Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Предлагат различни блендове. Еспресото, което пих там, доста ми хареса и не ми се стори твърде кисело. Повечето хора, които ходят там, си поръчват вакуум кана, дрип и тн. кафета.

 

Аз мляно си взимам, защото мелачката ми е прецакана, скоро трябва да си взема нова и пак да мина на зърна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето хора, които ходят там, си поръчват вакуум кана, дрип и тн. кафета.

 

Личното ми мнение е, че това е снобария и (като всяка такава) няма много общо с харесването на истинското, хубаво кафе. Ясно е, че едно такова заведение има потенциал да се превърне в магнит за новополирани селяни, което няма абсолютно нищо общо с желанията и усилията на собствениците разбира се, но за съжаление става така и не само у нас.

 

Ще се отбия да пия едно еспресо тези дни и без това имам работа в района.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ясно е, че напоследък и кафето (както и крафт бирата) е обект на интерес от страна на хипстърите, но специално това място не ми е направило впечатление клиентелата му да са "новополирани селяни". Всъщност, като съм бил там, най-често се завъртат разни чужденци и приятели на собственика и баристата.

 

Както и да е, и аз предпочитам еспресо пред дрип пот, френска преса и подобни, но винаги ми е интересно да пробвам нещо различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чъки имат много хубаво ( по мой вкус) еспресо ,а колкото пъти се излъжа да си поръчам френска преса или дрип пот или нещо от рода, толкова пъти се пренасям веднагически в американско заведение от сорта на Дени'с с кафе на кани....Което между впрочем също не е лоша напитка, просто няма много общо с кафето...

 

Иначе мястото засега е закътано а и понеже е много малко, няма как да привлече масова снобария...Иначе аз там редовно пия техния безкофеинов бленд, че старост нерадост, трябва да пазим кръвното...

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се похваля с новата си ръчна японска кафемелачка, край на купуването на мляно кафе :)

 

http://www.vintageclub.bg/product/hario-rachna-kafemelachka-skerton-156

 

(взех я чрез един приятел и ми излезна 65лв вместо 89)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имах възможност да мина през Чъки. Поръчах си еспресо (от техния бленд), не беше лошо. Взех 150 гр. за проба вкъщи. Пуснах едно кафе, отново не е лошо . Кафето е печено разделно (т.е. всеки сорт в бленда е изпечен отделно и до определена дълбочина), като някои от сортовете са доста светло изпечени. Киселинността е на границата за моя вкус, бих го сравнил с Домани бленда на Домани. Датата на изпичане е 2 XI, т.е. прясно.

 

ПП: Мелницата си е 65 лв, например тук:  http://dabov.bg/equipment/kafemelachki/Hario-ruchna-kafemelchka-skerton

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите впечатления от кафето, което ни изпекоха любезните хора от Домани. И според мен се е получило много добре. Много мек и балансиран вкус, особено за моносорт. Много ниска киселинност и съвсем мека горчивина. Ако трябва да го сравня с Виваче, в което въпросният жълт Бърбън участва в голямо количество, вероятно се губи малко аромат и тяло, който се придава от други кафета, но пък тая кадифена мекота...

Ползвам вече 3-4 дни и съм доволен. Бих повторил ако пак се съберем, а и социалното събитие си заслужаваше отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Да, наистина кафенцето излезе доста успешно, поради което разбира се, свърши :).

Може би по-нататък трябва да се сдобия и с по-прилична от моята мелачка, за да е всичко съвсем ОК, но и с тази докарах доста добър вкус. Забелязах също, че с обикновената цедка както и да сучеш, все се получава по-добър вкус, отколкото с кремацедките.

 

За да не седя в "кафен" вакуум, реших да потърся евтино кафе в търговската мрежа, което е по-приемливо и се спрях на по-препечената (червена) опаковка Bellarom кафе на зърна 100% арабика. Бяха я намалили на 6 лв. за пакет от половин кило.

 

Е, нямаше как - взех си. Арабиката не е от най-изтънчените сортове, но по вида на зърната личи, че наистина си е арабика. Вкусът на кафето определено не е на нивото на Доманито, но на тази цена си заслужава всеки лев, а и е доста добре - не е кисело, примерно като арабиката на Dallmyar. По-горчивичко е изпечена, има си и мекота известна - бих сложил кафето, на нивото на кафето, което взимам от Bianchi, но с доста по-съхранен аромат.

Каквото и да си говорим, за 12 -14 лева килото, това си е приличен DEAL :D.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми се наложи да си направя набързо кафе в офиса, че ми се приспа на един мийтинг, но нямах време да ходя до еспресо машината с мелачката, вместо това на всеки етаж имаме малки кухнички с едни машини, работещи с монодози. Имах много ниски очаквания. Изненадата ми обаче беше голяма, защото екстракция на трийсетина мл кафе стана за поне 20 секунди, а кафето беше прекрасно! Толкова добро кафе май не се е получавало на профи машината, вероятно и защото едрината на мелене не е добра. Та се замислих, че ако човек няма пълен контрол над процеса, по-добре да ползва монодози, автомати и прочее, защото се получават очевидно по-добри резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрав за кафеджиите с

Tu Cafe´

Чак на мен ми се допи !!!

Машала! Евала! НаЗдраве

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрав за кафеджиите с

Tu Cafe´

Чак на мен ми се допи !!!

Машала! Евала! НаЗдраве

http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/65740-%D0%9D%D0%B0%D0%B9-%D0%B3%D0%BD%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%87%D0%B5/page__view__findpost__p__476672

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, недей така брутално, чак главата да и разбиваш :greenball:, въпреки че и на мен специално това парче ми вгорчава кафето, а и преди години го въртяха до повръщане. Семплерите са много полезни машинки, но не трябва да се прекалява...

 

ПП: Ако има желание за нов проект custom roast, давайте да го мислим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пия доста по-бавно и съм все още на половината на пакета, а брат ми преди седмица се върна от Холандия и ми подари пакет 250 грама прясно изпечено кафе от някаква подобна на Домани пекарна в Маастрихт, така че съм зареден за следващите няколко седмици... Но къстъм кафето се получи доста добро, бих си взел отново, ако успеем да се синхронизираме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз със сигурност ще купувам по-голямо количество преди Коледа, да речем след около месец, тогава ще купя вероятно килограм, ако не и повече. Ако тогава си готов-сигнализирай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.