли ти е кабела?

Имаш ли миди он-офф на свирката и включен ли е?

На кюбейса оправени ли са ти ВСТ кънекшъните?

За друго май не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабела е 2 петици към геймпорт

установи се че изобщо никъде го няма геймпорта като миди вход

дизейбълнах дънната саунд карта

са като пусна midi monitor-a ми казва "no MIDI input devices"

проблема не е в синта(респективно кабела) защото на друг компютър си бачкаше

някой ако е имал такива проблеми да помага

(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е картата, чийто гейморт се опитваш да ползваш? Ако дъното ти има геймпорт , ейбълни дънната карта и пробвай от него. Макар че на гигабайтските дъна трябваше май да им се презапояват 15 пинките, за да тръгне миди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

картата горе съм писал - C-Media 4 входа

иначе от дъното нямам изведен порт

кюбейса намира някъв mpu-401 но той си е на дъното и не приема никъв сигнал от него

(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.