Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

:greenball:

Тук така и така е станало въпрос за Нуендо , та да питам за един мой проблем който много ме изнерви днес :metalist:

Та значи ползвам си аз NUENDO3 от известно време, ползвам си плъгини АСИО драйвер , ВСТ инструменти и всичко както си му е реда и си бях много щастлив:) до днес :) когато си заредих един проект. натискам плей бутона и не се чува нищичко, а Output индикатора си скача нормално, но звук не се чува. Явно съм го mute- нал отнякъде , но незнам откъде мама му стара и защо изобщо се е случило това, като не си спомням да съм правил нещо което да не знам какво всъщност прави. Пробвах и други проекти- е все така си е.

Някой ако се е сблъсквал с това моля да помогне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, имам един проблем със записа в Cubasse. импортвам си миди-то, включвам си китарата с ефектите и го пускам да записва и всичко си е ОК, записва си се всичко точно, обаче като му дам да го експортне, експортва всичко друго но не и китарата. пробвах и само китарата да запиша, но или се записва само като акустична или въобще не се записва. някой ако може да помогне ще съм му много благодарен. благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На съм сигурен много на Cubase как беше , но мисля , че от някъде се селектваше или "Entire Mix" или изхода на картата , т.е. това което чуваш да се експортне .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обясни по-подробно кво правиш?

къде са тия ефекти

в cubase ли са или китара > процесор > комп?

 

казваш че имаш проблем със записа,

после се оказва, че е с експорта...

Редактирано от antonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефектите не са от Cubase. През cubase си пускам Revalver MK II с ефектите, и като пусна на запис то си го записва като файл на Cubase, и там всичко си е ОК - ефектите си ги има, но ги има само в програмата. Аз обаче искам да го експортна като mp3 или wav и ефектите да се запазят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Свързах два монитора към компютъра си.Единият 1-востепенен а другият 2-ростепенен.Идеята ми е да мога да виждам по-голяма част от миксерите на програмата или на единият основната работна част на програмата част, а на другия ноти.Приплъзнах с мишката миксерът на Cubase,но той остана вътре в програмата.Въсщност програмата не ми позволява да изкарвам елементи извън нейният основен прозорец.Ако я изкарам цялата тогава става , но целъта не е това, защото пак цялата програма отива само в един монитор.

Някой да има представа какви настройки трябва да бутна за да може да си виждам на единият монитор една, а на другият друга част от Cubase?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Здрасти , просто разпани целия кубеис на двата монитора......ако кликнеш махимайз ще се отвори само на един монитор......

Мерси.Стана.Наистина било много тъпо,ама като нямах представа как става.Е сега знам.Мерси пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да сложа вст ефект на миди трак в кубеис?Както виждам може да се слагат само на аудио трак.В абелтон примерно може да слагам вст директно върху миди :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.