Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

Здрасти,и аз имам същия проблем.Само дето съм с AMILO SIEMENS,със оригинални драйвери(ВИСТА).Ако има някой в тоз форум който да помогне ще сме много благодарни.ДА! :wallbash::girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Кюбейс има една отметка - Release driver when application is in background. В някои ситуации може да ви свърши работа. Но ако искате да звучат едновременно Кюбейс и друг софт - зависи от драйвера как е написан...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Значи със обикновена звукова карта съм за момента. Сложил съм си асио драйверите, преди PC-то минавам през hand made бустерче и т.н. Пробвах със revalver, amplitube metal и guitar rig, като и трите програми са екстра за моите изисквания. Въпроса е там че със последните две яко ми режат тона. Значи удрям тон и както си звучи изведнъж спира като отрязан, а със revalvera го няма този проблем, обаче той вкарва адски много шум. Другите две програми няма грам шум. Може ли някой да ме светне защо става така. И другото - тренирам да свиря легато в момента, като почвам с един удар на перото и си карам натам, само че пак става само с revalver, а сдругите не мога да изкарам звук при хамър он и пул оф. Гледах едни уроци на Ричи Котзън и там звука при легатото е брутален. Предполагам че проблемите са ми много (звукова карта, китара, софтуерна резачка) ама все пак да питам и вас за да съм сигурен. 10x :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - със софт не чакай да извадиш як саунд.

Второ - проблемът със спирането на звука най-вероятно идва от нойз гейта. Махни го и пак пробвай, трябва да стане. Но ще имаш също толкова доста шум, както на РеВалвера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах абсолютно същия проблем с гитар риг и с ревалвера и така и не разбрах как да го оправя. Не е от китарата, нито от кабела. Проблема е някъде в звуковата карта. Появява се и при записи с микрофона.

 

Нямам идея, днес също се мъчих да направя нещо по въпроса, но уви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз четох за нойс гейта и съм го намалил на нула ама не ще. Единствено с ревалвера става работата да не ми прекъсва тона. Иначе ясно, трябва си едно кубенце да бодна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно кубенце взимаш и през линейния в компа и от там вече от ревалвер една кабинет симулация и си пич "от секъДе"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте!!Отскоро започнах да зареждам импулси тук,там през voxengo boogex,и там нямаше никакви проблеми с латенцията.Реших да пробвам въпросния VoxengoPristineSpace и се получи една люта латенция -не ви е работа просто!!!Ако някой може да помогне,ще съм много благодарен.Пробвах какви ли не врътки...Звуковата ми карта е таскам ус 122 и досега латенцията ми се движи от 3-8 мс,което е ясно за всички ,че е почти незабележимо :ph34r:

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви врътки не помагат при плъгини с висока латенция. Тяхното предназначение е да бъдат използвани при смесване и мастеринг, когато хост-програмата автоматично компенсира латенциите. За изпълнения "на живо" - или ниско латентни плъгини, или "желязо". Или пък записваш с подобен нисколатентен плъг, а в процеса на смесване го заместваш с необходимия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе в дясно натисни това: ? : и там избери Латенцъ +512. След това рестартирай цялата програма в която работиш.

И си готов :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Процесора ми е вързан директно през микрофона и ми дава голямо закъснение. С windows 7 съм от няколко дни... С ХР не правеше такива проблеми. Дори и микрофона като си включа да говоря има забавяне? Идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.