Jump to content
Българският форум за музиканти

Direct Injection (DI) Boxes


IvanDTr

Recommended Posts

Аз имам един въпрос.Значи имам GI 100 и включвам китарата в input-a, а микрофонния изход е с кабел канон-жак който влиза в line in на компютъра.Защо не усещам да има някаква разлика във звука когато китарата е включена директно с кабел в line in и когато минава през DI Box-a?Просто не мога да разбера смисъла на устройството.Някой беше писал че става дума да се ползва за включване в микрофонния вход или не е така?За това че можеш да свириш директно в пулт с DI box-a ясно,обаче в компютъра и да включвам и изключвам симулацията на 4х12 пак не се променя звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоя случай няма особен смисъл от ди-бокс. С твойта верига правиш сигнала от небалансиран в балансиран и после в линейния вход отново го правиш небалансиран. Импедансната конверсия също няма значение за теб, тъй като линейният вход на картите е достатъчно високоомен, за да не се скапе сигнала. Единствено не знам как ти стига нивото за запис.

Редактирано от tanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте, търся си DI Box, с който едновременно да мога да записвам от ел. китара чист DI сигнал и да правя monitoring през процесор и съответно да записвам и двата сигнала в отделни канали на интерфейс. Колебая се между тези 2 DI box-a:
http://www.thomann.de/gb/behringer_gi100_ultra-g.htm
http://www.thomann.de/gb/palmer_pan_01.htm
Кой от двата е по-подходящ за тази дейност?

Редактирано от teodor624
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз също записвам китара директно в аудио интерфейса си и смятах да си взимам този DI-box - http://www.thomann.de/gb/behringer_gi100_ultra-g.htm . Преди да го взема обаче, се оказа че също така ще купувам и предусилвател, който ще ползвам за микрофон - http://www.thomann.de/gb/presonus_tubepre_v2.htm . Ако включвам китарата в този предусивател, ще отпадне ли нуждата от DI-box-a?

В единия случай веригата е китара -> di-box -> preamp -> audio interface
в другия -  китара -> preamp -> audio interface

Ще съм много благодарен на всякакви съвети! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми Presonus-а има балансиран линеен изход. Според мен не ти трябва DI Box-а за запис. Освен ако по някаква причина не смяташ да му ползваш спийкър сим-а. Но е 20 пъти по-добре директно и после с импулс. Така че според мен е излишен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, аз си представях, че китарния кабел ще включа в di-box-а, от di-boxa ще взема XLR изхода - в преампа и от преампа пак с XLR в аудио картата. Чувствам се като теле в железница, тая индустрия живее заради такива дебили като мен, които не знаят какво си купуват и защо :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
Отговорено (Редактирано)

Търся DI бокс / AI с instrument input и usb изход към PC. Някой може ли да препоръча нещо, което да става за бас, а не уж само да пише, че става ?

Редактирано от Ev1L4o_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това му се вика аудио интерфейс, DI-Box-а няма за цел да цифровизира звука и т.н.

Ако случайно има някакво такова извратено чудо аз не съм го срещал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, аз си представях, че китарния кабел ще включа в di-box-а, от di-boxa ще взема XLR изхода - в преампа и от преампа пак с XLR в аудио картата.

 - Теорията ти е правилна, ако имаш хубав пред, с някакво оцветяване, което те кефи. Тогава от DI-бокса разделяш сигнала (той трябва да има паралелен изход) - единия канал ти влиза като чист, директно от DI-я, а другия минава през пред-а за красота.  За тоя пред и тоя DI - не си заслужава.

   Според мен (особено ако ще реампваш), дай повече пари за свестен DI-бокс (примерно някой на  Radial, или някой класически Countryman), който наистина ще ти предаде звука на китарата към интерфийса, и наистина ще ти върши работа, и то - цял живот. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, де. Трябва ти аудио интерфейс с Hi-Z инструментален вход. Който е подходящ за директно включване и запис на китара, бас и други подобни. Почти всички домашни интерфейсчета имат подобен вход (поне един). И не съм чувал някой модел да става само за китара, а за бас - не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, мерси сега ми стана ясно. Е туй АИ от ниския клас си харесах, след някакво време ще взема да го пробвам - http://www.thomann.de/intl/focusrite_scarlett_solo.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте. Имам korg pandora mini bk. Когато превключа на ефект от тина на hi-gain ми се появява жужене от китарата. Проверих си масата и спойките по кабелите всичко си е наред. Наскоро споделих с един познат за проблема си и той ми каза да си купя di box. Прочетох темата във форума и доколкото разбрах di box не ми трябва щом съм с ефект. Кое е вярното трябва ли ми или не? На какво може да се дължи това жужене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия Пандори са low-cost играчки, вероятно си е от вътре. Какви други джаджи имаш по пътя на сигнала?

Опитай само с китара, слушалки и на батерии. Ако пак си има "жужене" значи си е от Корг-чето. Пробвай и с втора китара, по възможност гарантирано изрядна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.